Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • axel Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  A może warto by było częściej i uważniej czytać to co ukazuje się na stronie Okręgu ... zanim się coś komuś zacznie zarzucać. Dla ułatwienia
  http://www.pzw.org.pl/40/wiadomosci/199359/60/zestawienie_zarybiania_wod_okregu_pzw_w_piotrkowie_trybunalskim_
  Szczegóły co do ilości materiału zarybieniowego na poszczególne łowiska ma kolega Rafał zawsze dostępne w macierzystym kole, jak również w biurze okręgu. Zawsze też można zgłosić się do zespołu "zarybieniowego" we własnym kole i uczestniczyć w zarybieniu (jeśli się nie wierzy wybranym przez siebie przedstawicielom, bo się przy okazji olewa coś takiego, jak sprawozdawcze zebrania koła i tylko stawia żądania z argumentem "bo ja płacę ", chociaż każdy z nas płaci ).
  W trakcie trwania zarybień jesiennych naszych wód (3500 ha w ośmiu obwodach rybackich na obszarze całego dawnego województwa piotrkowskiego i kawałków obwodów poza nim w świętokrzyskim i mazowieckim) nikt z pracowników etatowych Okręgu (a jest tych osób niewiele, do tego w czasie pandemii łatwo w tej pracy o zachorowania) nie bardzo ma czas na zabawy w informacje internetowe, bo nie byłoby czasu na odbiór ryb od hodowców, transport i rozprowadzenie po tak dużym obszarze wód. Patyki to zaledwie 5 ha z 3500 ha, i takich łowisk jest ... nieco więcej.
  W zarybieniu nie ma wielkich niespodzianek, bo sortyment i dawki reguluje operat rybacki obwodu. Ilości i gatunki w okresie ważności operatu (zwykle 10 lat) są stałe - wyjątkowo przy wyraźnej konieczności (np. śnięcia spowodowane przyduchą lub zatruciem) mogą być zwiększone o 30-50 % , jeśli są na to środki finansowe i możliwości nabycia (a składka Okręgowa , z której realizowane są zarybienia jest nadal jedną z najniższych w kraju).

 • zaniewicz rafał Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  A może warto by było powiedzieć wędkarzom czym został zbiornik zarybiony oraz jakimi ilościami.Co do zarybień naszych wód od 2016 roku próżno szukać informacji o zarybieniach czy to znaczy ze od 4 lat żadne sie nie odbyły.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Na skróty

Ilość odwiedzin