Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z Feederowych Mistrzostw Koła Nowa Osada 2021

Relacja z Feederowych Mistrzostw Koła Nowa Osada 2021

Do feederowych mistrzostw koła na zbiorniku w Nieliszu uczestnicy podchodzili z mieszanymi oczekiwaniami. O ile wyniki zawodów w dwa poprzedzające weekendy na tym łowisku nie powalały na kolana, to relacje kolegów trenujących w ostatnich dniach pozwalały z optymizmem podejść do rywalizacji.

Tym razem na starcie stanęło 27 zawodników, w tym czworo w kategorii Junior i Kobieta. Godny podkreślenia jest debiut trzech kolejnych zawodników w naszym gronie: Marcina Kiełbińskiego oraz Lucjana i Nikoli Seredów. Jak się miało okazać dla dwojga z nich było to prawdziwe wejście smoka.

Po sprawnie przeprowadzonej odprawie i losowaniu stanowisk zawodnicy spod wiaty PZW udali się na swoje miejscówki, by przygotować się do pięciogodzinnej walki o jak najlepszy wynik. Na pewno nie pomagały w tym podwodne krzaki w strefie przybrzeżnej, bowiem dawały one rybom szanse na pozostanie w swoim środowisku naturalnym. Łowisko podzielone było na dwa sektory dla seniorów oraz jeden dla juniorów i kobiety. Co ciekawe to ostatni sektor dał zdecydowanie lepsze rezultaty. O ile odsetek ryb, które spadły w trakcie holu był podobny, to ilość brań na aroniach była zdecydowanie większa. Jeśli chodzi o łowione ryby to zdecydowanie przeważały leszcze o masie przeszło 400 gram. Niestety były to dość sporadyczne sztuki, o czym świadczą końcowe wyniki. Ilość stosowanych wariantów taktycznych przez zawodników świadczy o tym, że ryba po prostu nie żerowała w pożądany sposób. Czym było to spowodowane? Aura, dość niska temperatura i wysoki poziom wody, opóźnione tarło? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Nie mniej sygnał kończący zawody większość zawodników odczuwających tropikalny upał przyjęła z ulgą, choć również z niedosytem.

Mała ilość złowionych ryb spowodowała, że proces ważenia i ustalania wyników przebiegał sprawnie, wobec czego podczas biesiady na zakończenie zawodów uczestnicy nie musieli długo czekać na ogłoszenie rezultatów. Wśród seniorów bezkonkurencyjny okazał się być Marcin Kiełbiński, który pokonał najlepszego w sektorze A Adama Seredę oraz Zbigniewa Wójcika. W kategorii Junior i Kobieta wygrała najmłodsza uczestniczka mistrzostw Nikola Sereda, która pokonała Dawida Kłosa o 50 pkt.

Triumfatorzy oprócz pucharów otrzymali pakiety promocyjne do realizacji w sklepie internetowym naszego partnera – Natura Fishing, czapeczki Flagman od Radka Murmydłowskiego, który ufundował również nagrody dla juniorów. Bardzo miłym gestem wykazał się również nasz kolega Jarosław Leszczyński, Prezes Zarządu koła Bystrzyca w Lublinie, który podczas krótkiej wizyty w czasie zawodów przekazał dla wszystkich uczestników pakiet zanęt i przynęt, by każdy wrócił z nagrodą. Bardzo dziękujemy i zawsze serdecznie zapraszamy.

KLASYFIKACJA FEEDEROWYCH MISTRZOSTW KOŁA – SENIORZY

1. Marcin Kiełbiński - 5515 pkt.

2. Adam Sereda - 2200 pkt.

3. Zbigniew Wójcik - 3590 pkt.

4. Grzegorz Sokołowski - 1370 pkt.

5. Artur Rosiński - 3230 pkt.

6. Kamil Meder - 820 pkt.

Lucjan Sereda - 820 pkt.

8. Andrzej Cwenk - 3150 pkt.

9. Leszek Walicki - 3055 pkt.

10. Henryk Kłonica - 80 pkt.

11. Czesław Ważny - 2180 pkt.

12. Radek Murmydłowski - 1945 pkt.

13. Tomasz Wójcik - 1465 pkt.

14. Marcin Dorosz - 1380 pkt.

15. Adrian Bartoszczyk - 0 pkt.

Damian Bartoszczyk - 0 pkt.

Mirosław Bis - 0 pkt.

Jan Glinka - 0 pkt.

Kazimierz Kuropatwa - 0 pkt.

Jerzy Szczuka - 0 pkt.

Andrzej Wójcik - 0 pkt.

22. Przemysław Nizioł - 1310 pkt.

23. Rafał Typek - 925 pkt.


KLASYFIKACJA FEEDEROWYCH

MISTRZOSTW KOŁA – JUNIOR I KOBIETA

1. Nikola Sereda - 800 pkt.

2. Dawid Kłos - 750 pkt.

3. Radosław Paszko - 0 pkt.

Dominika Dubiel - 0 pkt.

Wystartowało 27 zawodników, którzy złowili ryby o łącznej wadze 34,59 kg. Wyniki zawodów zaliczają się do klasyfikacji „Wędkarza Roku 2021”.Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.