Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Akty prawne

REGULAMIN ROZGRYWANIA SPŁAWIKOWYCH ZAWODÓW Z CYKLU WĘDKARZ ROKU OKRĘGU ZAMOJSKIEGO

Akty prawne | 2016-12-06 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

1. Do punktacji Wędkarza Roku w roku kalendarzowym zaliczane są:

-Memoriał Martysa – Koło Kolejarz;

-Puchar Barbusa – Koło i Klub Barbus – Tarnogród;

-Drużynowy Puchar Prezesa ZO – OKS;

-Puchar Meblarza – Koło Zamość Meblarz2. Organizator zawodów zobowiązany jest:

-Przeprowadzić zawody w jednej 4-godzinnej turze dla seniorów i U-23 w dwóch sektorach;

-Dla kadetów U-14 i juniorów U-18 w jednej 3-godzinnej turze;

-Udostępnić łowisko do przeprowadzenia treningu przed dniem zawodów;

W spławikowych Mistrzostwach Okręgu prawo startu posiada pierwszych 20 zawodników z listy Wędkarz Roku. Mistrzostwa Okręgu nie są wliczane do klasyfikacji Wędkarza Roku.

Do klasyfikacji Wędkarza Roku zaliczane są punkty sektorowe.3. W zawodach drużynowych Puchar Prezesa ZO startują 4-osobowe drużyny Kół i Klubów w składzie: 2 seniorów, 1 junior U-18, 1 Kadet U-14 oraz inni członkowie Kół oraz Klubów nie będący członkami drużyny a startujący w klasyfikacji Wędkarza Roku.4. Podstawą Klasyfikacji indywidualnej jest suma punktów sektorowych zawodników w sektorze. W przypadku uzyskania równej ilości punktów sektorowych, wyższe miejsce zajmuje zawodnik, który uzyskał największą sumę punktów za złowione ryby. Jeśli to porównanie nie daje rozstrzygnięcia, zawodnikom przyznaje się mniejsze ex aequo. Zawodnikowi niestartującemu w danych zawodach, przypisuje się liczbę punktów sektorowych równą liczbie zawodników w najliczniej obsadzonym podsektorze lub sektorze danej kategorii plus 1.

Przy ustaleniu wyników zawodów, kiedy liczba startujących w zawodach jest nieparzysta, jeden z sektorów będzie liczniejszy. W tej sytuacji zawodnik zajmujący ostatnie miejsce w sektorze A liczony jest w obu sektorach.5. Do klasyfikacji ogólnej Wędkarza Roku zalicza się wyniki sektorowe z trzech zawodów Wędkarza Roku. Najgorszy wynik zawodnika z czterech zawodów jest odrzucany.
Pozostałe warunki i wymogi zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego PZW. 


Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.