Dzieci i młodzież > Przepisy PZW

spinning

<< < (2/2)

kyniuu:
Do Tomaszokret: No i ja właśnie bardzo chcę :D   Ale z innej beczki: wczoraj dowiedziałem się że od 1 stycznia 2009 jest nowy regulamin (o zgrozo w moim kole nic o tym nie wiedzieli) w myśl którego całe moje dochodzenie bierze w łeb. Karta wędkarska dla osoby poniżej 14 roku, opłata 55zł na wszystkie wody licencjonowane i sprawa załatwiona - razem z córką cieszymy się spinningiem. W przyszłym tygodniu będę to załatwiał - jeśli się uda nie omieszkam wspomnieć na forum. Dzięki za podjęcie tematu. Pozdrawiam   Krzysiek

kyniuu:
Do Tomaszokret: No i ja właśnie bardzo chcę :D   Ale z innej beczki: wczoraj dowiedziałem się że od 1 stycznia 2009 jest nowy regulamin (o zgrozo w moim kole nic o tym nie wiedzieli) w myśl którego całe moje dochodzenie bierze w łeb. Karta wędkarska dla osoby poniżej 14 roku, opłata 55zł na wszystkie wody licencjonowane i sprawa załatwiona - razem z córką cieszymy się spinningiem. W przyszłym tygodniu będę to załatwiał - jeśli się uda nie omieszkam wspomnieć na forum. Dzięki za podjęcie tematu. Pozdrawiam   Krzysiek

proton:
Do Tomaszokret. Z przepisu wynika, że przekazując uprawnienia pozbawiam się ich i jednocześnie zyskuję nowe uprawnienia- 1 wędka. Wędka jakiego połowu? - Spin., mucha, spławik, grunt, żywcówka itp.? Wcale to nie jest jednoznaczne. To nowe uprawnienia może w takim razie przekazać też dziecku ("w ramach uprawnień") i zyskać dalej nowe uprawnienia, itd. itd. Z tego wniosek, że dziecko może wędkować na spin i nieograniczoną ilość wędek a opiekun na jedną :)) Coś tu brakuje logiki w tym przepisie. Pozdrawiam.

tomaszokret:
Do PROTON: Wędka jest wędka, prawda? Taka sama spinnigowa, spławikowa czy gruntowa - skoro RAPR nie precyzuje, jaka to ma być wędka, to oznacza, że każda. To jest jednoznaczne, a wymienianie po kolei wędek do każdej metody połowu mija się z celem. Wbrew twoim wywodom RAPR reguluje precyzyjnie, że dziecko może wędkować jedną wędka. A wędkarz dorosły (z wyłączeniem przypadku wymienionego w pkt 7) opiekować się może maksimum dwoma młodocianymi, sam zachowując prawo do połowu na jedną wędkę. Cały czas rozmawiamy przy tym o młodzieży niezrzeszonej - dzieciaki będące członkami PZW nie podlegają takim ograniczeniom.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej