Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: propozycja zmiany zasad dotyczących naliczania wpisowego  (Przeczytany 64002 razy)

kajko521

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 36
propozycja zmiany zasad dotyczących naliczania wpisowego
« dnia: April 15, 2020, 00:15:38 AM »
Prośba Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile do Prezesa Zarządu Głównego
Aktualności | 2020-03-28 | Publikujący: Okręg Nadnotecki PZW w Pile

25 marca br. Zarząd Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile, pismem Wiceprezesa Zarządu Okręgu ds. zagospodarowania i ochrony wód Kol. Jacka Kwiecińskiego, wystąpił do Prezesa Zarządu Głównego PZW Teodora Rudnika o podjęcie przez Zarząd Główny uchwały, która umożliwiałaby Zarządom Kół odstąpienie od pobierania tzw. „wpisowego” w okresie od 1 maja do 31 grudnia 2020 r.

 

Intencją tego działania było uniknięcie sytuacji, w której np. wędkarz, nasz wieloletni członek, nie opłacił do dnia 30 kwietnia składek choćby z powodu choroby lub obawy o swoje zdrowie a nawet życie. Po wygaśnięciu pandemii coronavirusa chciałby dopełnić tego obowiązku w późniejszym terminie. Bez właściwej uchwały ZG skarbnicy, po 30 kwietnia 2020 r., byliby zobowiązani do pobrania „wpisowego”. Moglibyśmy mieć zatem często do czynienia z sytuacjami, kiedy wędkarze terminowo, od wielu czy wieludziesięciu lat opłacający składki PZW, nierzadko Seniorzy, z powodu nadzwyczajnej tegorocznej globalnej sytuacji epidemicznej po 30 kwietnia zobowiązani byliby do ponoszenia nie tylko kosztów znaków PZW i zezwolenia na 2020 r., ale dodatkowo również kosztów wpisowego. W piśmie tym podniesiono, że taki tryb postępowania byłby niesprawiedliwy wobec tych wędkarzy. Zaproponowano pozostawienie decyzji w konkretnych, indywidualnych sprawach odstąpienia od pobierania „wpisowego” do decyzji Zarządów Kół, ponieważ tylko na poziomie Koła można ocenić zasadność jego zastosowania.

 

Skutkiem przyjęcia takiej uchwały przez Zarząd Główny PZW będzie możliwość wykupienia znaków PZW przez naszych wędkarzy bez żadnych dodatkowych konsekwencji finansowych w dowolnym czasie po 30 kwietnia do końca br.

 

Kol. Teodor Rudnik, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, pozytywnie ocenił inicjatywę i poinformował Zarząd Okręgu Nadnoteckiego w rozmowie telefonicznej, że ZG zajmie się sprawą, prawdopodobnie z pozytywnym skutkiem, po 13 kwietnia – co da nam czas na ewentualne wdrożenie opisanych zasad w życie.

Niecierpliwie oczekuję na zajęcie stanowiska przez ZG PZW - okaże się czy szeregowy wędkarz jest dla ZG partnerem, czy też wyłącznie dostarczycielem kasy

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.