Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

XX MARATON BROWNING FEEDER EXTREME

Komunikaty | 2019-01-05 | Publikujący: Koło PZW Zamość ROZTOCZE

XX MARATON

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy Wędkarze Zarząd Koła PZW „ROZTOCZE” oraz Firma ZEBCO – EUROPE  mają zaszczyt zaprosić na zawody wędkarskie :

„XX MARATON BROWNING FEEDER EXTREME”


1. TERMIN IMPREZY    - 01-02.06.2019 ROKU


2. MIEJSCE IMPREZY  - ZBIORNIK NIELISZ         

3. PROGRAM IMPREZY:


01.06.2019 ROKU /SOBOTA/

5.00 - 7.00           Przyjazd ekip, śniadanie

7.00                     Otwarcie zawodów /działka przy zaporze/

7.10 - 7.30           Losowanie stanowisk, wydanie suchego prowiantu

7.30 - 10.00         Wyjazd na stanowiska – przygotowanie

10.00                   Rozpoczęcie łowienia ryb

13.00 - 15.00       Obiad dostarczony na stanowiska

17.00 - 20.00       I ważenie ryb


02.06.2019 ROKU /NIEDZIELA/

5.00 - 6.00           Śniadanie dostarczone na stanowiska

10.00                   Zakończenie łowienia

10.00 - 11.30       II ważenie ryb

13.00 - 14.30      Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

13.15                   Wspólna biesiada,

15.00                   Zakończenie imprezy


4. UCZESTNICY:

W zawodach uczestniczą 3-osobowe drużyny Kół Wędkarskich, Klubów, Zakładów Pracy itp. Zgłoszenia indywidualne nie będą  przyjmowane.


5. KLASYFIKACJA:

a/ drużynowa

b/ indywidualna

c/ na największą rybę zawodów.


6. ZASADY PUNKTACJI:


a/ KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA – suma punktów - zajętych miejsc przez zawodników z drużyny /najniższa suma punktów daje zwycięstwo w tej klasyfikacji/

b/ KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA – łączna waga ryb /największa waga ryb daje   zwycięstwo w tej klasyfikacji/

c/ NAJWIĘKSZA RYBA – waga ryby

d/ Nagrody niespodzianki – losowane spośród uczestników imprezy.


7. RYBY:

Do wagi zgłaszamy ryby wszystkich gatunków występujących w zbiorniku zgodnie z wymiarami ochronnymi zawartymi w RAPR  i nie objęte okresem ochronnym. Z tym, że do punktacji zaliczane będą ryby o min. długości 25 cm o ile wymiar ochronny danego gatunku  nie jest większy. Wyjątek stanowi leszcz, który zaliczany jest do punktacji bez względu na wymiar.


8. METODY POŁOWU:

Zawodnicy mogą łowić na 2 wędki metodami:

- spławikową

- gruntową

- można łowić na „żywca”


9. SĘDZIOWANIE:

a/ Każda ryba złowiona, którą zawodnik ma zamiar przedłożyć do ważenia powinna być zgłoszona   zawodnikowi z sąsiedniej drużyny.

b/ Organizatorzy w przypadku wątpliwości zastrzegają sobie prawo wypatroszenia ryb przy ważeniu celem sprawdzenia czy nie zostały wypchane – dociążone. W przypadku stwierdzenia dociążania ryby drużyna zostaje zdyskwalifikowana.

c/ Dyskwalifikacja  drużyny może nastąpić w wyniku pozostawienia zaśmieconego stanowiska po zawodach.10. ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W CZASIE ZAWODÓW:

Zawodnik może zejść z łowiska tylko po zgłoszeniu sędziemu kontrolnemu, lub po poinformowaniu sąsiedniej drużyny z podaniem powodu i czasu nieobecności. Zejście ze stanowiska skutkuje wyciągnięciem zestawów z wody. Niedopuszczalne jest pozostawienie wędek z zarzuconymi zestawami przez zawodnika opuszczającego stanowisko pod nadzorem pozostałych członków drużyny.

Zawodnicy mogą korzystać z namiotów, na stanowiska mogą wejść kierownicy ekip, sędziowie, organizatorzy. Kierownicy ekip mogą pomagać drużynie we wszystkich czynnościach za wyjątkiem łowienia i nęcenia ryb.  Połów ryb odbywa się z brzegu, brodzenie i wejście do wody dozwolone jest do czasu rozpoczęcia zawodów celem przygotowania stanowiska. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się wchodzenie do wody celem podebrania ryby. W przypadku przybycia na stanowisko kibiców, rodzin, przyjaciół itp. należy ten fakt bezzwłocznie zgłosić organizatorowi. W trakcie trwania zawodów, wjazd jakichkolwiek pojazdów w pobliże stanowiska drużyny z osobami wymienionymi wcześniej za wyjątkiem pojazdów organizatora będzie traktowany jako ciężkie naruszenie regulaminu zawodów  i będzie skutkowało dyskwalifikacją całej drużyny. W czasie trwania zawodów zabronione jest używanie sprzętu do wywożenia zanęt i zestawów. Dopuszcza się używanie wszelkich urządzeń do sondowania łowiska oraz markerów. Drużyna zobowiązana jest do pozostawienia porządku na stanowisku. W trakcie odprawy przedstawiony zostanie sposób zagospodarowania śmieci.


11. KOSZTY:

Zawodnicy przyjeżdżają na koszt własny.

