Nasze PZW > Składki i opłaty

Na co idą składki?

(1/2) > >>

luccas:
Mam takie pytanie. Czy ktoś w temacie może rozbić całą kwotę składek (ponad 200zł) i powiedzieć na co przeznaczane są te pieniądze, jaki jest ich podział. Ile do Państwa, ile do koła itd?

sum766:
Jest składka członkowska i okręgowa.
Członkowska : 10 %  -  ZG
                      40 %  -  Koło
                      45 %   - Okręg
                       5%    - dieta skarbnika koła ( nie jestem pewien)

Okręgowa (ustala dany okręg)   :    100% - Okręg (zależy od okręgu ) chyba z tego jeszcze 5% dla skarbnika .
Jeżeli coś poknociłem to z góry przepraszam ale chyba tak to wygląda.

wb1119:
Podział składki członkowskiej :
10% odprowadzane do ZG PZW
90% do dyspozycji Zarządu Okręgu.
W zależności od Okręgu Koła otrzymują od 25 - 50 %, pozostałe zostają w Okręgu.
Z odpisu jakie otrzymuje Koło, do 5% może być przeznaczone na diety dla działaczy w Kole /skarbnik i inni funkcyjni/.
Np. w Mazowieckim, jest prowadzona ocena działaności kół przez Komisję d/s Oceny Kół i Koła, po wykonaniu okreslonych zadań, mogą otrzymać do 50% odpisu składki członkowskiej.
Składka Okręgowa powinna być przeznaczona na ochronę i zagospodarowanie wód Okręgu, m.in. na zarybianie wynikające z umowy dzierżawnej,

Rzecznik prasowy ZG PZW (do 28.09.2015)- Andrzej Zieliński:
Witam,
Składka członkowska dzielona jest pomiędzy ZG (10%) i okręg (90%). Następnie okręgi dzielą swoją część z kołami, najczęściej przekazują im połowę otrzymanych środków. Ze składki członkowskiej finansowane są m.in: działalność sportowa (np. zawody, obozy i olimpiady wędkarskie) działalność młodzieżowa (w tym szkółki młodzieżowe), naukowa czy inwestycje. Natomiast składka okręgowa w całości przeznaczana jest na zarybianie i ochronę wód, w tym m.in.: na opłaty dzierżawne, materiał zarybieniowy, badania kondycji ryb, jakości wody, zabiegi pielęgnacyjne, zakupy i transport związany z zagospodarowaniem i ochroną wód, pensje pracowników i diety działaczy realizujących wymienione zagadnienia. Ta składka pozostaje w całości do dyspozycji okręgów, które w imieniu państwa polskiego ponoszą koszty związane z prowadzeniem racjonalnej gospodarki wędkarsko-rybackiej na wodach śródlądowych, które wydzierżawiły bądź wygrały w konkursach ogłaszanych przez Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej.
Pozdrawiam,

wb1119:
Jaki jest powód, żeby podnieść składke członkowska na 2015 rok o 7 zł, bo że za mało jest do tej pory na sport i młodzież, nie bardzo chce mi się wierzyć. Chyba za dużo sportowców weszło w skład ZG

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej