Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Spinningowa

Porady dla początkującego spinningisty.

(1/2) > >>

bosch_127:
Witam nazywam sie Rafał niedawno wyrobiłem sobie kartę i zaczołem spinningowac na gumki.Na początku nie zbyt mi to szło, teraz wyrobiłem sobie technikę i często mam brania tyle że nie potrafię zaciąc szczupaka łowie na dosć płytkich wodach około 1-2m na dnie są podwodne łąki a przynęta często zawadza o roslinność i nie potrafię odróżnić brania i w dobrym momęcie przyciąć.Już wiele razy straciłem 60-70cm okazy bo były słabo zachaczone.Nie wiem tez jak ma wyglądać walka z większym okazem?

andi39:
Zastosuj troszke wieksze haki na główkach gamakatsu i placionka zamiast żyłki, po zacięciu nie podnoś kija do góry żeby nie prowokować szczupłych do wyskoków w góre (najczęściej wtedy wytrząśnie gumę)

rr52:
większy okaz niż 70cm na metrowej wodzie? wejdż wtedy do wody i złap go w ręce lub w podbierak,hhahahahaaa

tomjas78:
Do  Marcin
Nie wiem skąd twoje zdziwienie. Przecież to jest całkiem normalne . Drapieżniki żerują tam gdzie białoryb , czyli w większym stopniu blisko brzegu. I są miejsca gdzie na płytkiej wodzie można złowić dużą rybę . Na Wiśle można łowić na piachach , gdzie przy wyższym stanie wody jest tak ok. 1 metra głębokości . Sandacze i sumki wychodzą na płycizny na żer . Więc nie wiem skąd bierze się u ciebie ta ironia

mentoos:
Powiem tak, jeżeli łapiesz na takich płytkich wodach to moim zdaniem bezsterowe woblery wolnoopadajace byly by najlepsze a tam mozesz miec 2 kotwice wiec raczej by ci nie spadaly z haka. rzuc pare razy poczekaj zwijaj i jak juz wyczujesz woblery kiedy on schodzi do trawy to prowadz go pare centymetrow nad ta trawa. Tylko ten woblerek nie moze byc caly czas zwijany bo nie bedziesz mial efektow. Najlepiej podciagnij go kijem 1-2m, potem bardzo powolne krecenie kolowrotek i znowy podciagnij chwile poczekaj i delikatnie krec. A jak woblery Ci nie odpowiadają, wyłącznie łowisz na gumki to musisz ciąc każde zadrganie czy przygięcie szczytówki, metoda prób i błędów :P Ale polecam te woblerki, są idealne na takie wody.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej