Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wędkarski Dzień Dziecka.

Dzieci wędkują z mistrzem Marcinem.

Dzień 01.06.2014 zapowiada się słoneczny, pomimo iż prognozy meteo są niezbyt optymistyczne. Wcześnie, bo już o godzinie 8/00 przybyli do nas zaproszeni goście. Zawitał do nas Mistrz polski Juniorów w wędkarstwie spławikowym Marcin Kurzepa, razem z nim gościmy jego rodziców Andrzej i Aleksandra Kurzepa. Zasponsorowali także sprzęt wędkarski oraz puchar dla „Najmłodszego samodzielnego wędkarza”. Trzeba wspomnieć że Aleksandra to nasza portalowa koleżanka Roxola (http://www.wedkuje.pl/). Puchar także ufundował nasz Zarząd Okręgu Opole za najlepszy wynik zawodów. Wśród zaproszonych gości byli także burmistrz Tadeusz Goc i przewodniczący R.M – Bogusław Farion.  Nasi najmłodsi wędkarze na zbiórkę przybywali dużo przed czasem. Wszyscy po potwierdzeniu swej obecności udawali się na stanowisko naszego gościa mistrza Marcina, by uczestniczyć czynnie w pokazie wędkarstwa wyczynowego. Marcin zaczął pokaz od postaw, omówienie, przygotowanie zanęt, zestawy, żyłki, haczyki. Dorośli także nasi wędkarze chętnie wsłuchiwali się w słowa i pokaz Marcina. Każdy mógł dotknąć, pomieszać, zawiązać, zarzucić pod czujnym i mistrzowskim okiem Marcina. Impreza ta obejmuje nie tylko dzieci i młodzież z naszego koła, jest organizowana dla dzieci i młodzieży naszego miasta i powiatu. Wielki Wędkarski Dzień Dziecka. W tej naszej corocznej imprezie udział zgłosiło 41 uczestników,  młodych wędkarzy. 

Do 7 lat – 9 dzieci.

Do 10 lat – 13 dzieci.

Do 14 lat – 19 dzieci.

Wszystkich obecnych gorąco przywitał nasz prezes koła Zdzisław Ćwieląg, także naszych zaproszonych gości. Po krótkim powitaniu prezes przedstawił obecnym program i regulamin imprezy. Teraz wszyscy rozeszli się do wyznaczonych sektorów według kategorii wiekowej. W każdym sektorze obecni są nasi wędkarze służąc pomocną radą i w razie problemów nie tylko tych wędkarskich. Tak już wybiła godzina dziesiąta, rozpoczęto zmagania. Słoneczko coraz wyżej na niebie, chmurek niezbyt dużo, lekki wiaterek. Pogoda marzenie. Najmłodsi wędkują 1 godz., średniaki 1 i ½ godz., a najstarsi 2 godz. Na stanowiska dzieci otrzymały napoje i małe słodkie co nieco. Rybki w tym dniu wspaniale współpracowały z naszymi młodymi wędkarzami. Mistrz Marcin postanowił także wędkować z pozostałymi naszymi adeptami wędkarstwa, by pokazać im jak wiele znaczą w wędkowaniu i jak wykorzystać te rady, porady które wcześniej nam zaprezentował. Tutaj muszę powiedzieć że Marcin po zważeniu swego „urobku” miał ponad 7 kilo ładnych rybek, a i nasze zuchy mieli wspaniałe wyniki.  Były ładne płocie, wzdręgi, dorodne leszcze. W powietrzu rozchodził się wspaniały zapach grilowanych specjałów, nad którymi to czuwały „mistrzowie grila” – Edward Kempka i Karolina Brol. Tak minęła już pierwsza godzina, ruszają sędziowie, a najmłodsi na smakowity poczęstunek i tak po kolei schodzą cyklicznie następne sektory. Po poczęstunku najmilsza chwila. Dyplomy, medale, puchary, nagrody rzeczowe (wspaniały sprzęt wędkarski) za zajęte miejsce. Medale pierwsze trzy miejsca w sektorze wręczał nasz gość sam mistrz Marcin. Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników dokonał nasz prezes Zdzisław Ćwieląg, burmistrz Tadeusz Goc i przewodniczący rady miasta Bogusław Farion. Natomiast puchar ufundowany przez Aleksandrę i Andrzeja Kurzepa otrzymał cztero letni Kuba Gorol, jako Najmłodszy samodzielny Wędkarz, zaś puchar ufundowany przez ZO Opole za Najlepszy wynik trafił do Natalii Wożniak za wynik – 1290. Bo trzeba Wam wiedzieć że: Wędkarstwo jest bowiem jednym z najlepszych, najlepiej wychowujących dzieci i młodzież zajęć. Podziękowali oni naszym uczestnikom dzieciom, młodzieży za wspaniałą zabawę, duży hart ducha. Pamiętajcie: dla prawdziwego wędkarza nie ma złej pogody, bo są  tylko dwie: jest pogoda dobra i bardzo dobra na wędkowanie. Wszystkie nasze Dzieciaki serdecznie podziękowali Mistrzowi Marcinowi za wspaniały pokaz, za to że był z nami, znalazł chwilkę czasu by uświetnić naszą imprezę i podzielić się swoją wędkarską wiedzą z najmłodszymi przyszłymi wędkarzami.

