Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Uwaga!

Aktualności | 2021-01-03 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

Uwaga!

 

Informujemy że Okręg PZW w Poznaniu w 2021 roku podpisał tylko następujące porozumienia:

 

 1. Okręg zawarł porozumienie z GRyb Sieraków Pana Bernarda Dorożały na wybrane akweny. Prawo korzystania z porozumienia mają wyłącznie członkowie Okręgu Poznańskiego.

 2. Okręg Nadnotecki PZW w Pile - porozumienie na wody nizinne

 • Członkowie Okręgu Poznańskiego nabywają możliwość wędkowania na jez. Pakawskim, rz. Wełnie Nr 6 i 8, rz. Warcie Nr 9, rz. Noteć Nr 9 Członkowie Okręgu Nadnoteckiego nabywają możliwość wędkowania na jez. Chojeńskim, rz. Wełnie nr 9 i rz. Warcie Nr 7, 8 i 10

  Dopłata na wody górskie i nizinne: tak

 1. Okręg PZW w Gorzowie Wielkopolskim - porozumienie na wody nizinne

  Członkowie Okregu Poznańskiego nabywają możliwość wędkowania bez konieczności wnoszenia dodatkowych składek na części obwodu rybackiego rzeki Warty Nr 11 o długości 24,3 km na odcinku od dopływu strugi z jez. Barlińskiego (135 +500 kilometraż rzeki Warty) do granicy województw Wielkopolskiego i Lubuskiego (116 +200 km rzeki Warty)

  Dopłata na wody górskie i nizinne: tak

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (17)

 • Naitsyrk Naitsyrk Data dodania: 21 dni temu Oceń: 0 + / -

  Kto jest w zarządzie okręgu Kalisz? bo chyba nikt logiczne myślący... tragedia to co się dzieje

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 2 + / -

  Szpon napisałeś, że "Wiele wędkujących osób z naszego Okręgu wyjeżdża na wczasy i nie tylko, w tereny nadmorskie oraz Mazury, na wschód i zachód kraju, dlatego myślę, że w ich imieniu doszło do podpisania wspomnianych przez kolegów porozumień". Skąd to wiesz, chyba musisz mieć jakąś funkcje w zarządzie, że jesteś obeznany w temacie. Gdzie jest teraz zarząd, jeżeli jest taki super dlaczego nie broni tu swoich decyzji, pomysłów. Chyba ktoś czyta te nasze komentarze i widzą co się dzieje. Dlaczego nie zamieszczą statystyk ilu wędkarzy z okręgu kalisz wyjeżdża w ramach wczasów i nie tylko do okręgów z którymi podpisano porozumienia, że są takie a nie inne. Jeszcze jedno, wyjazd na wczasy na mazury, a !!!! liczba osób, które w czasie pobytu faktycznie łowią, bo to jest różnica. Bo może być tak, że do wrocławia jeździ wędkować 10 osób, na mazury pojedzie 200 os, w tym wędkujących 3 os.
  Jak zarząd przedstawi na stronie internetowej racjonalne argumenty to przestaniemy narzekać, bo na tą chwilę porozumienia są podpisane, żeby były.

 • kaliszanin Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 5 + / -

  Myślę, że wiele osób byłoby zainteresowanych uczestnictwem w tych " wyborach " jak i debatach tylko od kilku dobrych lat informacje o ich terminach i miejscach nie są podawane np. tutaj. W myśl zasady równości informacje o tym powinny być podawane również tutaj na stronie naszego okręgu a nie tylko dla
  " zainteresowanych " . Co do podziękowań za tak " dużą" liczbę porozumień to mamy 4 na 44 Okręgi PZW w Polsce. Czy to dużo ? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

  Oczywiście, że wszystkich nie da się zadowolić ale z moich rozmów nad wodą z innymi wędkarzami zadowolony z pracy naszego okręgu jest 1 na 10. To samo widać też tutaj - w internecie.

  Może warto byłoby pójść metodą małych kroków i jednak zezwolić innym wędkarzom na " spróbowanie " wód w naszym okręgu, mogłoby to dać grunt pod przyszłoroczne negocjacje. Póki co strategia bardziej przypomina
  " postaw się a zastaw się " a z roku na rok porozumień mamy co raz mniej. Jak wcześniej pisałem, nasze wody są mało atrakcyjne, może lepiej by było zostać " wchłoniętym " przez jakiś większy okręg np. Poznań czy Wrocław? Była kiedyś inicjatywa fuzji z Poznaniem z której nie skorzystaliśmy. Może warto dla dobra wędkarzy a nie zarządu włączyć się do większego okręgu i tym samym uzyskać lepszą pozycję negocjacyjną i więcej wód?
  Ważniejsze stołki zarządu czy zdanie wędkarzy? Może przeprowadzimy " referendum " w naszym okręgu tak jak to powinno być według prawa i zwykłej uczciwości? Albo otworzy to drogę do rozwoju albo zamknie furtkę do ewentualnych pretensji.

  Połamania kija !

 • szpon Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • szpon Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • wedkarz2013 Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 12 + / -

  Za porozumienia odpowiada dyrektor biura i prezes okręgu taka jest prawda

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 9 + / -

  do Kaliszanin!

  Masz kolego rację ale nie do wszystkich to dociera.

  do Szpon!

