Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rejestr  (Przeczytany 5312 razy)

bismak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
Rejestr
« dnia: January 10, 2021, 09:40:29 AM »
Takie mam uwagi.
Wędkarzem jestem od ponad czterdziestu lat. Takich absurdów jakie dzieją się obecnie, przez te ponad czterdzieści lat nie doświadczyłem. Uwielbiam wędkowanie, jest ono moją pasją i jak to niektórzy mówią nawet stylem życia. Do tej pory jechałem na ryby aby się zrelaksować, odpocząć i oczywiście złowić jakieś fajne ryby. Nigdy nie brałem ryb niewymiarowych lub ponad limit. Nie jestem sadystą więc nie łowię ryb tylko po to by je bez sensu męczyć. Gdybym miał łowić ryby wyłącznie po to by je wypuszczać to wolałbym ich nie łowić albo tylko oglądać, może przy pomocy jakichś kamer lub jakiegoś takiego sprzętu. Nie narażał bym ich na niepotrzebny stres i utratę odporności. Złowiona ryba wymiarowa jest trofeum – jest to odruch atawistyczny, który niektórzy mężczyźni jeszcze posiadają. O wiele przyjemniej jest zjeść złowioną przez siebie rybę (poczęstować nią innych) niż kupioną w sklepie.
Kolejna sprawa to prowadzenie rejestrów. Okazuje się, że nie tylko mam wpisywać złowione przez siebie ryby ale wpisywać każde pojawienie się na rybach. Początkowo czytałem wyjaśnienia, że rejestr jest niezbędny do prowadzenia prawidłowej gospodarki rybackiej. Ktoś, kto to wymyślił ma z pewnością ogromny deficyt intelektualny. Już sobie wyobrażam te rzesze pracowników, którzy wypisują uważnie wszystkie ryby umieszczone w rejestrze i umieszczają je w odpowiednich rubrykach a potem przeprowadzają naukową analizę na podstawie wpisów wędkarzy. Teraz z kolei słyszę, że rejestr jest po to by dyscyplinować wędkarzy. Nieprawdopodobne używanie mają wszelkiej maści kontrolerzy. Miałem z takimi wielokrotnie do czynienia. Staje taki na de mną na szeroko rozstawionych nogach, ręce z tyłu i mówi – pokarz rejestr. Rejestr jest najważniejszy, nie ważne czy wieje wiatr i leje deszcz masz natychmiast wpisać swój pobyt na rybach (łatwo wtedy go nawet stracić) bo jak nie to kara. Jest to fajna sprawa dla wszelkiej maści swołoczy aby się dowartościować, bo co mi taki kontroler może zarzucić oprócz tego, że siedzę sobie na rybach i zapomniałem albo nie miałem warunków aby wpisać się w rejestr. Proszę mi wierzyć bo mam w tym względzie wieloletnie doświadczenie, ten stróż do kłusownika z prawdziwego zdarzenia nie podejdzie. Moja żona gdy po raz kolejny zobaczyła papiery, które przyniosłem do domu po opłaceniu składek powiedziała, że powinienem bezwzględnie zatrudnić i wozić ze sobą sekretarkę. Wszyscy muszą wiedzieć kiedy, gdzie i ile razy jestem na rybach. Jak pajace chcą pozbyć się kłusowników to niech ustalą kary za zabranie nie wymiarowej ryby lub ponad limitowej w wysokości zaczynającej się od jednego tysiąca złotych za każdą niewymiarową a także ponad limitową rybę. Wystarczy, że kilku taką karę zapłaci i kłusownictwo się skończy bez żadnych rejestrów.   
Teraz jak jestem na rybach to zamiast wypoczywać, to się stresuję czy dam radę wpisać w rejestr pobyt lub złowioną rybę. Jakbym zgubił długopis, zepsuł się lub wypisał to mam po rybach. Nawet nie wspominam o tym, że zamiast spokojnie sobie nadal łowić po złowieniu ryby ( np. gdy jestem na łódce) to spędzam sporo czasu na wyjęciu rejestru, odpowiedniego sprzętu do pisania, wpisu i pochowaniu wszystkiego bo po złowieniu odpowiedniej ryby nie mogę ponownie zarzucić wędki bo bez wykonania tych wszystkich czynności grozi mi surowa kara. Ci co te bzdury wymyślają chyba w ogóle na ryby nie chodzą i nie potrafią w inny sposób zadbać ani o wędkarzy ani o ryby jak tylko poprzez wytwarzanie coraz to głupszych regulaminów.
 Wędkarz, który prowadzi (rozszerzony) rejestr powinien być zobowiązany do pobytu na rybach odpowiednią długość czasu na określonym zbiorniku i łowić wskazanymi metodami. Za to powinien jak za pracę być wynagradzany a za nie wywiązywanie się z tego karany. (Wymagało by to uszczegółowienia.)
Z wędkarskim pozdrowieniem

wb1119

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 367
Odp: Rejestr
« Odpowiedź #1 dnia: January 10, 2021, 17:11:59 PM »
U nas nie wpisuje się każdej złowionej ryby, tylko po zakończeniu łowienia te które zabieram. Oczywiście w spinningu każdą wpisuję, i tak trzeba ją uśmiercić.

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.