Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Klasyfikacje

Spinningowe Mistrzostwa Koła 2013r.

Klasyfikacje | 2014-02-10 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

spinn_2013r.jpg

Dnia 12 Maja 2013 odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Koła, - I tura.

Zawody odbyły się na rzece Wiśle, na odcinku Ochaby - Drogomyśl.

Nie dopisała pogoda, ciągłe przelotne opady w sobotę, oraz intensywne nocne z soboty na niedzielę zmąciły i podniosły stan rzeki. Padało również, z różnym natężeniem, przez cały czas zawodów. Ale dopiero woda która (ok godz. 10.oo) spłynęła z górnej partii Wisły, niosąca spore ilości gałęzi, patyków i innego śmiecia, znacznie utrudniła łowienie. A i ryby praktycznie przestały brać.

Wpłynęło to oczywiście na wyniki zawodów.

Koledzy, którzy łowili woblerami nastawiając się na "grubszą" rybę, nie trafili. Ani na jazach, ani pomiędzy nimi.(o sporym pechu moźe powiedzieć Andrzej, któremu jeden spory pstrąg "spadł", a drugi, ok 60cm wyszedł do woblera, ale w ostatniej chwili się cofnął)

Wyniki "zrobili" koledzy, którzy cierpliwie, miękkimi przynętami obławiali jazy.

Tłoku na zawodach nie było, zjawiła się grupka (7-miu zawodników) tylko tych najtwardszych, najbardziej zaprawionych w wędkarskich potyczkach. Tych, których nie zniechęcają żadne warunki, tych którzy łowią w mroźne dni zimowe, dni późnojesiennych zawieruch, czy w letnie upały. Także dzisiejsza "psia" pogoda w żaden sposób nie mogła nam popsuć humorów, co mimo kiepskich wyników, widać było na zbiórce po zakończeniu tury.Każdy z optymizmem deklarował chęć "odwetu" w drugiej turze, w czerwcu.Ubolewano nad tymi, których wystraszyła dzisiejsza aura i postanowili pozostać w domowych zapieckach.

*********************************************************************************************************************

II tura. 23 Czerwca, rzeka Olza

Zbiórkę wyznaczono na godz.6.oo w Boguszowicach.

Do zawodów zgłosili się koledzy jak w turze pierwszej, zabrakło jedynie kol. Leszka GAWLASA. Część kolegów nie łowiła na Olzie ładnych parę lat, zawody stwarzały okazję, by sprawdzić rybostan rzeki.

Rzeczywistość znacznie przerosła moje, nawet najskromniejsze oczekiwania.

Olza na odcinku od czwartego jazu w Boguszowicach w dół do bloków w Marklowicach (do tego miejsca doszliśmy z Tadkiem Cieślarem, idąc w dół z biegiem rzeki) okazala się przerażająco PUSTA!!!. Idący niecałe dwie godziny wcześniej również tym odcinkiem Jacek z Zenkiem, również nie napotkali żadnego śladu ryby. A przecież, jeszcze nie tak dawno, można było Olzę zaliczyć do najbardziej rybnych rzek w Polsce. (łowiono tu pstrągi, lipienie, okazałe brzany, szczupaki, klenie, rekordowe świnki, okonie, trafiał się węgorz, sandacz, przy odrobinie szczęścia można było w nurtach i głowacicę "upolować"!!!!)

Koledzy, którzy wybrali "górę" (powyżej czwartego jazu) łowili ryby. (ładne, "wypasione" pstrągi oraz niezbyt okazałe klenie)

Ryby te łowiono w obrębach zabudowań przedmiejskich i w samym Cieszynie.

Ewenementem mającym dość sensacyjny charakter było złowienie przez kol. Jacka STARZECKIEGO szczupaka 52cm.

Sytuacja z pierwszej tury uległa diametralnie odwróceniu.

Koledzy, którzy w pierwszej turze wyzerowali, w drugiej łowili ryby, a koledzy którzy punktowali w pierwszej, zerowali w drugiej. 

Ta specyficzna sytuacja spowodowała, że przy mniejszej liczbie uczestników o jednego zawodnika w drugiej turze, o końcowym wyniku zadecydowała tura pierwsza.

zenek.jpg MISTRZEM KOŁA PZW CIESZYN NA ROK 2013 ZOSTAŁ KOL. Eugeniusz ZANDLER (ZENEK)

G R A T U L A C J E ! ! ! ! ! ! 

Wyniki końcowe - tutaj (wkrótce)

Parę zdjęć - tutaj

WIĘCEJ O CIESZYŃSKIM SPINNINGU - tutaj

Dla przypomnienia - ubiegłoroczne Mistrzostwa, oraz wyniki -tutaj.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy uważasz że strona naszgo Koła jest prowadzona:
dobrze
średnio
słabo, zmienił(a) bym - w komentarzach
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin