Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Zarybienie zbiornika Dewizowiec.

Uwaga Wędkarze!!!

 

Informujemy że dnia.13.11.2013 został zarybiony akwen „Dewizowiec”.

Zostały wpuszczone karpie. Ryby dzielnie zniosły dość długą podróż i w dobrej kondycji trafiły do wody.

Wpuszczono 200 kg karpa o kroczka i o pięknym złocistym odcieniu.

Podczas zarybienia byli obecni Członkowie Zarządu Koła, członkowie Komisji Rewizyjnej, oraz kilku wędkarzy, którzy czynnie pomagali w zarybieniu.

Zatem akwen zostaje zamknięty do dnia UWAGA, UWAGA !!!! 11 grudnia 2013 roku,  włącznie .

W związku z zarybieniem będą wzmożone kontrole PSR z SSR oraz policji.

Życzymy miłego wypoczynku nad wodą .

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • Trzmielewski Janusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  szunaj42

  Pani Karolino
  uchwały waszego koła dotyczą tylko członków tego koła , dlatego jak ktoś przyjedzie z innego koła , to będzie sobie bezkarnie łowił i nikt mu nic nie zrobi , bo jego obowiązują zasady wędkowania w Okręgu. Druga sprawa po co w ogóle te zamknięcia , te ryby i tak wszystkie skończą na głębokim oleju , bez znaczenia czy teraz czy tez troszkę później i kolejne kilka tyś zł obróci się w gu.....
  pozdrawiam

 • Stagraczyński Jerzy Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Pani Karolino.
  Nigdzie nie pisałem,że uchwała komuś zaszkodziła.Mam tylko wątpliwości czy Koło miało prawo do jej wprowadzenia.Wprawdzie w myśl Statutu PZW do zakresu działania i kompetencji Zarządu Kół należy między innymi prowadzenie działalności w dziedzinie ochrony i zagospodarowania wód na swoim terenie działania,ale z tego zapisu wcale nie wynika,że koła mają swobodę do ustalania na jaki okres mogą zostać zamknięte łowiska,zmienianie limitów ilościowych oraz wymiarów ochronnych ryb.Wyobraża sobie Pani co by się wtedy działo?Jeżeli ma Pani wątpliwości,jakiego typu uchwały mogą podejmować Koła to proszę przeczytać $55 Statutu PZW.I tak na koniec.Jestem przekonany,że gdyby Zarząd Koła wystąpił do Okręgu o przedłużenie okresu zamknięcia Dewizowca,to by taką zgodę uzyskał.Prześledziłem uchwały Okręgu i czytałem tam zgody na zamknięcie łowiska na czas określonych zawodów,zgodę na udział młodzieży nieposiadającej kart wędkarskich w zawodach organizowanych z okazji Dnia Dziecka i wiele podobnych.
  Pozdrawiam i do miłego zobaczenia nad wodami.

 • oskar210282 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panie Jerzy
  Koło jako koło nie zmienia uchwał Okręgu PZW jedynie co zrobiło, a wydaje mi się że to może wprowadziło swoją uchwałę, która wprowadziła dodatkową kwarantannę. Dobrze to poczytałam, i nigdzie nie ma że koło tego zrobić nie może, do obowiązków koła jest dbanie o wody, które ma pod opieką i z pewnością ta uchwała nikomu nie szkodziła....
  Karolina

 • Stagraczyński Jerzy Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Kolego Oskarze lub koleżanko Karolino(nie wiem do kogo piszę),wasze rozumienie prawa mnie śmieszy.Koła PZW nie mają osobowości prawnej i z tej prostej przyczyny nie mają prawa do zmiany uchwał zarządów okręgów,które w przeciwieństwie do kół są osobami prawnymi.Radzę Wam uważnie uważnie przeczytać ustawę o rybactwie śródlądowym,statut PZW,albo tylko to:
  http://www.pzw.rzepin.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=18&menu=21&strona=1
  Pozdrawiam

 • oskar210282 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panie Jerzy uchwała wyraźnie mówi, iż: "po każdym zarybieniu karpiem i ze środków Okręgu, zbiornik wodny wyłączony jest z wędkowania na dwa tygodnie po dokonanym zarybieniu. " ale nigdzie nie ma napisane, iz koło nie może tego okresu wydłużyć!! dlatego uważam że koło Strzelce Opolskie Miasto nie zrobiło nic wbrew prawu!!!
  KAROLINA

 • Stagraczyński Jerzy Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  Balon tak etycznego wędkarza jak Ty dawno nie widziałem.Przecież od dwóch miesięcy żadnej ryby nie okaleczyłeś,bo po prostu nic w tym okresie nie złapałeś.Ale w tej naszej zabawie jest tak jak śpiewają Skaldowie "...nie o to chodzi, by złowić króliczka,
  ale by gonić go,"

 • Stagraczyński Jerzy Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,25-szczupakow-w-1-dzien,70134
  Tomku zobacz ten film i powiedz mi czy takie wędkowanie ma dla Ciebie coś wspólnego z ekologią i etyką ?
  Tobie i innym zwolennikom Twoich poglądów dedykuję wpis jednego z uczestników forum: "Mając dylemat okaleczyć 10 czy 15 szczupaków i wypuścić je okaleczone, czy złowić dwa, zabić je zjeść i przestać okaleczać inne ryby??? Co wybierzemy? Zdeklarowany wyrachowany sadysta, usprawiedliwiając się super cool zasadą C&R będzie okaleczał ryby bez opamiętania, wmawiając wszystkim jakie to ekologiczne, jakie cool i obrażając wszystkich, którzy się sprzeciwią, wyzywając ich od „od rzeźników” odbierając im prawo nazywania się wędkarzem. Sam wybiorę drugą opcję, złowię dwa, zjem. Umiem zabić rybę i ją zjeść, ale nie umiałbym jej ranić dla zabawy. dla mnie to nie jest takie cool jak to się przedstawia na forach. Mając rybkę, umiem się opanować i nie bawić się dalej w wyrachowanego sadystę" Ja też wybieram tą drugą opcję,z tym że ten "sadyzm"już bym pominął.Pozdrawiam.

 • balon7777 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Jeżeli uważasz,że łowienie ryb dla sportu,nęcenie kilogramami kukurydzy i innymi zanętami,ma coś wspólnego z ekologią,to gratuluję.
  Ja takich problemów nie mam.Wędkuję zgodnie z regulaminem,przeważnie nęcę tylko tym co zmieści mi się do koszyczka lub na sprężynę,ryby niewymiarowe wypuszczam a jeżeli coś chcę zabrać i zjeść to zabieram.
  Propagowanie pseudoetycznej i pseudoekologicznej ideologii C&R zawsze będę uważał za szczyt obłudy.Ja dla swojego wędkowania nie szukam wymówki. bo w przeciwieństwie do Ciebie, wiem o tym,że jestem szkodnikiem i łowię dla przyjemności.

 • tomek_1100 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  balon 7777 Masz rację.Ryby nie wymiarowe też powinniśmy zabijać bo inaczej spowodujemy u nich szok heheheh.Jak by ludzie słuchali takich jak ty to by musieli na drzewa wrócić.Jak sam zauważyłeś w wodzie jest i białoryb i drapieżnik więc zabijając ryby powodujemy rozstrojenie natury która sama by sobie poradziła.Ja ewolułowałem i nie muszę biegać za jedzeniem. Ale jeżeli wypuszczenie złowionej ryby dla ciebie jest takie trudne to może znajdź sobie inną wymówkę a nie takie dupsy kleisz.

 • balon7777 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • mojewedkowanie Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Stagraczyński Jerzy Data dodania: 8 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • balon7777 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Stagraczyński Jerzy Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  W pełni rozumiem decyzję w sprawie przedłużeniu, o kolejne dwa tygodnie, zakazu wędkowania na stawie "Dewizowiec".Jest jednak tylko jedno ale.Uchwała ta została podjęta niezgodnie z obowiązującymi w naszym okręgu przepisami.W uchwale
  Prezydium Zarządu Okręgu w Opolu nr06 z dnia 11.01.2013 w załączniku nr 1 w rozdz.B1lit. e) czytamy:" po każdym zarybieniu karpiem i ze środków Okręgu, zbiornik wodny wyłączony jest z wędkowania na dwa tygodnie po dokonanym zarybieniu. "
  Decyzje w tych sprawach mogą i być różne,ale podejmowane zawsze zgodnie z obowiązującym prawem.