Dzieci i młodzież > Przepisy PZW

Uprawnienia Społecznej Straży Rybackiej

(1/6) > >>

maksymilian46:
Witam
Czy podczas kontroli przez SSR Strażnik ma prawo dokonać wpisu w rejestrze .
Miałem taką sytuację ponieważ było braku wpisu w rubryce cm,wszystko inne było wypełnione, i dostałem adnotację w rejestrze od Strażnika ,,brak wpisu,,.
Pozdrawiam

tao1111:
Musisz szczegółowo opisać fakt i zdarzenie. Bo jeśli chodzi o moją praktykę to takowy niepełny wpis zgodnie z niektórymi zarządzeniami okręgów skutkuje wyproszeniem z łowiska lub po prostu można 100 wyrwać od uprawnionych funkcjonariuszy. A to, że strażnik SSR zostawił Cię na łowisku, uzupełnił za ciebie wpis i sobie gdzieś w notatniku swoim zapisał, że masz problem co do prawidłowego wpisu by następnym razem nie dać Ci szansy na umorzenie "kary"...
... Hm... Musisz dokładnie opisać twoją wersje okoliczności wpisu...

robocek:
Ustawodawca w precyzyjny sposob okreslil uprawnienia straznikow SSR.Podejmowanie przez nich jakichkolwiek innych czynnosci poza wskazanymi w  art.25 ustawy o rybactwie srodladowym nalezy uznac za nieuprawnione .Jako wedkarz kolega maksmilian46  byc moze,tego nie wiemy ,zlamal regulamin  lowiska gdyz w regulaminie tegoz mogl byc zapis ze rybe wymiarowa ,przeznaczona do zabrania nalezy niezwlocznie wpisac do rejestru.Mozesz zlozyc skarge do komendanta powiatowego SSR lub  wlasciwego starosty o wszczecie postepowania dyscyplinarnego przeciw temu straznikowi SSR.Tu uprzedze wsciekly nazajd wszelkiej masci nawiedzonych spolecznikow na moja osobe.Nie mam nic przeciw SSR,wrecz przeciwnie,sa potrzebni w wszechogarniajacej pladze klusowania ryb lecz ......Wlasnie,lecz.Straznik SSR nie ma byc "panem i wladca"nad wedkarzem.Ma stac na strazy przestrzegania prawa i ustawy a nie interpretowac litere prawa wg.wlasnego widzimisie.

tao1111:
Niech kolega Maksymilian 46 dokładnie się wypowie i opisze sytuację. Ta sytuacja jaką opisano powyżej może mieć wiele domysłów na nie i na tak, a wywody i domysły mogą wyciągnąć niepotrzebne oczernione strony..
Czekamy na rozszerzony opis wydarzeń.

robocek:
Wlasnie,czekamy na odpowiedz kol.maksymilian46.Czego dotyczyl moim zdaniem, bezprawny wpis dokonany przez straznikia SSR do rejestru wedkarza.Bo jak rozumiem,rejestr byl wypelniony wiec do czego odnosily sie owe magiczne cm?Sadze ze w lowisku obowiazuje zasada ze ryby w siatce,przeznaczone do zabrania nie podlegaja wymianie.Cos mnie sie zdaje ze owe cm dotyczyly limitow i   ryby wymiarowej znajdujacej sie w siatce.Po prostu ryba miala byc podmieniona na wieksza ktora zostanie zlowiona.Nie z takimi "mykami"zetknalem sie podczas patroli.Uznawalem ze jednak lepiej zapobiegac niz leczyc i pouczenie dawalo duzo wieksze rezultaty niz surowe  karanie wedkarzy.Nekac nalezy klusownikow a nie czepiac sie o byle g.....wno wedkarzy.Coz,od wedkarza w ryj nie dostaniesz bo masz go w reku,natomiast klusol stawiajacy sieci moze natomiast ozenic ci kose po zebra.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej