Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)  (Przeczytany 69947 razy)

Sebastian Mazur

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 5
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #30 dnia: October 17, 2017, 12:19:12 PM »
Pozwolicie,że będę odpowiedał tylko na temat regulaminu indywidualnej ligii brzegowej.
Idęa jest umozliwienie startów juniorom i seniorom na indywidualnych brzegowych Mistrzostwach Polski PZW i GP aby uniknąć bałaganu organizacyjnego jaki mieliśmy ostatnio. System dolosowywania obsad łodzi nie funkcjonuje dobrze i  tworzy niepotrzebne napięcia i problemy.O dzieleniu kosztów dowiezienia i użytkowania łodzi nie wspominając. Problem zaczął się nawarstwiać od momenty kiedy wiekszość startujących w GP posiadła własne łodzie i chce z nich korzystać na zawodach GP. Zawodnicy chcą decydować co i gdzie będą łowić . Inaczej łowi się aby wygrać a inaczej aby się utrzymać w GP. Tego raczej nie da się połączyć razem na jednej łodzi. W zawodach ligii brzegowej można wystartować w zdecydowanie mniejszym nakładem finansowym. Brak łodzi, przyczep,echosond silników itp. Dodotkowo zdecydowanie taniej jest dojechać wspólnie na takie zawody co w przypadku ciągnięcia własnych łodzi jest wykluczone .Tak więc oszczędności i możliwość posmakowania rywalizacji. Regulamin jest napisany tak aby móc zorganizować zawody brzegowo na większości wód PZW nie wykluczjąc dużych rzek typu Wisła czy Odra ale z naciskiem na zawody pstrągowe gdyż są to zawody bardziej medialne, techniczne i emocjonujące w rywalizacji ramię w ramię. W pierwszym roku (pod warunkiem akceptacji regulaminu przez nowe Prezydium PZW) prawo startu ma 60 osób wg stosownych zapisów w regulaminie w pierwszej kolejnośći z GP później z eliminacji . Dlatego warto było startować w eliminacjach aby mieć szansę na start . A jaka będzie lista zawodników? Obyśmy  zgłoszenia zobaczymy niebawem. W kolejnym sezonie dla nowych osób chętnych do startów w lidze brzegowej zostaną przygotowane zawody eliminacyjne. W przypadku dużego zainteresowania oddzielne. W przypadku małego zintersowania razem z zawodami GP. Do kadry kwalifikacje są jak dotychczas. 9 z listy + MP. Do reprezentacji powołani zostaną  9 z listy + MP + 2 zawodników  z powołania trenera . Jak środki pozwolą będzie 12 osobowy skład reprezentacji. Da to co bardzo ważne  2 opiekunów na sektor i możliwość wyjazdu większej grupie zawodników. W pierwszym roku będą brane pod uwagę wyniki indywidualne za GP 2017 w myśl klasyfikacji 2 letniej. W chwili obecnej nie oszukujmy się ale nie ma możliwości odpowiedniago powołania reprezentacji do zawodów rangi MŚW teamowych i brzegowych z grupy 10 osób. Na sezon 2018 planowane są 4 zawody ligii brzegowej której cykl zakończy się miesiąc przezd czerwcowymi MŚW w Bośni i Hercegowinie wyłaniają trzon reprezentacji. Zawody ligii brzegowej i teamowej mają się  nie pokrywać. Jak będzie? Zobaczymy już niebawem.
« Ostatnia zmiana: October 17, 2017, 12:22:20 PM wysłana przez Sebastian Mazur »

sum23

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 14
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #31 dnia: October 17, 2017, 13:47:50 PM »
Witam.
W projekcie nowych przepisów nie ma żadnego zapisu odnośnie tego , czy zawodnik , którysię zadeklarował do ligi teamowej może startować w lidze indywidualnej. Znając życie zakładam , że tak. Wobec tego w lidze indywidualnej w 2018 będą startować tylko zawodnicy , którzy startowali w Gpx Polski 2017, nie dając szans , aby ktoś wszedł z eliminacji , chociażby dlatego , że terminy zawodów obydwu lig się nie pokrywają , w związku z czym nikt z tegorocznego Gpx nie zrezygnuje ze startów w lidze indywidualnej. Dodam , że eliminacje w 2017r. miały dać prawo startu w gpx Polski 2018 indywidualnie.
Coś tu jest nie tak.
Będę ten temat drążył , gdyż prawo na wejście do ligi indywidualnej uzyskało 20 zawodników i jeżeli wyrażą chęć startowania w tej lidze to powinni mieć to zagwarantowane.
Pozdrawiam Andrzej Jankowski.


migmatyt

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #32 dnia: October 17, 2017, 19:40:34 PM »
@Sebastian Mazur - dziękuję za konkrety. Jak zauważyłem  na tym forum  nawet rzecznik prasowy unika niewygodnych tematów.

@sum23 - moim zdaniem eliminacyjna 20 powinna mieć prawo startu w GPx łącznie z zostającą 80- tką, a dopiero w dalszej kolejności 20 spadkowa z GPx, następnie Ci co startowali w eliminacjach i zajęli miejsca za pierwszą 20 a na końcu tzw"kolesie " uzupełniający skład teamu. Czyli zawodnik z GPx tworzący team z zawodnikiem z eliminacji miał by pierwszeństwo nad zawodnikiem z GPx który startuje z kolegą (z poza GPx lub eliminacji).
Oczywiście rozumiem, zarówno Ciebie, Darka Zgnilca że chcecie łowić w lidze indywidualnej, ale i Sebastiana Mazura że pojemność łowiska to 60 zawodników. Najprostszym i chyba najsprawiedliwszym rozwiązaniem jest by pierwsza deklaracja dotyczyła tylko jednej ligi. Mało prawdopodobne by z 100 zawodników ponad 60 zdecydowało się na ligę indywidualną a tylko 40 na teamy.  Jeżeli miejsc by wystarczyło to w drugim wyborze mogła by być deklaracja startu w 2 ligach.

Ja, jak najbardziej jestem za zmianami i liczę, iż bez względu na wynik wyborów dojdzie do wyodrębnienia ligi pstrągowej i teamowej.  :)

sum23

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 14
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #33 dnia: October 17, 2017, 20:36:35 PM »
Wiem , że ciężko w krótkim czasie stworzyć takie przepisy , które będą w stu procentach zadowalające dla wszystkich.Współczuję Sebastianowi , że musi teraz rozstrzygać o losach naszego ulubionego sportu.Wiem , że ciężko wszystkich zadowolić ( chyba się nie da). Jedno , co mogę zasugerować to , aby zmiany przeprowadził w zgodzie z obowiązującymi przepisami. W przeciwnym razie będą na nim psy wieszać .
 Osobiście najbardziej interesuje mnie system klucza tworzącego skład obu lig. Podobnie , jak poprzednik uważam , że pierwszeństwo startu w ligach powinni mieć zawodnicy już w niej startujący i zawodnicy z eliminacji , którzy uzyskali prawo startu w Gpx. Oczywistym jest , że pierwszeństwo w lidze teamowej mają teamy złożone z dwóch zawodników z Gpx 2017 , jednak zdecydowanie bardziej prawo startu powinny mieć drużyny złożone z zawodników z eliminacji , niż drużyny złożone z jednego zawodnika  z Gpx i drugiego dobranego.
W lidze indywidualnej start zawodnika z eliminacji nie powinien być zależny od ilości chętnych z Gpx. Zawodnicy z eliminacji powinni mieć to zagwatantowane , w końcu o to walczyli.
W obecnej postaci żaden zawodnik z eliminacji nie ma gwarancji startu ani w lidze teamowej , ani indywidualnej.
Dajmy na to 30 teamów będzie złożonych tylko z zawodników z Gpx . Zostaje 40 zawodników z Gpx Którzy mogą sobie dobrać osobę "z zewnątrz". Już dla 10 zabraknie miejsca w lidze. A co z zawodnikami z eliminacji?
W lidze indywidualnej  w/g projektu zawodnik z eliminacji nie ma szans wystartować , bo nie wierzę , że aż tylu chłopaków zrezygnuje z tej formy rywalizacji , aby starczyło miejsca dla wchodzących z eliminacji.

