Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wspaniały wyczyn.

Aktualności | 2009-05-09 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

Znakomitego wyczynu wedkarskiego...

pstrąg 64cm

Znakomitego wyczynu wędkarskiego dokonał nasz kolega Marek PIETRZAK, podczas wędkarskiej wyprawy w minioną sobotę, do "sąsiadów" zza Olzy, na Rożnowską Beczwę,  Rzeka ta płynie w dolinie Rożnowa, miasteczka równie pięknego, jak i szeroko znanego w Czechach i nie tylko,  między innymi, ze słynnego skansenu. No i z tego, że leży u podnóża góry Radhośt'.

Beczwa Rożnowska (woda pstrągowa) poniżej Valarskeho Mezirići łączy się z Beczwą Vsetińskou, (również pstrągową) dalej płynie już jako woda nizinna zwana Beczwą a ta stanowi dopływ Odry

Na odcinku Beczwy Rożnowskiej, nieco powyżej Valarskeho Mezirići utworzono w swoim czasie eksperymentalnie, ok. 2,5 km. odcinek no kill (chyt' a pust'), jeden z pierwszych w Czechach i jak dotąd, jeden z nielicznych, na publicznych wodach ĆRS. O potrzebie tworzenia takich łowisk najlepiej przekonał wszystkich miłośników sportu wedkarskiego CZAS - czas który pokazał, że w zasadzie jedynie tutaj wędkarz może spotkać się i zmierzyć swoje wędkarskie siły i umiejętności z okazami ryb, których nie sposób spotkać na łowiskach bez ograniczeń. Mam tu na myśli oczywiście wędkarstwo muchowe, połowy na wodach pstrągowych, nie licząc rzek pomorskich, a tych bardziej w głębi kraju, kontynentu. Myślę, że potwierdzą ten fakt koledzy uganiający się z muchówką po pstrągowych rewirach naszych rzek i potoków, a mający porównanie z osiąganymi wynikami na  odcinkach specjalnych Wisły, Sanu, Dunajca, czy tutaj, na opisywanej Rożnowskiej Beczwie.

Otóż kolega Marek, łowiąc na tymże odcinku "no kill" Beczwy, złowił w ciągu półtorej godziny trzy pstrągi o łącznej długości 188cm. Pstrągi, o poszczególnych miarach - 64zm, 56cm, oraz 68cm. Ufff! Oprócz tego złowił jeszcze parę innych ryb, między innymi klenia 62cm.

Marek łowił na nimfki swojej "roboty", żyłka "18", na skoczku "16". Stroft.

Przypominam, że Marek, wędkarz wszechstronny, z wieloletnim doświadczeniem, wywalczył w tym roku tytuł muchowego mistrza Koła Cieszyn deklasując resztę rywali, zajmuje również w obecnej edycji muchowego Grand Prix Okręgu Bielsko-Biała jedno z czołowych miejsc.

GALERIA - ZDJĘCIA - z pierwszej wyprawy o9.o5.2009r.,

GALERIA - ZDJĘCIA - z drugiej wyprawy, dn. 15.o5.2009r.

 Tekst i zdjęcia - Wacław Santarius

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • cien_nocy Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

    cien_nocy

    Śliczota!!! Piękne foto-piękna ryba!!!

  • Mariak Krzysztof Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

    marini72

    To naprawdę fantastyczna sprawa. Tylko pogratulować!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Ulubione metody połowów
Metodę gruntową
Metodę gruntowo-spławikową
Metodę spławikową
Metodę spinningową
Metodę muchową
Każdą, w zależności co chcę złowić
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin