Sport > Zasady organizacji sportu wędkarskiego

Wzdręga regulamin 2010r

(1/4) > >>

spin1111:
Witam po przeczytaniu komunikatu odnośnie wykreśleniu wzdręgi z punktacji spininngowej mam pewne wątpliwości . Część osób lub cały Kapitanat Sportowy uważa że wzdręga nie jest rybą spiningową .Myślę że połów wzdręgi jest jak najbardziej celowy i uzasadniony , są wody że wzdręga występuje w ilościach takich że można zweryfikować umiejętności spininngistów i nie jest to połów przypadkowy to zawodnik podejmował często ryzyko nastawiając się konkretnie na dany gatunek. Na przykład na wodzie typowo - /sandaczowej/ gdy można zrobić wynik sandaczem czy okoniem nie przypuszczam aby za wszelką cene łowił wzdręgi , ale była jakaś alternatywa .Wprowadzenie tego zapisu spowoduje to że wrócimy do punktu wyjścia ,nie będziemy uczyć się nowego  .Słyszy się  że wzdręga wygrywa zawody-zgadza się ale to do zawodników należała decyzja czy łowi to czy co innego , wszyscy mieli równe szanse  teraz jest to duże ograniczenie . Ogranicza się spininng  subtelny i delikatny a promuje  starsze techniki i przyzwyczajenia .Sugerowanie że w innych państwach nie łowi się wzdręgi i nie jest to ryba punktowana ,ale my nie łowimy basów i innych tam bo żyjemy w Polsce i róbmy przepisy dla siebie i swoich zawodników.Kadra Polski ludzie zGPX tozawodnicy formatu światowego i przystosowują się błyskawicznie do każdych warunków . Bez obaw połów drobnej ryby czyli wzdręgi nie wypaczy tych sukcesów i wyników .Wprowadzenie tego przepisu przez GKS spowoduje to że Okręgi bez żadnych wątpliwości chociaż mają taką możliwość poprą decyzję GKS a wiele wód okręgowych jest właśnie takich że zawody odbywają się na drobne rybice i tu zawodnicy uczą się spininngu delikatnego i łowią takie ryby jakie mają . Zdecydowanie lepiej popracować nad czystą formą spininngu , wprowadzić zapis np. zakazujący używania elementów wypornościowych przed i za przynętą a nie likwidować rybę która jak najbardziej zasługuje na miano spininngowej, co udowodniono podczas niejednych zawodów . Podobnie było z jaziem , teraz jest to ryba podstawowa , która wygrywa wiele zawodów , bo zawodnicy nauczyli się łowić jazie i nikt tego nie neguje . Może ktoś z GKS lub osób decyzyjnych to przeczyta i się choć troche zastanowi , bo zapis który jest teraz powstał zbyt pochopnie być może z pobudek czysto prywatnych lub nacisku jakieś grupy spininngistów , tego niewiem bo niema uzasadnienia .Pozostanie nam turlanie ciężarka po dnie - tak popularny dziś boczny trok - kiedyś nowość tak jak teraz połów wzdręg na mikroprzynęty - CHYBA POTRZEBA CZASU????????
Ps. myśle że się to zmieni i nie będą tworzone przepisy co nic dobrego nie wnoszą .
Nie chciałem nikogo obrazić, prosze mnie dobrze zrozumieć, jeżeli Kogoś uraziłem to przepraszam.
                                                                                          z wędkarskim pozdrowieniem K. PAWłOWSKI

maka551:
100% racji.
Pozdrawiam. M.Miernik

aras_as:
Kolega ma może i rację, ale punktacja w której wzdręga ma więcej punktów od okonia to chyba była przesada.

maka551:
Witam!
Punktacja to jedno a skreslenie z listy to drugie. Idąc tym tropem, należy się spodziewać, że jeżeli w najblizszych mistrzostwach "niesłuszna" ekipa wygra np. brzanami to będzie po brzanach, uchwała i skreślone. Itd. itd i za dziesięć lat będzie wolno łowić tylko szczupaki i to tylko te z ciemnooliwkowym grzbietem.
Pozdrawiam. M.Miernik

andrzejl:
Witam  kolegów. Bardzo mnie cieszy ta dyskusja o wzdrędze. Na posiedzeniu GKS zaproponowałem punktację za wzdręgę  30/10 co zostało przyjęte. Niespodzianka spotkała nas  po posiedzeniu ZG, który na wniosek jednego z członków ZG, całkowicie ją zlikwidował. Nie mogę się z tym zgodzić , mam takie samo zdanie jak większość tu się wypowiadających. Kol. Pawłowski świetnie to uzasadnił i jeżeli pozwoli to skopiuję jego wypowiedź i przedstawię na posiedzeniu GKS ( 20.02 ). Może uda się to wszystko odkręcić. W nowym regulaminie który będziemy tworzyć ( po dyskusji na forum w sprawie zmian, wynika że juz powoli go tworzymy )napewno wzdręga wróci do łask.
 pozdrawiam     Andrzej Leśnik

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej