Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Składki

🌟 Składki 2021

Składki | 2020-12-07 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

Koleżanki i Koledzy!

 

Przedstawiamy tabele wysokości składek na 2021 rok.

 

Od nowego roku postanowiliśmy podnieść wysokość składek oraz zlikwidować wszystkie ulgi w składce na ochronę i zagospodarowanie wód.

 

Powyższe decyzje podyktowane są koniecznością zatrudnienia w roku 2021 minimum 3 strażników - obecnie zatrudniamy 5 strażników oraz rosnącymi kosztami (wzrost płacy minimalnej, energii itp.). Z roku na rok wzrastają nakłady na ochronę i zagospodarowanie wód, które w 2020 roku zamknął się kwotą około 930 tys. zł ( 500 tys. zarybienie, 250 tys. straż, dzierżawa wód 70 tys., śmieci 60 tys. , 50 tys. koszty pozostałe czyli paliwo na kontrole i zarybienia, ubezpieczenia, umundurowania itp.) co w przeliczeniu na 1 członka Okręgu zamojskiego stanowi wartość 120 zł. Dlatego też składka nie może wynosić np. 25 zł, 80 zł, czy 100 zł.

 

Członkowie Zarządu Okręgu uznali, że skoro chcemy mieć dobrze zarybione i chronione wody musimy ponosić koszty solidarnie, dlatego też wędkarze zabierający ryby niezależnie od wieku, posiadanych odznaczeń itp. powinni za to zapłacić. Składki ulgowe przewidziane są dla wędkarzy nie zabierających ryby.

 

Jednocześnie od 2021 roku nie planujemy podpisywania żadnych porozumień międzyokręgowych w związku z tym, że są one dla nas bardzo niekorzystne. Kilkakrotnie więcej wędkarzy z poza okręgu zamojskiego wędkuje na naszych wodach niż naszych wędkarzy wyjeżdża do innych okręgów.

Liczymy na zrozumienie .

Z wędkarskim pozdrowieniem ZOPZW w Zamościu.

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (22)

 • rybus marek Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 0 + / -

  pierwsza kontrol na nieliszu tego roku.cos sie zmienilo ,pokazali kwity ale "SWOJSKI" aromat jaki roztaczal jeden kolega-sowa byl po prostu UNIKALNY.Byl wieczor niedziela pewnie dlatego.Caly czas pamietajmy ze ci goscie biora za kontrole kase,nasza kase a pracownikowi"pod wplywem "sie nie placi.

 • rybus marek Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 0 + / -

  uprasza sie ZARZAD PZW OKREG ZAMOSC o przeprowadzenie szkolenia straznikow SOW,tak sie tytuluja,w zakresie zachowania sie onych w czasie kontroli wedkarzy. Jak nie potrafia zapamietac kilku obowiazujacych ich czynnosci to niech sobie karteczki wydrukuja i nosza na kontrole.Za cos chyba kase biora.

 • wiater Data dodania: 4 miesiące temu Oceń: 0 + / -

  A o jakie gatunki ci chodzi, które w dziedzinie spiningu biorą i nie podlegają ochronie?

 • rybus marek Data dodania: 4 miesiące temu Oceń: 0 + / -

  kol.Spiner,jezeli czekaz odpowiedzi to czekaj tatka latka.Jak sie podnosi skladke o 25% a na zbiorniki specjalne od 2019 roku o 120% to lepiej siedziec cicho

 • Spinner Marek Data dodania: 4 miesiące temu Oceń: 0 + / -

  Startuję w dziedzinie spinningu stad moje pytanie ( własnie tutaj gdyz strona Forum ZO PZW Zamość chyba nie działa) Czy wykupując zezwolenie w wersji NO KILL ( nie chodzi mi o odcinki rzek NO KILL) można zabierać złowione ryby które nie podlegają żadnej ochronie

 • romar2 Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Ciekawe co zrobi zarząd jak zeżre własny ogon . A to już nie długo

 • marek0457 Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 4 + / -

  I jeszcze proszę policzyć że 5 strażników zarobiło 250 tys.- czyli strażnik zarabia ponad 4 tys. miesięcznie . A w tym roku ma dostać podwyżkę .