Także gorące podziękowania otrzymali jego rodzice. Nasi najmłodsi wędkarze Marcinowi życzyli wiele sukcesów w dalszych startach na mistrzostwach. Podziękowania dla naszych gości także złożyli burmistrz Tadeusz Goc, przewodniczący R.M Bogusław Farion, prezes koła Zdzisław Ćwieląg oraz zarząd koła i ja adler czyli O.K. 

Tak więc wszystko dobre co się dobrze kończy i zapraszamy na następne nasze imprezy i zawody.             

Na koniec jeszcze tylko chcielibyśmy GORĄCO i SZCZERZE PODZIĘKOWAĆ naszym wiernym i szczodrym sponsorom, którzy corocznie hojnie sponsorują nam ten miły Wędkarski Dzień Dziecka i Młodzieży, oby takich ludzi dobrej woli, o dobrym sercu nigdy nie zabrakło. 

Podziękowania dla sponsorów :
Urząd Miasta Strzelce Opolskie .
Firm JAXON - Andrzej Podeszwa.

Firma Dragon.

Firma Balsax. 

Firma TiM – spławiki ; Maciej Skrzetuski.

Redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat".

Redakcja miesięcznika "Wędkarstwo Moje Hobby".

Prezes Zarządu Tygodnika "Strzelec Opolski".
Firma Credo – Jacek Ożarowski.

Sklep Zoologiczno Wędkarski – Piotr Spałek .
Sklep wędkarski \"AWOS\" – Sylwia i Piotr Sowa.
Sklep komputerowy  TERABAJT.

Sklep motoryzacyjny – Tryton – Janusz Kamiński.

Sklep rowerowy – Jacek Haber.

 Firmy Wędliniarskie - Pyka – Jemielnica.

 Firma Wędliniarska – Neuman - Piotrówka.
Piekarnia Osiedlowa – Rafał Domaredzki .

 Tabele lokat w załączniku.                                      

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Malec Marcin Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  maximuss1977

  Pozytywna ocena również dla prezesa koła.

 • Malec Marcin Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  maximuss1977

  Muszę szczerze przyznać, że tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszym kole były najbogatsze, najlepsze w okresie ostatnich kilku lat. Szczególne podziękowania należą się koledze Krzysztofowi Orłowskiemu „Adlerowi”, który pomimo kłopotów zdrowotnych wraz z innymi członkami koła przygotował łowisko po koszeniu, który dwoił się i troił by pozyskać szczodrych sponsorów a także by w święto dzieci zaszczycili nas swoją obecnością znakomici goście - Państwo Kurzepa. Dzięki wielkie Krzysztof za samą organizację podczas której byłeś na wszystkich frontach imprezy. Podziękowania należą się również kolegom Czesławowi Jelonkowi, Piotrkowi Ożarowskiemu, Edmundowi Kempce, Zbyszkowi Dzikowskiemu oraz koleżance Karolinie Brol. Wielkie dzięki kolegom wędkarzom, którzy z własnych zasobów montowali najmłodszym wędkarzom zestawy, pomagali na stanowiskach.
  „Jeszcze Koło nie zginęło, póki wy żyjecie”….

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak ocenisz Kolo PZW Strzelce Op.
nie mam zdania .
niedostateczna .
dostateczna .
dobra .
b. dobra .
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin