Dzieci i młodzież > Ogólne

Czy na pewno młodzież najważniejsza ?

(1/5) > >>

agatan:
Na każdym kroku prominentni działacze PZW zapewniają , że praca z dziećmi i młodzieżą jest dla związku priorytetem. Jednak jak się okazuje to tylko czcze gadanie. Na potwierdzenie tej tezy przesyłam link do informacji w jaki sposób działacze z ZO PZW w Jeleniej Górze potraktowali jedną ze Szkółek Wędkarskich.
http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=317

antoni:
Jak tylko pojawia sie problem pieniedzy to zaraz oceny i wnioski nabierają radykalizmu i są bardzoe kategoryczne. Równiez na stronie Koła grodzkiego w Jeleniej Górze pisze się, iż PZW ,,ma obowiazek finansowania działalności młodzieżowej\'\'. Otóż to nie jest tak. PZW realizuje cele statutowe Związku m.in. poprzez ,,popularyzowanie idei wędkarstwa i działalności PZW wśród dzieci i mlodzieży oraz prowadzenie pracy oświatowo-wychowawczej w tym zakresie\'\'. Nie oznacza to , iz bierze na siebie obowiązek finansowania z góry całej takiej działalności. PZW realizując te cele, na kolejnych KZD określa kierunki oraz zasady finansowania realizacji programu Związku na kadencję. W uznaniu ważności działalności wśród młodzieży, w tej kadencji najpier wprowadzono zasadę, iż do każdej składki członkowskiej będzie doliczana złotówka z przeznaczeniem na działalność wśród młodzieży z podziałem tych środków wg. tych samych zasad jak całej skladki, a więc 90 proc. do dyspozycji kół i okręgów i 10 proc. do dyspozycji ZG. W tegorocznym systemie składek członkowskich wprowadzono zasadę, iż na pracę z młodzieżą przeznaczy się do 2 proc. budżetu okręgów i ZG. Ale nie jest to jedyna ścieżka finansowania pracy wśród młodzieży. W statucie PZW wśród kompetencji zarządów kół zapisano bowiem, iż do zakresu dzioałania zarządów kół należy ,,organizowanie pracy z dziećmi i młodzieżą oraz finansowanie tej działalnoci\'\' (par. 56 pkt. 14) Wynika z niego, iz skoro Koło Grodzkie w JG założyło swoją szkółkę wędkarską to właśnie ono ma obowiązek określenia zasad finansowanie jej działalności. Oczywiście z uwzględnieniem zasilania finansowego z ZO oraz z innych źródeł, np. od sponsorow, ze starostwa powiatowego, Urzędu Miasta itd. Widać z tej informacji, jaka ukazała się na stronie koła, że tam koledzy oglądają sie tylko na ZO, zaś dzieci czekają i przyglądają się bezradności dorosłych.

jarekk:
Szanowny Panie,
Jeżeli powołuje się Pan na tekst zamieszczony na stronie Koła Grodzkiego, to proszę skorzystać z całej treści, a nie wygodnych fragmentów. Jest tam wyraźnie powiedziane, że szkółka korzystała z pomocy sponsorów oraz wsparcia finasowego koła. Nikt nie liczy na całkowite sfinansowanie jej działalności. Nikt też nie znajduje przyjemności w proszeniu działaczy okręgowych o wsparcie. Inaczej się jednak nie da. Koło Grodzkie jest jednym z najmniejszych kół w okręgu jeleniogórskim, liczy zaledwie 150 członków. Budżet koła nie pozwoli nawet na zabezpieczenie podstawowych potrzeb szkółki. Mimo to, dzięki zaangażowaniu kilku osób, powstała tam JEDYNA w Jeleniej Górze, aktywna szkółka młodzieżowa. ZO Jelenia Góra ma zatem statutowy obowiązek wsparcia jej działalności - również wsparcia finansowego.
A przy okazji inny przykład zaangażowania działaczy jeleniogórskich w zniechęcanie młodych ludzi do aktywności w PZW. Tym razem finanse nie mają ŻADNEGO znaczenia. Kwestią była odrobina dobrej woli: Działacze OKS w Jeleniej Górze odmówili prawa startu w zawodach

antoni:
Że ma obowiązek wsparcia to jasne, skoro zgodnie z uchwała o zasadach tworzenia budżetu wyraxnie zaznaczono, iż trzeba wydzielić środki na finansowanie dzialalności wśrod dzieci i młodzieży. Poprzez przypomnienie zasad statutowych nie odebrałem Wam zasług, ale przypomniałem o kilku zasadach, które w tej dziedzinie obowiązują. Przy okazji gratuluje strony koła, choć nie wiem czemu nie prowadzicie swojej prezentacji na portalu związkowym. To akurat nic nie kosztuje.

agatan:
Szanowny Panie Rzeczniku ,
Bardzo mi przykro , że zamiast próby rzetelnego wyjaśnienia sprawy, próbuje Pan za wszelką cenę wybielić działaczy z ZO PZW w Jeleniej Górze. Fakty są niestety przytłaczające - sponsorzy dopisali , koło zabezpieczyło logistykę i środki finansowe , jedynie ZO nie potrafił zabezpieczyć wcześniej już obiecanych środków. A wymaganie od instruktorów sfinansowania nakładów z własnej kieszeni to całkowity skandal. Rozumię , że organizacja Mistrzostw zajmuje działaczą dużo czasu i pociąga za sobą duże koszty , jednak nie zwalnia to z wywiązywania się ze swoich obowiązków statutowych.
Mam nadzieję , że mając na uwadze dobro związku postara się Pan wyjaśnić tę bulwersującą nas wszystkich wędkarzy sprawę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej