Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

UWAGA ZAKAZ POŁOWU ZE ŚRODKÓW PŁYWAJĄCYCH NA ZB.SUDETY

Aktualności | 2017-05-15 | Publikujący: Koło Bielawa

 

 

Uchwała 38/2017 (z dn. 10.05.2017 r.)

 


§ 1 - Wprowadza się całkowity zakaz wędkowania ze środków pływających na zbiorniku zaporowym Sudety (IV.2. Obwód rybacki rzeki Bystrzyca nr 2).

 

§ 2 - Zmienia się indeks oznaczenia zbiornika zaporowego Sudety, obowiązujący dotychczas w opracowanym "Zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką na 2017 rok" tj. z 336 P na 336.

 

§ 3 Uchwała obowiązuje od 10 maja 2017 roku do odwołania.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (23)

 • Wiktorski Jurek Data dodania: 4 lata temu Oceń: 5 + / -

  viktor0

  Brawo Patryk,krótko i zwiężle.Do reszty komentarzy sam nie wiem jak się odnieść,drodzy Państwo teraz robicie szum a gdzie byliście wcześniej ?Zaznaczam że Wedkarze spoza koła Bielawa mogą sobie tylko narzekać i wyrażać Swoje opinie.Wędkarzy z naszego koła zapraszam do współpracy.Koledzy Wedkarze krytyka jest potrzebna i wskazana,ale wpierw trzeba zaznajomić się z regulaminami PZW oraz Statutem Naszej Organzacji. Pozdrawiam.

 • Patryk Data dodania: 4 lata temu Oceń: 9 + / -

  Moim zdaniem opiekunowie zbiornika podjeli BARDZO DOBRĄ DECYZJE. Ograniczenie wedkowania z łodzi ma lepszy wplyw na kontrole zbiornika . W latach ubieglych pseudo wedkarze z łodzi zaopatrywali chyba pobliskie sklepy rybne , pomijając to sudety to za mały zbiornik na srodki pływające.

 • Bogusław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

  Panowie, koledzy wędkarze widać właśnie jak zaczęła się kadencja nowego prezesa PZW Bielawa .Wszyscy i wszystko będzie pływać po Sudetach, tylko nie wędkarze ..Ja osobiście nie wędkuję z środków pływający, ale to co robią panowie działacze od lat, mam wrażenie że pracują ,działają i myślą ,tylko jak umilić życie wędkarzom , zabronić ,nakazać, postawić znaki zakazu wjazdu i straszyć mandatami . Ale taki zbiornik jak Owiesno 10 h wody a zarybianie wygląda tak--- wpuszczą linka 20cm, karpika 100 kg dłoniaka, węgorzyka wielkości rosówki ,karasia niby 500 kg i jeszcze go miotłą oślepili, podczas wpuszczania do wody.A Sudety ,poprzedni właściciel wypuścił zmarnował wszystką rybę na Sudetach. Ryba była PZW, to znaczy nasza..Czy panowie się upomnieli ,czy podali sprawę do sądu---nie .Ale wędkarza za ujawnienie wywózki asfaltu i śmieci w Owieśnie . To potrafili podać do Sądu koleżeńskiego i planowali zawiesić na dwa lata. A cyrograf między innymi podpisał obecny prezes PZW Bielawa - przednio jako przewodniczący sądu koleżeńskiego. A afera nielegalnych znaków zakazu na Owieśnie, to kto, stawiał, i na portalu PZW straszył mandatami .Obecny prezes PZW Bielawa . I Panowie po takich ludziach chcecie się spodziewać czegoś normalnego ---- Tylko, zakazów , nakazów i ograniczeń , niczego więcej ......

 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 7 + / -

  radoslaw84

  To jest to co pisałem Tobie molo innym plywanie a jeszcze innym cos inego nie odpowiada ale zawsze rozmowy prowadzą do rozwiązania problemu.
  Myślę ze zawsze można rozwiązać problem tak aby rozwiązać problem w razie pytań jestem pod telefonem.
  Telefon na stronie 😄

 • wedkarski_klimat Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

  Kolego Radku dobrze, zrozumiałem. Spróbujemy poruszyć ten temat w naszym kole Diora. Jestem mieszkańcem Bielawy i jest mi przykro z tego powodu, że taki zakaz powstał. Bo zbiornik mam na miejscu i po pracy, letnia porą zawsze miło było wyskoczyć na ponton i powędkować na zbiorniku. Najbliższy taki zbiornik, do wędkowania ze środka pływajacego zostanie teraz w Zagórzu Śląskim,Topola,Kozielno. A jak wiadomo to kilkadziesiąt km od Bielawy, wiec i czasu mniej a paliwo też kosztuje. Tym bardziej, że na Zbiorniku Sudety nie było jakiegoś wielkiego oblężenia wędkarzy łowiących ze środków pływajacych, które mogło by wpłynąć negatywnie na rybostan tej wody. A jeżeli chodzi o połów ryby z mostu, to moim skromnym zdaniem, uznałbym za większa szkode. Bo jak wiadomo ryba tam stoi koło filarów i łatwiej jest ją podejść, podbieranie ryb dużych z takiej wysokości może wpłynąć na kondycje ryby w czasie spięcia się ryby, albo jej śmierć Łowiąc z mostu stwarzam zagrożenie dla spacerujacych tam osob, po przez zachaczeniem kogoś ostrym zakończeniem haka. A jak wiadomo nie mało tam tedy ludzi przechodzi. A stojący taki wędkarz z mostu, rzucający przed siebie jak i z jednej i z drugiej strony, przecina tych, którzy stoja i rzucaja równolegle do mostu na odcinku conajmniej 20m wzdłuż lini brzegu. To takie moje zdanie.

 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 7 + / -

  radoslaw84

  Kolego zebranie sprawozdawcze bedzie dopiero w grudniu ale zawsze jeżeli bedziesz chciał to proszę o telefon to bedziemy mogli porozmawiać podczas zebrania zarządu koła które odbywa sie co miesiąc

 • Cudak Dawid Data dodania: 4 lata temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 8 + / -

  radoslaw84

  Kolego zgodnie z regulaminem nie masz głosu w innym kole ale zawsze u siebie możesz na zebraniu dać taką propozycje aby twój zarząd wnioskował do zarządu okręgu Wałbrzych o otwarcie wody do połowu ze środków pływających.
  Zarząd Koła PZW Bielawa jest otwarty na każdą propozycje lub zmiany na lepsze.
  Jeden kolega poniżej napisał że potrafimy robić tylko ograniczenia przeczytaj sobie regulamib ten który jest teraz a ten co był.
  Był zakaz w okolicach rzeczki która wpada do zbiornika teraz nie ma.
  Był zakaz z mola tera nie ma.
  Ja wiem ze nie wszystkim sie dogodzi ale zawsze możemy rozmawiać i zmieniać aby na naszych wodach było lepiej ale do tego trzeba rozmawiać.

 • wedkarski_klimat Data dodania: 4 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 10 + / -

  radoslaw84

  Kolego tak jak napisałem wcześniej zapraszam na zebranie sprawozdawcze koła i wtedy będziemy wałkować temat zawsze można zmienić zasady.
  Tak jak jest napisane w uchwale od 10 -05-2017 do odwołania więc ja nie widzę problemu aby zakaz został odwołany.
  Ale że było to na zebraniu podane jako uchwała zebrania sprawozdawczo-wyborczego nie możemy sobie teraz tego zmieniać bo mamy taki kaprys.
  Więc znów sie powtórzyć się muszę zapraszam na zebranie.

 • wedkarski_klimat Data dodania: 4 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Cudak Dawid Data dodania: 4 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • henryk_p Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  Widzisz Kol.Cudak Dawid ubliżyłeś tym którzy byli na zebraniu i w dobrej wierze podjeli taką uchwałę a ty nazywasz ich za przeproszeniem ćwokami bo nie trafili w twój gust i uważasz się za większość a może trochę pokory i warto pójść na zebranie koła i dowieść swojej racji jeśli myślisz że na zebrania przychodzą tylko idioci to się grubo mylisz.Atak na marginesie to że na zebranie chdzi 10% procent członków koła to międz innymi jet też i twoja wina,nie chodzisz nie krytykuj tylko bierz w d.... .

 • Cudak Dawid Data dodania: 4 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • henryk_p Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  Kol.Cudak Dawid Widzisz zapisałeś się do organizacji a statutu tej organizacji nie przeczytałeś i uważasz że twoje zdanie jest tylko prawe naucz się podporządkować zasadom przyjętym w tej organizacji.Jeśli uważasz chodzenie raz w roku na zebranie koła jest stratą czasu to nie narzekaj,bo ubliżasz tym którzy w dobrej wierze podjeli taką a nie inną uchwałę, widzę że ta niby "dobra zmiana"coś Ci kol.namieszała na zebrania nie ale referendum przedni dowcip gratuluje.Atak na marginesie. Niedaleko masz stowarzyszenie tam chyba nie obowiązują zasady a referendum i na Opolu też.

 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 7 + / -

  radoslaw84

  Tak jak napisałeś zapraszam na zebranie i będziemy wałkować temat.

 • Cudak Dawid Data dodania: 4 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Cudak Dawid Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

  Kolego, niestety nie każdy ma czas żeby chodzić na zebrania. Jednak jeśli taka ważna sprawa poddawana jest głosowaniu to wypadałoby poinformować o tym, że będzie rozpatrywana na przykład na tej stronie. Albo jeszcze lepiej, zorganizować jakieś referendum czy ankietę, bo trudno uznać, że kilku wędkarzy zgłaszających konieczność wprowadzenia takiego zarządzenia reprezentuje setki pozostałych należących do koła.

 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 10 + / -

  radoslaw84

  Kolego zgadzam się z Tobą że nie należy ale koło jest opiekunem tego zbiornika .
  Jeżeli wędkarze mieli taką wolę żeby zakazać i zawnioskowali do zarządu koła aby temat został poruszony na zjedzie delegatów to delegaci są od tego aby spełnić wolę naszych wędkarzy.
  Delegaci PZW koła Bielawa na zjedzie Okręgu Wałbrzych przegłosowali temat połowu ze środków pływających.
  A tak na marginesie to zapraszam na zebranie sprawozdawcze koła i tam możesz się wygadać co chcesz aby w PZW było lepiej.

 • Cudak Dawid Data dodania: 4 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Działa Radosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 11 + / -

  radoslaw84

  Koledzy zakaz który został wprowadzony od kilku lat zawsze był maglowany na zebraniach sprawozdawczych.
  Wędkarze którzy uczestniczą w zebraniach sami chcieli aby taki zakaz wprowadzic i na życzenie wędkarzy zostało to wprowadzone.

 • Bogusław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Nauczyliście się tylko ograniczenia wprowadzać i zmieniać wszystko co nie trzeba

 • Cudak Dawid Data dodania: 4 lata temu Oceń: 5 + / -

  Supre przenosze papiery do opola