Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zawody - początek sezonu odwołane.

Aktualności | 2021-04-22 | Publikujący: Koło Wałbrzych THOREZ

           Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Wałbrzychu obowiązuje nas wędkarzy przepis który jednoznacznie określa reguły przebywania na zgrupowaniach osób startujących w imprezach sportowych. Zgodnie z tym przepisem na terenie na którym przeprowadzany jest trening lub zawody może jednocześnie przbywać 20 osób sportowców ZAWODOWYCH, a wędkarzy nie będących w Kadrze Narodowej PZW raczej do  zwodowców zaliczyć nie można. Z tego powodu do tej pory odwołał zawody Aktywu Kół i Okręgu oraz zawody Fedeera Kapitanat Sportowy Okręgu, odwołały też zawody Kapitanaty Sportowe Kół naszego Okręgu.  Zamieszczam tą informację w związku z licznymi zapytaniami wędkarzy o zawody otwierające sezon wędkarski, informuję że zawodów w chwili obecnej jeszcze nie można organizować. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji z pandemią i liczymy na to że w maju uda się zorganizować spławikwe Mistrzostwa Koła.

                                    Zarząd Koła Thorez. 

Komunikat Głównego Kapitanatu Sportowego PZW

Aktualności | 2021-04-17 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W związku z opublikowaniem w dniu 15 kwietnia 2021 r. poz. 700, Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Główny Kapitanat Sportowy PZW informuje, że dodanie w w/w Rozporządzeniu zapisu w § 9 ust. 16a  nie zmienia dotychczasowych ograniczeń w rozgrywaniu zawodów wędkarskich, co oznacza że do dnia 25 kwietnia 2021 r. rozgrywanie takich zawodów jest niezgodne z prawem.

W momencie ukazania się nowego Rozporządzenia w tej sprawie, niezwłocznie poinformujemy o wprowadzonych zmianach i ewentualnej możliwości rozgrywania zawodów wędkarskich, lub dalszym zakazie ich rozgrywania.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Płaziak Wojciech Data dodania: 10 dni temu Oceń: 0 + / -

    My nie możemy robić zawodów. Okręgowa jakaś tam liga w piłkę nożną gra a to przecież nie są żadni zawodowcy, zawody rowerowe odbyły się w minioną sobotę a to też nie zawodowi sportowcy. Co jest nie tak że my nie możemy zrobić zawodów ??

  • Stapiak Daniel Data dodania: 15 dni temu Oceń: 0 + / -

    Z pełnym szacunkiem dla Zarządu Koła ,ale z mniejszym dla Kapitanatu sportowego PZW i zarządu okręgu,o zarządzie głównym nie wspomnę.Rozporządzenie na które się Powołujecie dotyczy obiektów sportowych np.Stadion,korty,ale jeszcze w tym rozporządzeniu nie ma mowy że nad wodą nie mogą być wędkarze(Zbiornik na wzgórzu Gedemina jest w lesie a tam nie ma ograniczeń).jeżeli można wędkować to tak samo można zorganizować zawody w reżimie sanitarnym ,tym bardziej że wędkarz od wędkarza siedzi w odległości 10m zgodnie z regulaminem,a jeżeli chodzi o zawody koła nie ma 150 zawodników że stanowiska trzeba zawężać. Dlatego według mnie PZW powinno zatrudnić prawników którzy mają pojęcie o Prawie,a nie zrzucają wszystko na przepisy których nie ma.Dla PZW najważniejsze są składki,a Nas wędkarzy mają w poważaniu.Z poważaniem Daniel