  Chyba wszyscy wędkarze zdają sobie sprawę, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu bo są narzucone ustawami i innymi przepisami i okręgi zgodnie z nimi postępują ale w pozostałych sprawach okręg mógłby zapytać wędkarzy co sądzą o...., jakie jest nasze zdanie nt. ......... Wiem, że powtarzam się z kol. Kaliszaninem ale to trzeba dobitnie napisać, nawet w każdym poście. Zarząd nas o nic nie pyta tylko robią samowolkę. Nie wiem kiedy rozpoczyna się akcję podpisywania porozumień ale czy tak trudno jest wrzucić post z prośbą o przedstawienie swojej listy z kim okręg ma podpisać porozumienie i powiedzmy wybrać 5 z największą liczbą głosów ! Jestem ciekawy czy jeździsz TY albo członkowie Zarządu i ile razy w roku np do Olsztyna, Gdańska czy Wałbrzycha, że co roku (tak myślę, bo nie analizowałem tego) uszczęśliwiają nas podpisanym porozumieniem z wymienionymi okręgami. Czemu nie robią nic żeby podpisać z okręgami sąsiadującymi? Wymówka, że sąsiedzi nie chcieli, ale co jest tego powodem? Czy Kalisz ma tak nierybne wody, że innym nie opłaci się porozumienia podpisywać czy mają nasz okręg w głębokim poważaniu.
  Tak jak napisał Kaliszanin zarząd ma wynagrodzenie, pracownicy biura okręgu. Czy do nich nie dociera, że jak wędkarze przestaną płacić to oni będą tam niepotrzebni!!! Dobra rada dla okręgu, obudźcie się ze snu i zacznijcie robić coś z myślą o wędkarzach, bo jak tak dalej pójdzie to za kilka lat przejdziecie do historii, a w pamięciach wędkarzy pozostaną niemiłe wspomnienia.

 • kaliszanin Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 7 + / -

  Panie Szpon,
  Płacimy to wymagamy nie ma tutaj nic dziwnego. Nikt z wędkarzy nie pobiera wynagrodzenia a zarząd tak.
  Dwa - to, ze nasz okręg nie ma za wiele do zaoferowania to prawda i ciężko podpisać porozumienie 0/0 np. z Poznaniem który ma o wiele bardziej atrakcyjne wody, ale to nie zwalnia zarządu Okręgu Kalisz z pracy za która otrzymują wynagrodzenie. Co przez ostatnie kilka lat zarząd zrobił w celu poprawienia atrakcyjności naszych wód? Nic ! Po trzecie niesprawiedliwym "odbieranie " głosu tym co są raz na tydzeń nad wodą. Oni nie maja prawa wyraźić swojej opinii? Płacą mniej za to , że raz na tydzień? Nie. Trzy - Zarząd ma możliwość pytania choćby tutaj czy na innych portalach wędkarzy o opinie, tak jak pytali jakiś czas temu o ilość płoci. Są podjęte jakieś działania? Głos wędkarzy został wzięty pod uwagę? Raczej nie bo póki co zero informacji a trwa to już to ponad miesiąc.
  Wędkarze na prawdę chcą budować, chcą pracować, tylko jak wszyscy wiemy - Ryba psuje się od głowy.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 9 + / -

  Do szpon !

  My nie jesteśmy złośliwi itp. tylko piszemy prawdę o okręgu. W jaki sposób my mamy budować okręg skoro władze okręgu naszego okręgu nie budują.
  Czytałeś porozumienia? Wytłumacz po co są podpisywane porozumienia w okręgami z drugiego końca Polski, skoro tak może jeździ kilku wędkarzy. Porządne porozumienia powinny być podpisane z sąsiadami. OK, może nie wszyscy chcą ale zastanawiałeś się czemu ? Może lepiej podpisać kilka porządnych porozumień 0/0 niż porozumienia z wszystkimi okręgami ale za to wszędzie trzeba dopłacić.
  Dlaczego okręg nie zamieści postu żebyśmy mogli się wypowiedzieć z jakimi okręgami chcemy mieć porozumienia a nie samowolka. Oni za nas nie zapłacą tylko jak chcemy gdzieś jechać to musimy z własnej kieszeni zapłacić.

 • szpon Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Duhr Martin Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 2 + / -

  provocante

  Po co mi karta 2021 bez rzeki Warty.
  Może pora zmienić okreg ?!

 • Lukas Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 0 + / -

  Naitsyrk !!

  Te porozumienia to nie jest nieudolność Kalisza tylko raczej celowe działanie mające doprowadzić do rozpadu Okręgu z winy wędkarzy. Będą mieć wytłumaczenie, wędkarze sami odeszli trzeba Okręg zlikwidować.

 • Naitsyrk Naitsyrk Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 0 + / -

  Pytam więc, dlaczego nei podpisaliście z Poznaniem? co zrobiliście w kierunku porozumień? jesteście nieudolni i okręg Kalisz powinien zostać zlikwidowany i włączony np. pod wrocław

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 6 + / -

  Z związku z powyższą informacją mam do PZW Kalisz pytanie: czy zamieściliście to celowo, żeby kolejni wędkarze nie uciekli do Okręgu Poznańskiego jak to miało miejsce w 2020r.????????
  Bo wtedy też były podpisane porozumienia (uczcijmy minutą ciszy) ale był wybór, teraz niestety wyboru nie ma. Albo płacić albo wypad z PZW. Raczej chyba wypad, bo szkoda kasy !!!!!!!!!!!

 • wedkarz41 Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 7 + / -

  To jeśli już tak tłumaczycie się brakiem porozumienia z PZW Poznań to czemu nie dało się wynegocjować w zamian korzystniejszego porozumienia z Wrocławiem ?

 • kaliszanin Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 5 + / -

  Ta informacja, ma być jakimś usprawiedliwieniem dla Was, że podpisaliście chyba najgorsze porozumienia w historii?