Pozdrawiam. Andrzej Jankowski
 

jarekk

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 64
 • Jarek Krempa
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #34 dnia: October 19, 2017, 08:40:57 AM »
A w sumie, to dlaczego nie można normalnie, tak w zgodzie z logiką ? Teraz dyskutujemy, zgłaszamy swoje uwagi, tworzymy przepisy, z wielką pompą kończymy rozgrywki GPX PZW w 2018 roku, robimy reset ...i od 2019 rozpoczynamy cykl eliminacji do dwóch nowych lig.
Przecież to takie proste. Czy zawsze dobra zmiana musi kojarzyć się z prowizorką ? ...po ciemku i na kolanie ? ;)

JarekK

sum23

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 14
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #35 dnia: October 19, 2017, 15:32:16 PM »
Zgodnie z obowiązującymi przepisami Gpx w przyszłym roku owinno być po staremu. Jeżeli zostanie zatwierdzony nowy projekt , to w przyszłym roku owinny odbyć się elimnacje do 2019 w dwóch kategoriach : do Gpx teamowego i Gpx indywidualnego.
Osobiście  chciałbym , aby już w przyszłtm roku były dwie ligi , ale  sposób tworzenia składu tych lig w/g nowego projektu jest niedopuszczalny , ponieważ nie daje gwarancji startu nikomu z tegorocznych eliminacji.
Pozdrawiam.

migmatyt

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #36 dnia: October 19, 2017, 15:50:48 PM »
Daje, w przypadku gdy do wyboru będzie jedna liga a nie obie.  :P

i nawet jak do pstrągowej zgłosi się 80 zawodników to i tak trzeba będzie dla wszystkich zrobić zawody.
Pozdrawiam.

jarekk

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 64
 • Jarek Krempa
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #37 dnia: October 24, 2017, 15:20:14 PM »
Obecne eliminacje nie mogą dawać prawa startu w GPX teamowym, ani tzw lidze pstrągowej, bo to są ZUPEŁNIE INNE zawody. Eliminacje dotyczyły Grand Prix indywidualnego ! Aby uzyskać prawo startu stary cykl powinien zostać zakończony, a w kolejnym sezonie wszyscy chętni przejść eliminacje. To tak w zgodzie z logiką. A będzie pewnie jak to w PZW.

sum23

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 14
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #38 dnia: October 24, 2017, 17:50:36 PM »
 Zgadzam się z Tobą jarekk (kimkolwiek jesteś). Cykl powinien być zakończony i powinny odbyć się dwa rodzaje eliminacji , bo przecież osoby tworzące projekt przepisów wiedziały już na początku 2017 roku ,że będą dwie ligi . Niestety cykl nie został zamknięty i odbyły się eliminacje po staremu. Podekrzewam , że cała ta dyskusja nie ma sensu , gdyż, t tego , co wiem , to prawdopodobnie przyszły sezon będzie po staremu , tylko będą dwa rodzaje eliminacji. Chociaż słyszałem też opinię , że PZW stać na wypłatę rekompensat wszystkim zawodnikow , którzy startowali w tym roku w spinningowych eliminacjach.. Czas pokaże. Pozdrawiam.
Andrzej Jankowski

wodzu68

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 6
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #39 dnia: October 25, 2017, 08:29:30 AM »
Witam.
Moim zdaniem,żeby taki projekt zaczął funkcjonować potrzebny jest czas.Szybko to biega się na 60m.
Jeżeli zamysłem organizacyjnym było stworzenie Gp brzegowego i teamowego, to w 2017r. wystarczyło zrobić eliminacje do tych dwóch lig.Tak to odbyły się eliminacje do GPX 2018r i trudno będzie wyjść z tego impasu.
Najpierw trzeba dojść do porozumienia:Kto ma prawo startu w Gpx?Czy jeden zawodnik może startować w obu ligach? Jak ma wyglądać selekcja?
Póżniej: Co zrobić żeby nie dopuścić do wszelkich nieuczciwości na zawodach?Czyli kontrola bakist przed wypłynięciem łodzi,kamery rejestrujące łowienie i mierzenie ryb,aplikacje w telefonach służące temu samemu celowi.
To są moje przemyślenia,a jak będzie czas pokaże
Pozdrawiam.

migmatyt

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #40 dnia: October 25, 2017, 20:52:23 PM »
Moim zdaniem mamy wyodrębnioną 100 zawodników (80+20) którzy mają prawo i powinni wystartować w rozgrywkach GPx Polski 2018. Nie rozdzielam czy w indywidualnych rozgrywkach czy teamowych, decyzja należy do nich. Dobrze by było, wraz z nowymi władzami PZW pójść do przodu, zreformować sport. W moim odczuciu zmiany są konieczne ( z tym nawet oponenci się zgadzają, mają tylko zastrzeżenia co do okresu przejściowego). Szkoda zmarnować ten 2018 rok gdy są odpowiednie osoby które mogą stworzyć podstawy obu lig, wyciągnąć wnioski itd. W przeciwnym razie rozpiszemy eliminacje, w 2019 będzie liga,  zanim dojdziemy do właściwej drogi minie 3-4 lata - dla mnie to czarny scenariusz.
Ciekaw jestem jak sobie Koledzy wyobrażacie eliminacje, które miały by odbyć się w 2017 do lig które nie istnieją? To dopiero byłby hałas i roszczenia gdyby ligi nie powstały. Zdecydowanie łatwiej jest uprawnionej 100 zawodników zagwarantować przepisami start w GPx 2018.
Pozdrawiam

wodzu68

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 6
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #41 dnia: October 27, 2017, 19:31:42 PM »
Witam.
Migmaryt nasunął mi pewien pomysł,być może dobry.
Wśród uprawnionej do startu w Gpx 100 rozegrać np.6 zawodów,3 teamowych i 3 brzegowych.
Należałoby wtedy wprowadzić odrębną klasyfikację.
Pozdrawiam.

wodzu68

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 6
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #42 dnia: October 28, 2017, 17:22:41 PM »
Witam.
Uzupełniając mój poprzedni wpis chciałbym dodać,że w lidze brzegowej miałaby prawo startu wyłącznie100 uprawniona do Gpx 2018r. W lidze teamowej teamy z pierwszej 100 uprawnionej do startu w Gpx2018 plus zawodnicy uzupełniający składy(teamy) Jest tylko pytanie,czy jeden zawodnik może występować w obu ligach?Zakładam że tak,to resztę pozostawiam Osobom tworzącym

Pozdrawiam.

Sebastian Mazur

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 5
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #43 dnia: November 13, 2017, 15:57:06 PM »
Szanowni koledzy !!!

Na dzień dzisiejszy mamy i to trzeba szanować (dotyczy łowienia z brzegu):

1. Projekt regulaminu który  jest napisany tak aby funkcjonował w organizacji zawodów na
    różnych charakterach wód PZW.
2. 100 zawodników uprawnionych do startów w GPP w spinningu w 2018 (80+20)
3. okręgi PZW które mogą zorganizować zawody ligi brzegowej dla nie więcej jak 60 osób
4. czas  do końca stycznia aby zgłaszać się do zawodów (i tu można wstawić listę chętnych  na teamy i brzeg)
I teraz można zrobić tak.
Jak już zostanie zamknięta lista zgłoszonych zawodników decydujących się uczestniczyć w zawodach  z brzegu zarówno w zawodach GPP jak i eliminacji do GPP 2019 wówczas dopasowane zostaną  zawody GPP tak aby każdy z uprawnionych i zgłoszonych mógł wystartować. Na chwilę obecną nie wiemy czy będzie to więcej czy mniej nić 60 osób. Więc nie róbmy problemu. Jest rozwiązanie które pozwoli nam na start w GPP 2018 w przypadku zapisania się nawet 100 uprawnionych osób(choć przypuszczamy ,że będzie dużo mniej). Dołożymy jedne zawody i  wystartujemy w 3 z 4 zawodów GPP. Jeżeli będzie duże zainteresowanie eliminacjami to odbędą się  oddzielne zawody(zgodnie z nowym regulaminem). Natomiast nie możemy robić eliminacji do ligi brzegowej dla wszystkich bo zapominamy o tych co nabyli już  prawo startu z eliminacji,zapominamy o aktualnej kadrze  z klasyfikacji 2-letniej i szykowanej reprezentacji na MŚw w Bośni. A najważniejsze,że nie budujemy czegoś całkowicie nowego . Przecież startujemy z brzegu i łódki już od wielu lat. Chodzi tylko o zmianę ułatwiającą wybór kadry, usprawnienie startów na łodzi i  o to aby znów zwiększyć ilość zawodów brzegowych z naciskiem na pstrągi. Kiedyś przecież w jednym sezonie była i rzeka Odra i Wisła lub Warta były Goczałkowice, Dunajec z brzegu a w ostatnich  latach jest tylko  rzeka San.

migmatyt

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #44 dnia: November 13, 2017, 18:00:41 PM »
Witam.
1.Skoro jest już lista uprawnionych do startu w GPx Polski w 2018r.  kolejnym krokiem, moim zdaniem, powinno być zebranie od tej setki zawodników deklaracji w której kategorii (brzegowej czy teamowej) chcieli by startować w pierwszej kolejności. Decyzją drugą było by czy chcą startować w obu kategoriach. Informacyjnie można w deklaracji zadać pytanie czy są za zmianami w ogóle - demokracja, a po drugie władze związku uwzględnią wolę większości. Termin 3-4 tygodni jest jak najbardziej realny by zebrać deklaracje.
2. Wiemy, że organizację zawodów już się planuje, okręgi jednak czekają na decyzję odnośnie terminów GPx by dopasować swój kalendarz. Najrozsądniejszym rozwiązaniem,(który podsunął mi wodzu 68- dziękuję),  jest ustalenie harmonogramu na poziomie 3 zawodów z brzegu (włącznie z Indywidualnymi Mistrzostwami Polski - przed mistrzostwami w BiH) oraz 3 zawodów z łodzi parami ( włącznie z Teamowymi Mistrzostwami Polski - przed mistrzostwami w UK). Klasyfikacje oczywiście oddzielne dla zwycięzcy GPx brzegowego i teamowego.
3. Kadra narodowa -  musiała by także dokonać wyboru w której kategorii chcą reprezentować kraj.  Jeżeli były by wakaty należało by je uzupełnić ze zwycięzców MP i GPx poszczególnych kategorii.
4. Eliminacje na 2019r. - odrębne zawody dla spinningu z brzegu (min 3 tury) i osobno dla teamów (min 3 tury). Opcjonalnie można zawodników, pretendentów do ligi, dołączyć do zawodników GPx na jednych zawodach ( San spokojnie pomieści 60 Gpx i 40-50 zawodników z eliminacji, na Dadaju czy Zegrzu dodatkowych 20 - 30 łódek też nie będzie problemem). Najlepszych 20 zawodników lub 10 teamów wchodzi do GPx 2019.
Pozdrawiam

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.