Sport > Zasady organizacji sportu wędkarskiego

Roczna (ogólna) klasyfikacja GPx w spiningu

(1/2) > >>

jelabo:
W opublikowanej klasyfikacji GPx po dwóch zawodach GPx i Mistrzostwach Polski znaleźli się zawodnicy, którzy brali udział tylko w Mistrzostwach Polski (np. mistrzowie okręgów). Z zasad organizacji sportu wędkarskiego nie wynika jednoznacznie czy powini być uwzględniani w tej klasyfikacjiczy nie. Przepisy mówią tylko - kto ma prawo staru w zawodach GP. Czy jest to prawidłowo ?

Dionysos:
tutaj masz:
Klasyfikacja w dyscyplinie spinningowej w 2010 rokuKlasyfikacje | 2010-08-24 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy ... więcej
 klasyfikacja__druzynowa_spinning_polska_20102.pdf [28,47 KB] klasyfikacja_indywidualna_spinning_polska_2010mp.pdf [41,27 KB] klasyfikacja_druz_z_spinn_zawodow_elimindo_gp_polski_20112.pdf [28,11 KB] klasyfikacja_indz_spinnzawelimindo_gp_polski_20112.pdf [31,25 KB]

jelabo:
Właśnie o tę klasyfikację mi chodzi. W tej klasyfikacji uwzględnieni są zawodnicy którzy brali udział w Mistrzostwach Polski na zasadzie "mistrz okręgu lub zawodnik z niższego miejsca jeżeli mistrzem zawodnik z cyklu GPx". Prawo pozostania w GPx na rok 2011 będzie miało pierwszych 80 zawodników z rocznej (ogólnej) klasyfikacji GPx za rok 2010 (punty zebrane w zawodach GPx i Mistrzostwach Polski). Myślę że do końca zawodów GPx w 2010 roku zdołam jeszcze uciułać tyle punktów by "załapać się" do 80-tki. Ale jeszcze raz pytam - czy w tej klasyfikacji powinni (bo są) być uwzględniani zawodnicy którzy startowali w Mistrzostwach Polski, a nie mają prawa startu w zawodach GPx? Ja do cyklu GPx wszedłem bocznymi drzwiami (awans w drużynie) i nie miałem prawa startu w MP. Tam startowało około 100 zawodników podzielonych na trzy sektory (około 30 -tu paru w sektorze) a punty przyznawane są do 30 miejsca. W zawodach GPx też startuje około 100 zawodników ale podzielonych na dwa sektory, a punktacja jest taka sama. Nie żebym się skarżył - chodzi tylko czy ta lista która jest opublikowana jest prawidłowa - bo jeśli nie to należałoby ją poprawić.

andrzejl:
Witam. Uwaga jest słuszna i wezmę ja pod uwagę przy zatwierdzaniu nowych przepisów. Jak sam widzisz , jedni weszli tzw. boczną drogą, inni poprzez MP ( jeszcze jak było 60 ). Zapis o indywidualnym wejściu już coś wyprostował. Praktycznie chyba nic się nie stanie takiego aby teraz ktoś zmieścił się w 80 tylko z MP. Potrzeba będzie 70-80 pkt.Jeżeli tak będzie , to niestety miał też "boczne drzwi" (ostatni raz).Do tej pory pozostawało 60, teraz 80. Ta dodatkowa 20-stka  ma jakby kredyt. Nie maja prawa startu w MP, a punktowani są w ogólnej. Jedyne to daje szanse że odpisuje się trzy najsłabsze tury. (MP.0,0,0 ).Jest to zamierzone. Po wejściu do 80, trzeba jeszcze walczyć o  prawo startu  w MP ( trzeba dobrze łowić  aby tego dokonać).Jest to jeden z etapów eliminacji, aby do Kadry Narodowej wybrać najlepszych. Rozważając  teoretycznie,  w 10 turach zaliczanych można zdobyć 300 pkt, a na wejście do kadry powinno wystarczyć 230 pkt. Przepisy można i trzeba modyfikować, i każde uwagi  umieszczane tu na forum są brane pod uwagę. 

                            pozdrawiam           Andrzej leśnik

ewalesz:
Panie jelabo do 80 brakuje Panu tylko 8 pkt więc głowa do góry, jakos Pan do niej dobije.A wykluczanie Mistrza Polski z  zawodów GP na przyszły rok, nawet jak by był tylko zawodnikiem z mistrzostw okręgu to było nie w porzadku.Pozdrawiam Leszek J.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej