Sport > Zasady organizacji sportu wędkarskiego

hak bezzadziorowy?

(1/2) > >>

amaretto:
czy ktoś mógłby mi przybliżyć sprawe stosowania haka bezzadziorowego na zawodach - jakie przepisy to tym mówią? dziekuje

Rzecznik prasowy ZG PZW (do 28.09.2015)- Andrzej Zieliński:
haki bezzadziorowe są obowiązkowe w trakcie zawodow muchowych, a także w innych dyscyplinach, w których obowiązuje zasada połowów ,,na żywej rybie\'\'. Chodzi o to aby przy zdejmowaniu ryb z haczyka nie powodować ich zbędnego zranienia.

andrzejl:
troszeczkę sprostowania . W 2009  roku sa małe zmiany dotyczace spinningu.  " na wodach krainy pstrąga i lipienia obowiazkowo ( bezzadziorowe ) , na pozostałych " zaleca się ".

arnie:
Zasady Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego [GKS Warszawa, styczeń 2007] Część III
                         
- rozdział 2. Regulamin zawodów w wędkarstwie spinningowym punkt 2.2. "Przynęta sztuczna uzbrojona w haczyk (kotwiczkę) bezzadziorowy(ą) lub pozbawiony zadzioru."
                     
- rozdział 3. Regulamin zawodów w wędkarstwie muchowym punkt 2.1.2. "„Sztuczne muchy” mogą być wykonane na pojedynczym haczyku wyłącznie fabrycznie bezzadziorowym lub pozbawionym zadzioru."

rgmm:
wobec tego co zrobić jeżeli sędzia główny zawodów nie respektuje przepisu dotyczącego haków bezzadziorowych ,chodzi o spinningowe mistrzostwa okręgu

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej