Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Dni Herbowe Nysy ze spinningiem

Koło nr 3 "Metalowiec" w Nysie było organizatorem spininngowych zawodów wędkarskich rozgrywanych w ramach obchodów "Dni Herbowych Powiatu Nyskiego". W sobotę, 22 czerwca w stanicy Koła nr 3 "Metalowiec" Nysa  nad brzegiem Jeziora Nyskiego, stawiło się 30 uczestników zawodów spinningowych z łodzi. Oprócz wędkarzy z Koła nr 3 "Metalowiec" byli także zaproszeni wędkarze z innych Kół w Nysie. Pogoda w tym dniu  sprzyjała wędkarzom a wiatr nie był zbyt silny.  Sprzyjały tego dnia także ryby. Drapieżniki były zainteresowane przeróżnego rodzaju, woblerom, błystkom i gumom. Przechytrzono  13 wymiarowych ryb,  były to bolenie, sandacze i szczupaki.

Zawody wygrała załoga w składzie M.Rozlepiło i T.Synowczyński uzyskując 2950 punktów, łowiąc 3 sandacze 64, 59 i 56 cm . II miejsce uzyskała załoga M.Okmiński i M.Szczepański łowiąc 2 bolenie. Trzecie miejsce - W. Lewkowicz i S.Bułka - sandacz i szczupak. IV miejsce - D. i K. Piechurscy - boleń 70 cm. V miejsce J.Czecil i I. Kamiński- sandacz i boleń. Te wyniki mogą tylko świadczyć  o dość dobrej ilości drapieżników w wodach naszego jeziora.

Wszystkie złowione ryby bezpośrednio po złowieniu i zmierzeniu w dobrej kondycji wróciły do wody.

Po rozdaniu nagród pdziękowano członkom naszego Koła kol. D.Piechurskiemu, J.Zawaryńskiemu, I.Kamińskiemu oraz J.Czecilowi za akcję ratunkową w dni 16 czerwca. W tym dniu łódka z 3 wędkarzami ze Śląska wywróciła się. Tylko ich szybka i sprawna pomoc uchroniła tych wędkarzy od nieszczęścia.

Po zakończeniu łowów  i rozdaniu nagród przez Starostę Powiatu Nyskiego p. Andrzeja Kruczkiewicza  oraz Prezesa Koła nr 3 "Metalowiec" Józefa Lacha wszyscy zawodnicy spotkali się przy wspólnym stole aby wspominać dzisiejsze zmagania z rybami.

 

Zarząd Koła nr 3 "Metalowiec" w Nysie dziękuje sponsorom zawodów- Starostwu Powiatowemu w Nysie, właścicielom sklepu wędkarskiego "Sandacz" w Nysie,  za ufundowanie nagród.

Podziękowania należą się także Prezesowi Koła nr 3 "Metalowiec" kol. J.Lachowi , sędziom zawodów H.Ziółkowskiemu i W.Stężowskiemu a takż gospodarzowi stanicy wędkarskiej R. Jakubczakowi za zorganizowanie tak sprawnie przeprowadzonej imprezy wędkarskiej.

                                                                                              W.Stężowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Ostrowski Jan Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

    dziadek05482

    Gratulacje dla zwycięskiej drużyny-BRAWO WY!!!

  • Piątek Grzegorz Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

    pzwzdzieszowice

    Gratulacje dla Kol. Piechurskich ! Do zobaczenia na Memoriale Wieśka Dubija !