Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

RELACJA Z TOWARZYSKICH ZAWODÓW O PUCHAR PREZESA KOŁA 2021

 

18 lipca 2021 r. w Ślipczu na rzece Bug odbyły się zawody o Puchar Prezesa Koła. Afrykańskie upały, które od kilku tygodni utrudniały nam normalne funkcjonowanie sprawiły, że do zawodów przystąpili tylko „prawdziwi wędkarze”, dla których nie ma złej pogody czyli: jest dobra lub bardzo dobra – w dniu zawodów pogoda była dobra! Ponadto alerty pogodowe o możliwości wystąpienia burz i silnych wiatrów zatrzymały w domach część potencjalnych uczestników zawodów.

Zawody rozpoczęły się o godz. 6:00. Każdy z zawodników wybierał sam stanowisko. Łowiono dowolną metodą spławikowo-gruntową. Do dyspozycji mieliśmy odcinek Bugu od słupa granicznego Nr 853 do Nr 855. Woda w rzece bardzo szybko opadała i miała temperaturę „gotującej się zupy”, co na pewno miało wpływ na wyniki. Łowiono przede wszystkim drobne krąpie, płocie i ukleje. Kluczem do sukcesu było metodyczne łowienie uklei batem i tu bezkonkurencyjną okazała się pani Krystyna Koba, która „utarła nosa” panom i wygrała zawody!

Ze względu na panujący upał zawody trwały jedynie 4 godziny. O godz. 10:00 zakończono zmagania. Sędziowie bardzo szybko dokonali warzenia połowów. Następnie przenieśliśmy się w cień ostatnich dużych nadbużańskich wierzb i namiotu. Tu wspólnie z kolegami z Koła PZW Werbkowice zjedliśmy potrawy serwowane z grilla. Tu również wręczono  puchary i dyplomy. Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

Miejsca nagrodzone zajęli:

(miejsca: 1-3 puchary, dyplomy do 6 miejsca oraz puchar za największą rybę)

1.      Krystyn Koba

2.      Mateusz Klamer

3.      Bartek Dziewulski

4.      Adrian Block

5.      Robert Płoński

6.      Artur Dziewulski

Robert Płoński – największa ryba

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.