Startowe w wysokości :    750,00 złotych  od drużyny

                                    150,00 złotych od osoby towarzyszącej


Wpłaty należy dokonywać  przelewem na konto bankowe: Polski Związek Wędkarski Okręg w Zamościu ul. Wojska Polskiego 15, 22-400 Zamość


Bank Pekao S.A. I Oddział w Zamościu 84124028161111000040153573  z dopiskiem XX MARATON. W opisie przelewu należy podać nazwę drużyny.


Kolejność wpłat jest równoznaczna z kolejnością losowania stanowisk. Organizator zastrzega sobie umieszczenie drużyn reprezentujących organizatora na liście do losowania o numerach 10,20, 30, 40. Zgodnie z zapowiedzią z zakończenia XIX Maratonu prawo pierwszeństwa w losowaniu mają drużyny : 1.Haki Sandomierz, 2. Azoty Puławy – Okrutny. Dla przypomnienia drużyna z Sandomierza wygrała poprzednią edycję zawodów, a drużyna z Puław zajęła 7 miejsce. Jako nagroda dodatkowa obydwie drużyny zwolnione są z opłaty startowej.


Po wpłaceniu startowego przez 70 drużyn organizator niezwłocznie opublikuje listę startową na stronie internetowej PZW Zamość w komunikacie Nr 2. Po publikacji listy 70 drużyn kolejne wpłaty proszę uzgadniać telefonicznie ( 722 200 600).


W przypadku wycofania się drużyny po dniu 25.05.2018 roku organizator może zwrócić startowe pod warunkiem znalezienia drużyny zastępczej. W innym przypadku startowe nie podlega zwrotowi.


UWAGA : w dniu zawodów wpłaty nie będą przyjmowane.

12. NAGRODY:

Wartość nagród powyżej 50 000,00 złotych  Dodatkowo puchary, dyplomy, nagrody, niespodzianki i gadżety dla wszystkich uczestników zawodów. Wykaz nagród i sponsorów zostanie podany w komunikacie Nr 3 do 31 stycznia 2019 roku.13. SPRAWY RÓŻNE:

Organizatorzy zapewniają suchy prowiant na kolację, posiłki ciepłe z kuchni polowej, napoje ciepłe i chłodzące, potrawy grillowane i piwo z beczki na zakończenie zawodów. Ubezpieczenie zawodników z poza Okręgu Zamość na koszt własny. Istnieje możliwość skorzystania z noclegu pod namiotem lub wiatą na działce PZW przy zaporze od piątku 31.05.2019r.W sprawach nieuregulowanych zastosowanie mają: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb i Zasady Organizacji Sportu Wędkarskiego.

Ryby złowione pozostają do dyspozycji Organizatorów.

W przypadku małej ilości ryb organizator może przeprowadzić tylko jedno ważenie na  

     zakończenie zawodów.


W dniu  30.05.2019 r organizator opublikuje na stronie internetowej OPZW  Zamość komunikat NR 4 z mapą rozmieszczenia stanowisk.


14. PATRONAT MEDIALNY : Wiadomości Wędkarskie, Tygodnik Zamojski.

15. INFORMACJE:


W  Salonie Wędkarskim „SALMO” ul. Lwowska 16, 22-400 Zamość

tel.: 722 200 600 lub salonsalmo@wp.pl

 

Ilość miejsc ograniczona do 85 drużyn.  W przypadku braku możliwości zorganizowania potrzebnej ilości stanowisk Organizator zastrzega sobie zmniejszenie ilości drużyn , o czym uczestnicy zostaną poinformowani w odrębnym komunikacie.  

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • wiater Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  P.S. dla wszystkich drużyn księgowa wystawia faktury. Jeżeli jest potrzeba wysłania proszę o kontakt z biurem tel. 84 6384556. Wpłaty dla osób towarzyszących wnosimy również przelewem i tutaj też wystawiamy faktury.

 • wiater Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam, lista zamknięta. Dzisiaj ukaże się komunikat Nr 2 (ewentualne uwagi proszę przekazywać telefonicznie jutro). Pod koniec stycznia ukaże się komunikat Nr 3 z nagrodami. W maju proszę śledzić stronę internetową okręgu i komunikat Nr 4, w którym podamy email do podania konkretnej nazwy drużyny (dzisiaj często są to nazwiska wpłacających), oraz faktycznych składów drużyny. Komunikat Nr 5 na kilka dni przed zawodami z mapką stanowisk. Życzę wszystkim sukcesu na zawodach. Teraz kompletowanie sprzętu i opracowywanie strategii. Jakieś pytania dotyczące łowiska, dowiezienia żywych przynęt na zawody - jesteśmy do dyspozycji. Pozdrawiam i do zobaczenia JW

 • Przemysław Data dodania: 2 lata temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wiater Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • adiiii8888 Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • tomek_88 Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wiater Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • tomek_88 Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wiater Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • tomek_88 Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wiater Data dodania: 2 lata temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • tomek_88 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 2 + / -

  tomek_88

  To chyba jakiś nowy rekord!!! Do księgi rekordów Guinnessa się nadaje - gratulacje!

 • wiater Data dodania: 2 lata temu Oceń: 3 + / -

  07.01.2019 r - 67 drużyn na godzinę 18.00. Jutro wieczorem pewnie opublikujemy listę.
  Pozdrawiam
  JW

 • crasher Data dodania: 2 lata temu Oceń: 16 + / -

  3 2 1 Start ! :D
  odliczanie czas zacząć, oby tylko pogoda dopisała :P