Polski Związek Wędkarski

Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty => Podlodowa => Wątek zaczęty przez: bronislaw_nowak w April 01, 2011, 14:29:32 PM

Tytuł: Etyka i zasady połowu ryb zlodu
Wiadomość wysłana przez: bronislaw_nowak w April 01, 2011, 14:29:32 PM
Witam
Oglądam zawsze program Zwędką nad wodę emitowanym przez TV TWAM.Zbulwersowany jestem kwiatkami jakie zauważyłem w  ostatich programach o wędkarstwie podlodowym.
Kwiatek pierwszy:relacja z zawodów z cyklu Grand Prix Mistrzostw Polski.Na samym początku sędziagłówny obwieszcza że każda ryba przeznaczona do zabrania musi byc natychmiast uśmiercona bo tak stanowi regulamin i zasady kwalifikowanego sportu wędkarskiego , a dalej zawodnicy zaślepieni rywalizacją każdą złowioną rybę natychmiast żywą ładują do torby gdzie zdycha w męczarniach.Nie zauważyłem by któryś sędzia zwrócił na to uwagę.
Kwiatek drugi : w ostatnich odcinkach programu nasz czołowy zawodnik Tomasz Nysztal łowi pokazowo ryby z lodu i udziela dobrych rad.I znowu nie bedący pod presją wyniku , nie wiem czy z przyzwyczajenia
ładuje żywe rybki do przytroczonej do pasa torby w ktorej znowu giną w męczarniach.To nie tylko brak etyki ale złamanie przepisów RAPR 5.4. złowione ryby ...itd.
Nagrania można obejżeć na stronie internetowej TV TRWAM.I jako dowod skierować do sądu koleżeńskiego.
Wodom Cześć
B.Nowak
Tytuł: Etyka i zasady połowu ryb zlodu
Wiadomość wysłana przez: aqq1 w April 01, 2011, 17:38:45 PM
Nie martw się kolego.rybki te miały błogosławienstwo ojca dyktatora.Mordowane były w myśl zasady:kochaj bliżniego swego aż koszula spadnie z niego.A jak spadnie z niego bierz się za drugiego.
 Pozdrawiam 
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.