Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Spławikowa

Delegowanie drużyn z kół na zawody okręgowe.

(1/2) > >>

crteam:
Proszę o odpowiedź na jakiej podstawie koło wędkarskie wyznacza zawodników do drużyny na zawody rangi okręgowej powiedzmy w roku 2014. Czy jest jakiś przepis w regulaminach precyzujący kolejność delegowania zawodników z koła na zawody okręgowe. Czy jest dowolność czy obowiązują jakieś zasady jak np. wyniki poszczególnych startujących zawodników w kole np - kolejność zawodników w ujęciu grand prix za 2013 rok. Kto i co powinno o tym decydować. Pozdrawiam.

Rzecznik prasowy ZG PZW (do 28.09.2015)- Andrzej Zieliński:
Witam,
Dobrą praktyką, która powinna być stosowana w każdym kole, jest prowadzenie rankingu grand prix w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich na podstawie uchwalonego przez zarząd koła regulaminu. Wtedy kapitan sportowy koła deleguje na zawody okręgowe pierwsze osoby z listy - i jest sprawiedliwie. Koło nie ma jednak obowiązku prowadzenia takiego rankingu i bywa, że kapitan sportowy deleguje na zawody wyższego szczebla zawodników według własnego uznania.
Proszę zapytać w kole, czy istnieje regulamin sportowy koła. Jeżeli nie ma takiego regulaminu, warto zgłosić do zarządu odpowiedni wniosek, np. podpisany przez grupę zawodników.
Pozdrawiam,
 

crteam:
Oczywiście ranking jest prowadzony na podstawie cyklu zawodów w ciągu roku z którego wyłaniany jest zwycięzca GRAND-PRIX. Zawody w kole PZW rozgrywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami to o jakim dodatkowym regulaminie Pan mówi? Czy wyniki zawodnika nie powinny obligować go automatycznie do startu wyżej w okręgu i czy taki zapis stwarzający szanse na rozwój zawodnika  już na poziomie koła niezależnie od uznaniowości Kapitana Sportowego nie powinien znaleźć się w przepisach PZW? Zadaję to pytanie ponieważ dostaje sygnały o uznaniowym i koleżeńskim tworzeniu drużyn w kołach PZW i delegowaniu zawodników nie zawsze odpowiadającym faktycznym umiejętnościom oraz pomijaniu zawodników z czołówki Grand-Prix. Nie zawsze dobra praktyka unormowana byłaby konkretnym zapisem i nie byłoby nie potrzebnych przykrych dla niektórych sytuacji i nieporozumień. W przypadku rezygnacji ze startu zawodnika z wyższym rankingiem miałby mozliwość startu zawodnik kolejny w rankingu i chyba to byłoby najbardziej sprawiedliwe. Proszę o odpowiedź Pana Rzecznika czy taki zapis jest potrzebny i możliwy do wprowadzenia i  i opinie kolegów wędkarzy.Pozdrawiam.

lukasz_rydzak:
Witam.
Moim zdaniem każda instytucja zrzeszająca osoby powinna opierać się na regulaminach i ich przestrzeganiu. Zgadzam się z kolegą, że powinien być ogólnopolski regulamin który dyktował by warunki delegowania zawodników w poszczególnych kołach do zawodów wyższych rangą. Nie było by warunków sprzyjających tzw. kolesiostwu, a to z kolej odbija się na wizerunku PZW. Czy to lokalnie w danym kole czy szerzej.
Pozdrawiam.

arnie:
1. zawody na szczeblu Koła są zawodami towarzyskimi i nawet GPx Koła może mieć formę towarzyską a nie eliminacyjną
2. ewentualny sposób delegowania osób na zawody może narzucać regulamin wewnętrzny Koła, Okręgu lub regulamin zawodów, jeżeli takiego nie ma to Koło ma całkowita dowolność wg uznania
3. u mnie w okręgu w zawodach okręgowych może startować każdy członek okręgu bez znaczenia czy zgłasza się sam czy zgłasza go koło, bo wszystkie zawody są otwarte i jedynym limitem jaki okręg wprowadza to kolejność zgłoszeń

pzdr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej