Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Przepisy PZW

Regulamin wędkowania na zbiorniku zaporowym w Domaniowie w 2014 roku

  REGULAMIN WĘDKOWANIA NA ZBIORNIKU ZAPOROWYM DOMANIÓW

 

 

Wymiary ochronne ryb i limity połowowe na zbiorniku Domaniów.

 

1) Przed przystąpieniem do wędkowania wędkarz zobowiązany jest do zapoznania się u właściciela zbiornika, czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb i ustanowionymi przez rybackiego użytkownika. Uprawnienia właścicielskie w imieniu Skarbu Państwa sprawuje Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie, Oddział w Radomiu, ul. Wernera 4A, Tel. (48) 362 61 38: 362 23 65.

2) Ograniczenia ustanowione przez użytkownika rybackiego (Okręg PZW w Radomiu):
a) Zakaz indywidualnego połowu ryb z zapory bocznej w miejscowości Brudnów, wjeżdżania na nią pojazdami mechanicznymi i wykonywania czynności szkodliwych, mogących prowadzić do osiadania zapory, osuwania się gruntu itp. Dopuszczalne jest wędkowanie w grupach zorganizowanych, po uprzednim powiadomieniu Biura Zarządu Okręgu oraz właściciela zbiornika i uzyskaniu zgody.
b) Zakaz wędkowania w odległości mniejszej niż 50 m. od zapory czołowej zbiornika, położonej w miejscowości Wólka Domaniowska.
c) Zakaz połowu ryb z odsłoniętej drogi betonowej i wysp w okresie utrzymywania się bardzo niskiego stanu wody w zbiorniku.
d) Zakaz połowu ryb ze środków pływających w okresie od 1 stycznia do 31 maja każdego roku.
e) Zakaz połowu ryb drapieżnych  na żywą lub martwą rybę lub jej część tzw. filet oraz metodą spinningową w okresie od 1 stycznia do 31 maja  z wyłączeniem połowu okoni spod lodu.
f) Obowiązują  limity ilościowe w połowach:
szczupaka – do 2 szt./dobę,
sandacza – do 2 szt./dobę,
suma – do 1 szt./dobę,
bolenia – do 2 szt./dobę.
Przy połowie mieszanym ryb z gatunków: sum, szczupak, sandacz obowiązuje limit ilościowy połowu łącznie do 2 szt. z zachowaniem ograniczeń określonych w pkt. a, b, c, d.

UWAGA

Jednocześnie przypomina się , że przy wniesionej składce obowiązującej na cały rok, na zalewie w Domaniowie obowiązują następujące dopłaty:

- za wędkowanie zbrzegu na cały rok - 25 zł.

- przy połowie ze środka pływającego - 35 zł.

- przy połowie z brzegu i środka pływającego - 60 zł.

 

 

 

W 2014 r. na wszystkich wodach będących w użytkowaniu Okręgu PZW w Radomiu obowiązują następujące zakazy:
1) zakaz połowu ryb metodą trollingu,
2) zakaz połowu ryb ze środków pływających w godzinach nocnych od zmierzchu do świtu,
3) zakaz wywożenia przynęt i zanęt środkami pływającymi, przy prowadzeniu połowu ryb z brzegu,
4) zakaz połowu ryb przy pomocy kuszy,
5) wymiar ochronny dla okonia do 18 cm,
6) limit ilościowy połowu okonia do 15 szt./dobę z wyłączeniem połowu okoni w czasie rozgrywania zawodów w wędkarstwie spławikowym , przeprowadzanych na „żywej rybie” i zawodów podlodowych. W czasie rozgrywania zawodów spinningowych metodą klasyczną obowiązuje limit  połowu okoni do 10 szt.
7) wymiar ochronny dla karpia do 35 cm oraz limit połowu do 2 szt./dobę (nie dotyczy rzek).
8) wymiar ochronny dla lina do 30 cm.

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • wiktor_59 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

    Zarząd powinien uściślić ten regulamin w punkcie:
    b) Zakaz wędkowania w odległości mniejszej niż 50 m. od zapory czołowej zbiornika, położonej w miejscowości Wólka Domaniowska.
    Dostałem mandat od policjanta o numerze służbowym 346236 za zbyt bliskie łowienie od zapory, gdyż zapora jest oznaczona bojami, czyli łowić można około 150 m od zapory w pojęciu melioracyjnym. Przez dwa lata uczyłem się melioracji wodnych i zdałem z tego egzamin. Wiem co to jest zapora. Zarząd PZW powinien wyjaśnić policji czym ona jest lub oznaczyć dokąd obowiązuje zakaz połowu, a nie kazać nam latać z metrówką.Uświadomienie sobie "faktu", że boje są urządzeniem spiętrzającym wodę kosztuje minimum 100 zł.