Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Okresy ochronne ryb

Okresy ochronne ryb

Amur okres ochronny: brak
Belona okres ochronny: brak
Boleń okres ochronny: od 1 stycznia do 30kwietnia
Brzana okres ochronny: od 1 stycznia do 30 czerwca
Certa okres ochronny: w rzece Wiśle od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 września do 30 listopada; w rzece Wiśle powyżej zapory we Włocławku i w pozostałych rzekach od 1 stycznia do 30 czerwca.
Dorsz okres ochronny: brak
Głowacica okres ochronny: od 1 marca do 31 maja
Jaź okres ochronny: brak
Jelec okres ochronny: brak
Karaś okres ochronny: brak
Karp okres ochronny: brak
Kleń okres ochronny: brak
Krąp okres ochronny: brak
Leszcz okres ochronny: brak
Lin okres ochronny: brak
Lipień okres ochronny: od 1 marca do 31 maja
Łosoś okres ochronny: w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory we Włocławku od 1 października do 31 grudnia, w pozostałym okresie obowiązuje zakaz połowu łososia w czwartki, soboty i niedziele, na odcinku rzeki Wisły od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 grudnia do końca lutego; w okresie od 1 marca do 31 sierpnia obowiązuje zakaz połowu w piątki, soboty i niedziele, w pozostałych rzekach od 1 października do 31 grudnia.
Miętus okres ochronny: na wszystkich wodach z wyjątkiem strefy na Odrze od ujścia rzeki Warty do granic z wodami morskimi od 1 grudnia do końca lutego
Okoń okres ochronny: brak
Płoć okres ochronny: brak
Pstrąg okres ochronny: w przypadku pstrąga potokowego od 1 września do 31 stycznia w rzece Wiśle i jej dopływach od jej źródeł do ujścia rzeki San, w rzece San i jej dopływach oraz w rzece Odrze i jej dopływach od granicy państwowej z Republiką Czeską do ujścia rzeki Bystrzycy oraz w rzece Bystrzycy i jej dopływach. W pozostałych wodach od 1 września do 31 grudnia. Okres ochronny dla pstrąga tęczowego nie obowiązuje.
Sandacz okres ochronny: od 1 stycznia do 31 maja
Sieja okres ochronny: od 15 października do 31 grudnia
Sielawa okres ochronny: brak
Sum okres ochronny: 1 listopada do 30 czerwca* w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi od 1 marca do 31 maja.
Szczupak okres ochronny: od 1 stycznia do 30 kwietnia.
Świnka okres ochronny: od 1 stycznia do 15 maja
Tołpyga okres ochronny: brak
Troć okres ochronny: w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory we Włocławku od 1 października do 31 grudnia, w pozostałym okresie obowiązuje zakaz połowu troci w czwartki, soboty i niedziele, na odcinku rzeki Wisły od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 grudnia do końca lutego; w okresie od 1 marca do 31 sierpnia obowiązuje zakaz połowu w piątki, soboty i niedziele, w pozostałych rzekach od 1 października do 31 grudnia.
Ukleja okres ochronny: brak
Węgorz okres ochronny: brak
Wzdręga okres ochronny: brak


Okresy ochronne ryb, to czas, w którym łowienie danych okazów jest zabronione. Okresy ochronne ryb zbiegają się w czasie przede wszystkim z momentem największego rozrodu danych gatunków, kiedy powinny być poddane szczególnej ochronie. Okresy ochronne ryb.