Nasze PZW > Przepisy PZW

jak założyć koło wędkarskie?

<< < (2/3) > >>

wb1119:
15 występuje z wnioskiem o założenie koła, a na pierwszym zebraniu wyborczym musi być minimum 20.

okonopstrag:

--- Cytat: wb1119 w December 02, 2021, 21:02:21 PM ---
15 występuje z wnioskiem o założenie koła, a na pierwszym zebraniu wyborczym musi być minimum 20.

--- Koniec cytatu ---

Jak to wydedukowałeś?
bo ja to widzę że 15 osób, tak jak nawet na walnym wyborczym by wybrano cały skład organów. jak jest np 14 rezygnują z sądu koleżeńskiego, bo tak statut pozwala.

a 20 członków misi mieć koło. many na listach 26, ale na założycielskim nie wszyscy chcą być, tak jak i na walnych w kołach.

wb1119:
Z Sądu może koło zrezygnować pod warunkiem, że jeden Sąd będzie dla kilku kół.
Przepraszam, a co to za członkowie założyciele którzy nie chcą być na zebraniu.
Do tej 15-ki dodaj Komisję Skrutacyjną której członkowie nie mogą kandydować. P{rzepraszam, ale czyżbyś miał sklep wędkarski?

ppiotr:
Kół wędkarskich w Polsce jest pod dostatkiem, można wybrać te, które naszym zdaniem jest najbardziej warte naszej uwagi.  Nowe koła często chcą zakładać osoby, dla których nie dzieje się po ich myśli w obecnych kołach, np. mała grupka tyczkarzy w kole kilkuset osobowym często chce, aby reszta ich sponsorowała, a reszta nie chce.

okonopstrag:

--- Cytat: ppiotr w December 06, 2021, 20:18:42 PM ---
Kół wędkarskich w Polsce jest pod dostatkiem, można wybrać te, które naszym zdaniem jest najbardziej warte naszej uwagi.  Nowe koła często chcą zakładać osoby, dla których nie dzieje się po ich myśli w obecnych kołach, np. mała grupka tyczkarzy w kole kilkuset osobowym często chce, aby reszta ich sponsorowała, a reszta nie chce.

--- Koniec cytatu ---

nie nie mam sklepu wędkarskiego itd. Tak nie dzieje się po naszej myśli. I nie chodzi tu o zawody wędkarskie a o wydawanie naszej kasy i brak dbania o wody.

np. w kole zostaje 45% składki członkowskiej.
My chcemy połowę tego przeznaczać na dodatkowe zarybienia podchowanym materiałem zgodnie z operatem. Na ten cel chcemy pozyskiwać kasę.
chcemy troszkę zadbać o infrastrukturę wędkarską. Czyli dojazdy do wód Jeden taki zrobiłem przy współpracy z wójtem i WP, pozyskałem na to środki. drugi już częściowo powstał.
zawody
już w przeszłości zrobiłem o puchar wójta, i nic ze składek nie poszło. 10 złoty składka na grilla.
więc budżet zaoszczędzony i można zadbać o wody.

a co do koła z którego pochodzę.
miałem sprawę za to że wójt dał ponad 3000 zł na pracę z młodzieżą i wskazał świetlice gdzie byśmy się z dziećmi spotkali. zarzut "che prowadzić szkółkę wbrew ich woli"
inna sprawa że ich pomawiam. okazało się że wniosek podrobiony na kompie bez podpisu i niby osoba która się zapiera że jego nie złożyła, była u mnie bo go w coś wrabiali itd. ukrywali dowody w sprawie i mataczyli.
teraz mnie pomawiali, i są bezkarni bo zbratali się z przewodniczącym OKR.

a są tak pewni siebie. że wice przewodniczący OKR na fb napisał że cieszy się że nie pozwolili mi puszkę wystawić, itd. że komisja do pozyskiwania środków była niepotrzebna. cieszył się że wszystko oni przegłosowali na nie.

wracając do zarządu i organów koła.
prezes i zarzad to 5 osób
kr to 3 osoby
sk to 3 osoby. wiec łącznie 11 osób.

komisja skrutacyjna to 2-3 osoby. wiec 15 i tak nadto.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej