Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Ważny komunikat

Aktualności | 2011-01-16 | Publikujący: Koło PZW Nr. 64 - Sianów

Uwaga! następuje zmiana admina naszej strony.

Po załatwieniu niezbędnych formalności przez nowego "admina" strona będzie aktualzowana.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Makara Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  jerzymakara

  Koszalin 24 stycznia 2011 roku

  APEL

  koła wędkarskiego „Przylesie” Koszalin do wszystkich zarządów kół wędkarskich koszalińskiego okręgu PZW, podjęty na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym Koła za 2010 rok.

  Szanowni Koledzy, sytuacja która determinowała działania w 2010 rok i powstała w związku z nieprzestrzeganiem Uchwały XXV Okręgowego Zjazdu Delegatów PZW z dnia 18.04.2009 dot. warunków wystąpienia okręgu z porozumień tzw. Strefy I, jest już za nami.
  Bezpośrednim i jakże bolesnym skutkiem takiego stanowiska było odejście z naszego koszalińskiego okręgu blisko 900 członków a tym samym pogorszenie sytuacji finansowej okręgu.
  Rok 2010 był sprawdzianem słuszności decyzji podjętej przez Zarząd Okręgu PZW w Koszalinie. Już w pierwszych miesiącach ubiegłego roku stało się jasne, że istnieje duży spadek ilości członków co bezpośrednio skutkuje upływem środków na realizację statutowych zadań, szczególnie zarybianiem naszych jezior, których praktycznie jest brak a jeżeli już to w bardzo minimalnej ilości.
  Takie symptomy oraz realistyczne oceny dokonywane na posiedzeniach prezydium i zarządu, winny skłonić, prezesa okręgu, do szybkiej ich oceny i analizy. W comiesięcznej pogarszającej się sytuacji natychmiast winien starać się zaradzić odchodzeniu ze związku setek kolegów. Tym bardziej, że grupowe negatywne oceny jakie docierały z terenu większości rejonów kół, (kilkadziesiąt kół zgłaszało pisemne protesty) powinny wymusić na liderze koszalińskiego zarządu okręgu podjęcie radykalnych decyzji w celu natychmiastowego wycofania się z niedobrej w skutkach uchwały i rozpoczęcia rozmów do powrotu Koszalina do Strefy I.
  Tak się jednak nie stało i to wcale nie z winy Okręgu PZW w Szczecinie jak to obligatoryjnie jest rozpowszechniane w środowisku koszalińskich wędkarzy. Szczeciński Okręg PZW wcale nie musiał godzić się na warunki jakie stawiał Koszalin już po podjęciu decyzji o wystąpieniu ze Strefy I, tym bardziej, że z najbliższymi sąsiadami przed wystąpieniem, nie rozmawiano.
  Całoroczne powtarzanie prezesa okręgu, że w 2011 roku wrócimy do porozumień ze Szczecinem i to na bardzo preferencyjnych, bo tylko obopólnych warunkach, spaliły na panewce.
  Czy roczna wpłata w wysokości 75 złotych dla każdego okręgu, a wymienię tylko najbliższych sąsiadów, szczecińskiego, słupskiego czy pilskiego to te obiecywane preferencyjne warunki? Chyba nie. To są dla przeciętnego wędkarza a tym bardziej dla emeryta i młodzieży chyba najbardziej, bardzo wysokie koszty. Dodatkowym tegorocznym wydatkiem będzie podniesienie opłaty na 1 jezioro z 50 do 100 złotych.
  Stąd też koło wędkarskie „Przylesie” z Koszalina zwraca się z apelem i prośbą do wszystkich zarządów kół koszalińskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego o ocenę i przeanalizowanie zaistniałej sytuacji a w przypadku poparcia naszych argumentów prosimy o podejmowanie na organizowanych zebraniach sprawozdawczych kół lub na posiedzeniach zarządów, uchwał i wniosków dot. natychmiastowego rozpoczęciu rozmów w kwestii powrotu Koszalina do Strefy I - już w 2012 roku. Uważamy, że takie wspólne, grupowe działanie doprowadzi do szybkiej
  naprawy negatywnej w skutkach decyzji oraz (na co bardzo wszyscy liczymy)poprawy stosunków pomiędzy wędkarzami i okręgami, tej bodajże największej strefy w Polsce.

  Koło wędkarskie „Przylesie” Koszalin

  PS. Treść uchwały, w pierwszej kolejności przesyłam na adres internetowy zarządu okręgu oraz do administratora strony internetowej okręgu, w tym stron poszczególnych kół wędkarskich koszalińskiego okręgu PZW, w celu jej pilnego zamieszczenia na stronie głównej portalu.

  Za zgodność z treścią uchwały – prezes koła Jerzy Makara

 • Makara Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  jerzymakara

  K O M U N I K A T

  W dniu 13 lutego odbędą się otwarte zawody w wędkarstwie podlodowym pn. „PUCHAR ZIMY” o tytuł „Podlodowego Mistrza Zalewu Rosnowskiego”.
  Zawody będą klasyfikowane w kategorii seniorów, kobiet i juniorów a także w klasyfikacji drużynowej ( 3 osobowe zespoły reprezentujące tylko koła i kluby wędkarskie).
  Punktacja drużynowa oparta będzie na sumie zajętych miejsc w klasyfikacji indywidualnej a nie wagi złowionych przez drużynę ryb Przy równej ilości punktów o zajętym miejscu zadecyduje waga ryb całej drużyny. Juniorzy nie tworzą drużyn lecz mają prawo wchodzić w jej skład ( 1 junior).
  Zbiórka na parkingu leśnym Nadleśnictwa Manowo w rejonie tzw.„Budek” - o godzinie 8.00
  Zapisy obligatoryjne - na nr telefonu 600 237 621, esemesem lub pocztą elektroniczną na j.makara@wp.pl -do 12 lutego włącznie.
  Opłata na miejscu – 25 złotych seniorzy, kobiety i juniorzy 5 złotych z przeznaczeniem na organizację prowiantu ( kawa, herbata, grzaniec, napoje zimne, ciasto, kiełbaski i grochówka).
  Dodatkowo, na zakończenie zawodów wśród uczestników zostaną rozlosowane wędkarskie upominki.
  Zwycięzcy od 1 do 6 miejsca otrzymają puchary i dyplomy a zwycięzca indywidualny „Wielki Złoty Medal Mistrza Rosnowskiego Zalewu”
  Łowimy na jednym sektorze przez okres 4 godzin, stosując wszelkie metody zawarte w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb + metoda koszalińska.
  Organizatorem zawodów jest Zachodniopomorski Wędkarski Klub Sportowy „Jurmen” i koło „Przylesie” Koszalin.
  Warunkiem udziału w zawodach jest dostarczenie na miejsce zbiórki pożywienia (chleb, warzywa, owoce, ziarno itp..., z przeznaczeniem na dokarmianie zwierzyny leśnej.Uzyskane w ten sposób produkty zostaną przekazane dla Nadleśnictwa Manowo ( w roku ubiegłym zebraliśmy ok. 250 kg żywności).
  Zbiórki pieniężnej nie organizujemy – tylko produkty!!!!!!

  Zapraszam- Jerzy Makara