Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Proponuję!!!!!!!!

Aktualności | 2015-09-12 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

Szanowni Koledzy wędkarze – członkowie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Zamościu, jako osoba odpowiedzialna min. za prowadzenie gospodarki rybacko wędkarskiej w naszym Okręgu zobowiązałem się do opracowania ujednoliconych zasad wędkowania.


Wiele kół – opiekunów łowisk w kampanii sprawozdawczo – wyborczej na początku br. po Walnych zgromadzeniach przesłało na adres ZO PZW wnioski o wprowadzenie szeregu zakazów na poszczególnych łowiskach, zwiększenie lub zmniejszenie limitów połowów czy też wnioski o ujednolicenie zasad w całym Okręgu. Od wielu lat próbuję na Walnych Zgromadzeniach kół namawiać gospodarzy łowisk do większej ochrony ryb będących pod ich opieką, niestety nigdy pomysły zmniejszenia ilości odłowów, podwyższenia wymiarów ochronnych nie znajdowały zrozumienia wśród uczestników zebrań.


Nie ukrywam, że do przedstawienia Wam propozycji zawartych w załączniku skłoniły mnie ostatnie działania, które wydarzyły się w PZW jak i naszym Okręgu. Z zazdrością przeczytałem to co zrobił w tym roku drugi co do wielkości Okręg w Polsce a mianowicie PZW Katowice – proponuję zapoznać się z Zasadami Połowu Ryb w tym Okręgu (strona PZW Katowice). Kolejny powód to co wydarzyło się w br. Na zbiorniku Zalew w Zamościu a mianowicie jak niektórzy pamiętają jesienią ubiegłego roku po zarybieniu 2 tonami karpia zbiornik został zamknięty do połowu ryb karpiowatych aż do wiosny tego roku. Nie ugięliśmy się pod presją niektórych naszych członków, którzy regularnie co dzień dzwonili do Pani dyrektor z wulgaryzmami dot. otwarcia zbiornika. I co się stało? Przez cały sezon łowione są karpie a w miarę wprawny wędkarz potrafi w ciągu tygodnia złowić kilkanaście okazałych sztuk. Mam ten przywilej, że również analizuję rejestry połowów z lat poprzednich gdzie o zgrozo zdarzają się przypadki odłowów rocznych w ilości ponad 200 szt. cennych gatunków ryb przez jednego wędkarza. Część odpowie ale byłem głupi – nie trzeba było pisać prawdy, ja natomiast odpowiadam jak można być tak głupim i tak ogołacać środowisko i grabić kolegów. Nowoczesne wędkarstwo nie może tolerować takiej „komuny” jak dotychczas. Produkujemy coraz więcej materiału zarybieniowego, co nie oznacza, że mamy tolerować mięsiarstwo.

Mając powyższe na uwadze przedstawiam Wam projekt zmian. Proszę o merytoryczną dyskusję, propozycję zmian i wszelkiego rodzaju uwagi. Problem jest na tyle poważny, że nie będę brał pod uwagę komentarzy jakichś „ ptyś72, czy sprawiedliwy07” pod uwagę będą brane opinie podpisane imieniem i nazwiskiem. Dla mniej odważnych podaję namiary : wiaterjerzy@wp.pl

 

Z poważaniem
Prezes ZO PZW
w Zamościu
Jerzy Wiater

 

P.S.

 

W związku z tym, że jakiekolwiek wybory w PZW są dopiero za dwa lata proszę o pomijanie wątku, przypodobania się wyborcom .

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Ziobrowski Kamil Data dodania: 6 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Lisiecki Michał Data dodania: 6 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wuran Data dodania: 6 lat temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • andrzejolszewski Data dodania: 6 lat temu Oceń: -15 + / -

  Rozwiń