Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posprzątaliśmy Szałe !

Aktualności | 2014-05-21 | Publikujący: Koło PZW Pasja Kaliszu

W sobotę, 17 maja Koło Wędkarskie PASJA wraz z Kołem Wędkarskim Kalisz Miasto - głównym organizatorem akcji, wzięło udział w sprzątaniu lasu i nabrzeża przy zalewie Szałe.

Kontener na śmieci został zapełniony workami z zebranymi w lesie odpadkami

W sobotę, 17 maja Koło Wędkarskie PASJA wraz z Kołem Wędkarskim Kalisz Miasto - głównym organizatorem akcji, wzięło udział w sprzątaniu lasu i nabrzeża przy zalewie Szałe. Zebrała się tego całkiem spora hałda.

Drodzy, apelujemy, jeśli wędkujesz - nie śmieć. Jeśli widzisz, że ktoś śmieci, zwróć uwagę. Śmieceniem szkodzimy naturze i sobie.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • emeryt Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  Oby ten poryw poczucia estetyki nad wodą pozostał na dłuższy czas. Dotyczy to wszystkich użytkowników Naszych wód.Nie od dzisiaj wiadomo że śmieci typu - lodówki.opony akcesoria samochodowe itp.nie nalezą do wędkarzy. Jednak nikt nie bierze tego pod uwagę. Tak już utarło się że wędkarz to "śmieciarz". Okazuje się ze nie tylko "wędkarz". Starajmy się więc nie dokładać "cegiełki" do tej opinii jaka o nas krąży. Wspólnie zwalczajmy zaśmiecanie naszych łowisk oraz terenów do nich przyległych. Pozdrawiam.

 • szpon Data dodania: 7 lat temu Oceń: 11 + / -

  szpon

  ...aby sprawiedliwości nadać bieg informacyjny, dopisze jeszcze, chociaż Tomek nie prosił o żadne względy... Jednym z uczestników, a w zasadzie dwóch, byli Ojciec i 12-sto letni Syn Maksymilian, członkowie Koła Wędkarskiego PASJA. Nie byłaby to żadna ważna wiadomość, gdyby nie pewien fakt: Tomek Rubiński bo o nim mowa dn. 07 lutego tego roku w klinice onkologicznej we Wrocławiu przeszedł "przeszczep szpiku kostnego" i po tak ciężkim przypadku przyjechał ze swoim synkiem na ten APEL - Tomku dziękuję za ten Akt Odwagi, który pokazałeś - ZDROWYM BRUDASOM - którzy zaśmiecają i śmiecą, a nie mają czasu przyjechać posprzątać po sobie - Ty posprzątałeś - za ich samych i po nich... Tomasz Rubiński jest Wice Prezesem Koła Wędkarskiego PASJA w Kaliszu

 • szpon Data dodania: 7 lat temu Oceń: 9 + / -

  szpon

  ...zgodnie ze wcześniejszymi postanowieniami członkowie Koła PASJA stawili się w sobotę dn. 17.06.2014 r. o godz. 10 00. Stawiając się danego dnia, odpowiedzieliśmy tym samym, na słuszność Inicjowanego Apelu, skierowanego do Kolegów Wędkarzy z Kalisza i nie tylko. Pomimo fatalnej pogody tego dnia w czasie porządkowania nabrzeża oraz brzegów, nie przerwano akcji, aż do postanowionego na wstępie miejsca, do skarpy. Różnorodność pozyskanych "FANTÓW" dobitnie świadczyła, że sprawcami tych "SKARBÓW", nie są tylko wędkarze. Zastanówmy się razem, wszyscy bez wyjątku, czy takie, SKARBY, jak: płyty styropianowe grubości 100 mm. x 1m.x1m. same przyfrunęły w trzciny, opony, worki foliowe po nawozach, folie ogrodnicze - białe i czarne, niezliczone ilości butelek po - piwie, wódce czy też winie, puste butelki plastykowe po szamponach, napojach, wszelakie części ubrań, buty, torebki damskie nie wspominając o bieliźnie damskiej tudzież i męskiej, błotnik od motoru, radio tranzystorowe, drut stalowy, otuliny po drucie miedzianym, różnej grubości po zbrojony włącznie, a w poprzednich latach: lodówki, zamrażarki, telewizory i wiele jeszcze "atrakcyjnych" asortymentów zalegało w trawach, trzcinach oraz w wodzie naszego pod kaliskiego dumnie słynącego z nazwy "ZBIORNIKA RETENCYJNEGO" Zastanówmy się razem, czy ktokolwiek z nas chciałby pod ścianą w pokoju mieć chociaż cząstkę tych skarbów rozsypanych, o odpowiedź proszę tych wszystkich, którzy doprowadzają do takiego porządku co widać na górnym zdjęciu w kontenerze, a powiem, że ów kontener był pusty, ponieważ na własne oczy widziałem i przyczyniłem się do tego z wieloma kolegami, którzy postanowili przywrócić należny porządek - po BRUDASACH !!! Szczególne podziękowanie należy się, za inicjatywę sprzątania Kol. Wędkarzom z Koła Wędkarskiego "Kalisz Miasto" z jego Prezesem: Pawłem Powałowskim oraz Kol. z Koła Wędkarskiego PASJA w Kaliszu, którzy też czynnie uczestniczyli w tym sprzątaniu... Wiadomość spisał: Kaczmarek Paweł Koło PASJA jego Prezes...