Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Niedozwolone pseudo podrywki

Aktualności | 2016-08-11 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Pseudo podrywki

Informujemy wędkarzy, że na rynku pojawiły się urządzenia pułapkowe do połowu ryb sprzedawane jako podrywki wędkarskie. Przestrzegamy przed ich zakupem, ponieważ posiadanie ich jak i używanie może grozić poważnymi konsekwencjami prawnymi.

 

Podrywka jak sama nazwa wskazuje jest to sieć rozpięta na ramach lub obręczach, którą zanurza się w wodze i podrywa po napłynięciu nad nią ryb. Wędkarz podczas wędkowania może używać podrywkę nie większą niż o wielkości 1 m x 1 m i oczkach nie mniejszych niż 5 mm x 5 mm.

 

Sprzedawanymi pseudo podrywkami (które widać na zdjęciach) nie da się łowić w ten sposób. Na bazie ram podrywek powstały typowe narzędzia pułapkowe, do których ryby mogą wejść, ale wyjście jest utrudnione. Kształt wejść w formie zwężającego się leja ogranicza lub uniemożliwia wyjście rybom. Można się tylko spierać czy sprzęty te przypominają żaki czy mieroże, ale bez żadnej wątpliwości nie są podrywkami.

 

W związku z faktem, że są to narzedzia połowowe, posiadać i używać je mogą wyłącznie osoby uprawnione do rybactwa. Wędkarz, który nie jest rybakiem, a poławia ryby rybackimi narzędziami lub urządzeniami połowowymi popełnia przestępstwo, za które może zostać skazany na 2 lata więzienia. Również samo posiadanie rybackich narzędzi i urzadzeń połowowych jest karalne i stanowi wykroczenie, za które grozi kara ograniczenia wolności lub grzywna.

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin