Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Oznakowanie obwodów rybackich.  (Przeczytany 776 razy)

aleksander_domanski

• Hero Member
Oznakowanie obwodów rybackich.
« dnia: December 09, 2011, 10:48:31 AM »
 Szanowni Koledzy.
 Ciekawi mnie jak w waszych  okregach zrealizowano Uchwałę Krajowego Zjazdu Delegatów PZW w sprawie oznakowania obwodów rybackich

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #1 dnia: December 09, 2011, 12:30:44 PM »
Domański Aleksander Szanowni Koledzy.
Ciekawi mnie jak w waszych  okregach zrealizowano Uchwałę Krajowego Zjazdu Delegatów PZW w sprawie oznakowania obwodów rybackich
 Olek
Jeśli chodzi o wody płynące to z tego co się orientuje tylko okręg mazowiecki prowadzi odłowy gospodarcze bo ani Radom,ani Siedlce,ani Biała Podlaska,ani tym bardziej Chełm tego nie mają.To tak z najbliższej okolicy i wód gdzie zdarza mi się wędkować ale jak jest np. na Odrze czy Warcie to nie wiem.
A na odpowiedź chyba będziesz musiał długo poczekać bo aktywność na tym portalu tak jakby się zmniejsza.

aleksander_domanski

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: December 09, 2011, 13:09:55 PM »
Darku.
Dla ustawodawcy wędkarz to też  rybak tylko dokonujący połowu za pomocą wędki.
Oznakowanie obwodów ma na celu upowszechnienie wiedzy o danym obwodzie  rybacko -_wędkarskim.
Nie wszystkie wody posiadają nazwy.
 Interpretacja  w rzeczywistości definicji obwodu też jest skomplikowana i trudna .
Na przykład: Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisła na odcinku od ujścia rzeki Pilica do ujścia rzeki Narew, wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka, z wyłączeniem rzek: Pilica, Świder i Jeziorka.
Głównie chodzi mi o" wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka "Teraz nawet chyba to się nawet zmieniło i dołączono wody o okresowym połączeniu.
Jako ciekawostka polecam ci link do interpelacji w sprawie wód na terenie dzielnicy Praga Południe Warszawa. sprawie http://www.kamionek.waw.pl/content/view/495/55/
Odpowiedź Burmistrza na
http://www.pragapld.waw.pl/assets/files/samorzady_osiedli_interpelacje/intodp_kamionek_22_2011.pdf#start

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: December 09, 2011, 13:30:05 PM »
Domański AleksanderDarku.
Dla ustawodawcy wędkarz to też  rybak tylko dokonujący połowu za pomocą wędki.
Oznakowanie obwodów ma na celu upowszechnienie wiedzy o danym obwodzie  rybacko -_wędkarskim.
Nie wszystkie wody posiadają nazwy.
 Interpretacja  w rzeczywistości definicji obwodu też jest skomplikowana i trudna .
Na przykład: Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisła na odcinku od ujścia rzeki Pilica do ujścia rzeki Narew, wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka, z wyłączeniem rzek: Pilica, Świder i Jeziorka.
Głównie chodzi mi o" wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka "Teraz nawet chyba to się nawet zmieniło i dołączono wody o okresowym połączeniu.
Tak,jest to dosyć enigmatycznie określone.Chodziło mnie o coś innego.Na stronie okręgu mazowieckiego jest pomocna mapka wód okręgu,co by szkodziło gdyby w jakiś sposób zaznaczyć rewiry gdzie działają rybacy?A wydaje mi się że na starorzeczach włączonych do obwodu rybacy raczej nie działają,wolą wodę płynącą chociaż mogę się mylić.

aleksander_domanski

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: December 09, 2011, 15:56:44 PM »
OK. Chodzi o zaznaczenie wód gdzie  jest prowadzona gospodarka rybacka za pomącą wędek  bez użycia rybackich narzędzi połowowych . Jest to jakiś pomysł .Przynajmniej wędkarz który natknął by się na sieć w tym rejonie wiedział by o tym ,ze to kłusownik. Ja bym poszedł również w kierunku pokazania na mapie obszarów ochronnych. Jest to Twoja inicjatywa pisz do administratora strony MOPZW.
Co do mapy OMPZW to jest ostatni mój wpis w komentarzach .
http://ompzw.pl/przewodnik_po_mazowieckich_akwenach_,news,269.html
2011-12-09 11:18:19
Dodany przez: Aleksander Domański
Interaktywna mapa wód Okręgu Mazowieckiego to informacje które podlegają ciągle weryfikacji. Sam się o tym przekonałem dzwoniąc do Zarządu Zlewni Wisły Mazowieckiej. Dlatego uważam ,że należy zgłaszać problemy bezpośrednio do Administratora .Moje uwagi administrator uwzględnił. Uważam ,że mapa powinna być uzupełniona o wody okręgów z którymi Mazowsze ma podpisane porozumienia . Na przykład innym kolorem na mapie.

alll2

• Newbie
  • *
Oznaczenie obwodów Opole
« Odpowiedź #5 dnia: December 12, 2011, 22:35:50 PM »
Nawet się ździwiłem, że ktoś o to pyta. Okolice Opola z rzeką odra oznaczeń żadnych. Jeziora już dużo lepiej. Nie wim jak w dalszych odcinkach odry. Odra jest lepiej uregulowaną rzeką w polsce dlatego lepiej jest się zorientować. Pozdrawiam Andrzej

viper113

• Newbie
  • *
znikome
« Odpowiedź #6 dnia: December 19, 2011, 13:21:19 PM »
W okolicach Opola nie wiem, ale w okolicach Kędzierzyna i Zdzieszowic oznakowanie jest znikome.
W samej Krępnej gdzie jest 5 zbiorników, z czego część należy do jednego koła, a część do innego, oznakowany jest tylko jeden staw.
Gdyby nie to, że od zawsze w rodzinie byli wędkarze, to dzisiaj nie wiedział bym na jakim stawie chcę łowić. No i w takim przypadku nie mógłbym wpisać w rejestr numeru wody, co uniemożliwiłoby mi całkowicie wędkowanie.
Na innych zbiornikach, na które jeżdżę i są oznakowane, zastanawia mnie miejsce postawienia tablicy informacyjnej. W większości spotykam się z tym, że tablica jest w takim miejscu, że trzeba jej szukać i to na piechotę. Każdy ze zbiorników ma przynajmniej kilka dojazdów o wody i przy żadnym nie ma tablicy. A według mnie właśnie przy głównych dojazdach powinny stać tablice.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.