Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Akty prawne

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB NA ZBIORNIKACH WODNYCH W ZAMOŚCIU

Akty prawne | 2017-02-05 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

1. Właścicielem wody jest OSiR w Zamościu, użytkownikiem łowiska jest Okręg PZW w Zamościu, a gospodarzem Koło „Delfin” i Koło „Nowa Osada” w Zamościu.
2. Amatorski połów ryb może odbywać się po opłaceniu odpowiednich składek Okręgowych PZW w Zamościu.
3. Połów ryb odbywa się na zb. Nr. 1 i Nr.2 / kąpielowym /.
Na zb. Nr. 2 z wędkowania wyłączony jest teren kąpieliska do pomostu i grobla od strony północnej, natomiast na grobli działowej pomiędzy zbiornikami, połów dopuszczony jest w obie strony, do wysokości barierek.
Zabrania się połowu w kanale łączącym obydwa zbiorniki.
4. Obowiązuje całkowity zakaz wędkowania w porze nocnej, /wg. definicji PZW/ oraz zakaz połowu ryb ze środków pływających i wywożenia przynęt, zabrania się połowu ryb w odległości mniejszej jak 10m od urządzeń doprowadzających i odprowadzających wodę.
5.Obowiązuje bezwzględne utrzymanie porządku i czystości na stanowisku.
6. Obowiązuje zakaz wjazdu pojazdami mechanicznymi na groble opasowe zbiornika, ich niszczenie i rozkopywanie, oraz zakaz rozpalania ognisk na terenie zbiorników, oraz grobli opasowych.

7. Korzystanie z pomostów na zb. Nr 1 w pierwszej kolejności przysługuje osobom niepełnosprawnym.
8. Zezwolenie na przeprowadzenie zawodów wędkarskich wydaje Okręg PZW w Zamościu, po uprzednim uzgodnieniu terminu zawodów z opiekunem łowiska Kołem PZW „Delfin” i Kołem PZW „Nowa Osada” w Zamościu.

9. Całą groblę wschodnią od strony  łąki łącznie z częścią grobli działowej ustanawia się łowiskiem „NO KILL” dla wszystkich gatunków ryb za wyjątkiem sumika karłowatego. Dodatkowo powyższy teren przeznacza się na  przeprowadzanie zawodów wędkarskich.

10. Pozostałe zasady połowu na Zb. Zamość umieszczone są w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Zamościu.

11. Nie przestrzeganie w/w  zasad  oraz RAPR automatycznie skutkuje możliwość zatrzymania  Zezwolenia na Amatorski Połów Ryb  przez uprawnione do tego służby bez odszkodowania oraz skierowanie wniosków o ukaranie do Sądów Powszechnych i Koleżeńskich w zależności od rangi wykroczenia.


Tel. Alarmowe:
Biuro O PZW - 84 6384556.
Komendant SSR Koła „Delfin” – 605 162 252.

Komendant SSR Koła „Nowa Osada” - 506 162 150
Inspektor Ochrony Wód Zamość – 603 162 118.
Komendant PSR  - 84 6776553.
Policja - 997 lub - 112.

Zarząd Koła PZW „ Delfin”

„Nowa Osada” w Zamościu.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.