 • rybus marek Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 4 + / -

  witam.nowe podwyzki nowe zakazy nowi straznicy?po co?wedkarze sami dobrze sie pilnuja wzajemnie 60 tysi za smieci? na lowiskach jest czysto bo kazdy zabiera swoje 60 tysi to okolo60 kontenerow smieci!!! 250tysi na straz i znowu 50 tysina paliwo na kontrole,mundury zarybienia ubezpieczenia,czyli koszty na straz i zarybienia sie powtarzaja.Krynice zakaz zabierania karpia,pewnie lepiaj niech sie wydusi jak co roku no i PREZES wiecznie. siedzacy w sklepie zamiast zajmowac sie swoja robota.Co do zarzadu to mamy piekny przyklad klubu wzajemnej adoracji,stare nawyki z poprzedniego ustroju.a sad kolezenski szkoda slow.pzdr

 • marek0457 Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 5 + / -

  Od wiek wieków człowiek polował i łowił ryby , by nakarmić siebie i rodzinę , i było to dobre !
  Dzisiaj mondrale mówią mi , że mam wypuścić złowionego w Nieliszu karpia , a w drodze powrotnej kupić karpia w markecie , złowionego we Francuskim stawie hodowlanym tydzień , albo dwa tygodnie temu , karmionego
  antybiotykami i chemią . Aby zjeść świeżą rybkę z rodziną . Jak dobrze Panie Boże , że nie dałeś mi muzgu mondrali . Bo jeśli mondrala chce być ekologiem , to niech kupi sobie doniczkę stokrotek , postawi na oknie i niech wzdycha do niej . Ale nie , mondrala zapisuje się do kół wędkarskich i zabrania ŁOWIENIA RYB , mondrala zapisuje się do kół łowieckich i zabrania polować na zwierzynę łowną.
  To nie my mamy oddać mondralom władze , i zarzucić wędkarstwo , czy łowiectwo , lecz PRZEPĘDZIĆ ICH Z NASZYCH KÓŁ , do ligi ochrony przyrody. Pozdrawiam .

 • marek0457 Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Ja naprawdę , proszę wszystkich aby nie rezygnowali z wędkarstwa , ze względu na składki.
  To właśnie my musimy się zjednoczyć ,i pozbyć się pseudo ekologów którzy wyrywają jelita okoniom , rozrywają pyski karpiom , kotwicami rozdzierają skrzela szczupakom , a potem wrzucają do wody , by pływały do góry
  brzuchem. Tak się bawią zwyrodnialcy. Aż się prosi , bym był piekarzem , wkładał bym wam do bułeczek
  haczyki , kotwice , w ramach zabawy , i oczekiwałbym pochwał od was.

 • Dziwura Paweł Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • andrzej Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 20 + / -

  koledzy przestańmy opłacać ta zgraję , może pójdą po rozum do głowy

 • Dziwura Paweł Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Witam Panie Rafale.

  Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc bardzo mi ulżyło bo jakoś bez tego tego odcinka nie wyobrażam sobie sezonu.

  Do zobaczenia nad wodą 😉

 • Typek Rafał Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Dziwura Paweł Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wilczewicz Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 24 + / -

  Żegnam szanowne grono wędkarzy od 2021. Dość już tego złodziejstwa i oszustwa, serio mam dość. Zagospodarowanie rzek? Kpina prosto w twarz. Kontroli w tym roku nie miałem ani jednej. 5 zgłoszeń o kłusownictwo bez reakcji. Dopłacanie do burdelu na kulkach na którym łowie tylko tylko szmaty i podpaski? zachęcam resztę to zaprzestania opłacania tego cyrku a może wtedy ktoś się ogarnie w tym PZW.

 • Dziwura Paweł Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 3 + / -

  Ogólnie nie móc łowić na tym, mimo że wykaz wód stanowi inaczej, NASZYM odcinku Wieprza, gdzie można się schować od tego Nieliskiego zgiełku i presji.. coś dla mnie niewyobrażalnego. Liczę na przynajmniej takie "mikroporozumienie" z PZW Lublin na ten odcinek, proszę o odpowiedź.

 • Dziwura Paweł Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Dziwura Paweł Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Tylko jedno pytanie - rozumiem, że nie będzie można łowić bez opłacenia składki na PZW Lublin w Wieprzu na odcinku od zapory zbiornika Nielisz do Krasnegostawu? A w związku z tym w Labuńce i Wolicy?

 • kola Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 29 + / -

  W tym roku to już za późno ale proponuje w przyszłym wprowadzenie opłaty NO ŁÓW. Może znajdzie się grono fanatyków nie łowiących ale chcących utrzymywać naszego wiecznego PREZESA i jego Zarząd. Co koledzy o tym myślicie.

 • SZOPA ARTUR Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • wedkarz1988 Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 47 + / -

  Witam zarząd juz całkiem ograniczacie ludziom wedkowania swoimi przepisami i podwyzkami lapie na rzece bug widzialem jak zarybiacie rzeke nie reulaminowo bez komisji i kto wam udowodni jaki gat. Ryby wpuszczacie i ilość smierdzi mi tu korupcja i napychanie pieniedzy do wlasnej kieszeni. Jesli jest ktoś zgodny z moją opinia to niech sie nie boi napisac co mysli. Pozdrawiam wedkarzy!