Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Łowisko Specjalne BACHURY - regulamin, terminarz zawodów wędkarskich

REGULAMIN ŁOWISKA SPECJALNEGO BACHURY

 

Rezerwacja łowiska specjalnego "Bachury" na zawody wędkarskie w 2021 roku - aktualizacja 12.05.2021

 

 

Łowisko specjalne znajduje się w odległości 60 km na południowy wschód od Białegostoku. Jest „połączone” z północnym brzegiem zbiornika zaporowego na Podlasiu – Siemianówką. Powierzchnia łowiska wynosi 8 ha. Jest zasilane wodą rzeki Łuplanka. Dlatego też według regularnych badań wody akwenu wynika, że jest to jeden z najczystszych stawów ośrodka. Warunki tlenowe wyrażone bezpośrednią zawartość tlenu rozpuszczonego w warstwie powierzchniowej przez cały okres badawczy odpowiadają I klasie. Średnia głębokość łowiska wynosi około 2,00 metrów.


Trafić do łowiska nie jest trudno. Jedziemy szosą z Białegostoku w kierunku Jałówki, po drodze mijamy: Zabłudów, Michałowo i Nową Wolę. W miejscowości Juszkowy Gród jadąc z pierwszeństwem przejazdu skręcamy łukiem w lewo. Po przejechaniu 3 km skręcamy w prawo do Bachur. We wsi ponownie skręcamy w prawo i drogą żwirową dojeżdżamy do łowiska. Teren łowiska jest ogrodzony i znakomicie chroniony przez całą dobę. Usypane i obsiane trawą groble oraz dwie wysepki na środku stawu bez wątpienia dodają miejscu uroku. Na potrzeby wędkarzy utworzono miejsca parkingowe. Linia brzegowa jest dostępna na całej długości. Wokół niej wybudowano 60 pomostów, z których można swobodnie wędkować. Każdy pomost posiada miejsce do siedzenia i zaczep do mocowania siatki. Przy każdym z nich znajduje się kosz na śmieci. Po zakończeniu wędkowania można odpocząć pod wiatami, które są usytuowane w pięknym, zalesionym kompleksie. Są także wyznaczone miejsca do grillowania, rozpalania ogniska i czyszczenia ryb. Jest możliwość skorzystania z wody bieżącej, czerpanej bezpośrednio ze studni głębinowej, jak również energii elektrycznej i toalet.


W budynku znajdującym się na terenie łowiska można dokonać opłaty za pobyt, jak również zasięgnąć informacji dotyczących łowienia. Tam też wędkarze otrzymują siatki służące do przechowywania złowionych ryb. Na miejscu można zapoznać się z obowiązującym regulaminem

 

Łowisko zarybiane jest różnymi gatunkami ryb. Dominuje karp, ale też jest liczny lin, amur, karaś, szczupak, okoń, płoć, jaź i leszcz. Dla uatrakcyjnienia wpuszcza się także jesiotry. Ryby na łowisku obsadzane są jesienią i wiosną, a w trakcie sezonu sukcesywnie prowadzone jest dorybianie.

Informacje za 2019 rok

Rok 2019 był piętnastym rokiem działalności Łowiska „Bachury” zbudowanego przy udziale funduszy programu SAPARD noszącego im. Zbigniewa Matusewicza. Łowisko było otwarte od 25.04. do 26.10.2019r. (108 dni) i odwiedziło je w tym okresie 1546 osób wędkujących i 251 osób towarzyszących (razem 1797 osób), co daje średnią 17,0 osób/ dzień.

Wędkarze w 2019 r na Łowisku odłowili następujące ilości ryb:

Karp         – 1043,52 kg    - 91,5%
Karaś        – 91,8 kg         - 8,1%
Lin            – 3,1 kg           - 0,3%
Szczupak  – 1,3 kg            - 0,1%

Razem     – 1 139,72 kg     - 100%

Daje to średnią: 5,4 kg złowionych ryb/dzień i 0,4 kg złowionych ryb/osobę.

Odłów wędkarski z łowiska w porównaniu z rokiem 2018, analizując powyższe wskaźniki, uległ wzrostowi. Ze względu na niski poziom wody w Zbiorniku Siemianówka  udało się dokonać odłowu całkowitego łowiska. Odłowiono łącznie 4957 kg ryb, w tym: 3830 kg - karp, 435 kg - karaś, szczupak - 13 kg,  płoć - 180 kg, leszcz - 489 kg, okoń - 10 kg.
Zdecydowaną większość odłowionych ryb (łącznie 3330 kg)  wpuszczono na zimochów Bachury Nr 7 w celu ponownego obsadzenia na łowisku w okresie wiosennym. Płoć, leszcz oraz okoń zostały przeznaczone na zarybienie wód Okręgu.Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Na skróty

Ilość odwiedzin