Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spinningowe Mistrzostwa Polski  (Przeczytany 1665 razy)

wader147

• Newbie
  • *
Spinningowe Mistrzostwa Polski
« dnia: February 11, 2013, 22:00:06 PM »
Witam!
Mam pytanie do Głownego Kapitanatu Sportowego. Czemu ma służyć zmiana dotycząca prawa startu w Spinningowych Mistrzostwach Polski, która mówi, że prawo startu w tych zawodach mają wszyscy zawodnicy , którzy uzyskali prawo startu w GP. Polski na dany rok, pod warunkiem uczestnictwa w minimum sześciu turach zawodów GP. Polski. Uważam, że jest to niepoważne traktowanie zawodników, którzy wywalczyli sobie prawo startu w MP. Polski, a z przyczyn obiektywnych nie będą mogli wystartować w tych sześciu turach. Myślę, że jest to celowe dyskwalifikowanie z udziału w tych zawodach tylko jakim celom ma to służyć?
Pozdrawiam Wojtek Samsel

jarekk

• Sr. Member
  • Jarek Krempa
« Odpowiedź #1 dnia: February 11, 2013, 23:03:08 PM »
Odpowiedź bardzo prosta :) Od kilku lat spada zainteresowanie GPx Polski ze względu na wysokie koszty i coraz mniejsze dofinansowania ze strony okręgów i klubów. Wiele osób jednak chce wziąć udział w MP. To zawody prestiżowe, a poza tym większość okręgów gotowa wysupłać kilka groszy i pokryć chociażby startowe. PZW potrzebuje jednak naszych pieniędzy jak kania dżdżu :) Więc wpadł ktoś na pomysł żeby chociaż zmusić nas do trzykrotnego startu, co równe jest ok. 1 tyś po stronie przychodów :)

lelen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: February 14, 2013, 22:33:10 PM »
Ze smutkiem muszę przyznać rację jarkowik. Koszt udzaiłu w cyklu GPX Polski w spinningu (bez treningu - a chcą osiągnąc jakieś rezultaty jest on niezbędny) - to licząc tylko startowe, noclegi, wyżywienie i transport (6 imprez) - minimum 6000 zł. Przy treningu przynajmniej się podwaja, a większoś Okręgów PZW "chowa głowę w piasek" i nie chce zapłacić z obowiązkowego Funduszu Sportu Kwalifikowanego chociaż opłat starowych. Zarząd Główny łącznie z Kapitanatem do niedawna nie widział problemu, ale jak wędkarze (zawodnicy) zaczynaja rezygnować pomimo uprawnień ze startów - to najlepiej wprowadzić obowiązek. A może by tak przyjrzeć się co siędzieje z pieniędzmi w Okręgach i oprócz promowania "pożeraczy karpi" - "zmusić: Okręgi do promowania sportu wędkarskiego - bo ponoć jesteśmy związkiem sportowym.

czaplasiwa

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: March 14, 2013, 14:42:54 PM »
Jednak przeważająca część członków związku to amatorzy - hobbyści. Czy muszą pokrywać koszty małej garstce sportowców? Uważam że jeżeli już to tylko Okręg powinien opłacić startowe osobom które go reprezentują. Z której kasy mają to zrobić koła liczące np do 200 członków?

revizor

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: March 14, 2013, 17:00:06 PM »
To bardzo ważna rzecz, skąd brać pieniądze, jak je podzielić? Są przecież spławikowcy, spiningiści , muszkarze.Wszyscy mają racje bo im się należy kasa z odpisu na sport ale jak trafnie zaznaczył kolega Czaplasiwa sportowcy to mały procent członków koła, jeśli koło jest małe to czym dzielić jak odpis na sport mizerny? Kto chce się udzielać w sporcie zapraszamy do klubów sportowych , chyba już czas rozdzielić rekreację od sportu a kasę z odpisu na sport przeznaczyć na ochronę i zarybianie.Sam łowiłem sportowo za juniora i młodzika i wiem ile to kosztuje ale mniejszość nie może przejadać pożytków przeznaczonych dla wszystkich.

czaplasiwa

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: March 15, 2013, 09:12:50 AM »
I w tym temacie nasz pan rzecznik zamilkł.Cóż temat sportu i finansowania zawodników przez koła jak widać nadal jest dziwnie niewygodnym tematem. 

jarekk

• Sr. Member
  • Jarek Krempa
« Odpowiedź #6 dnia: March 15, 2013, 09:44:31 AM »
czaplasiwaI w tym temacie nasz pan rzecznik zamilkł.Cóż temat sportu i finansowania zawodników przez koła jak widać nadal jest dziwnie niewygodnym tematem. 
 Przede wszystkim jest innym tematem niż poruszony. Jeżeli Kolego przeczytasz temat i pytanie, które padło na wstępie, to zauważysz, że wątek dotyczy innego problemu. Wałkowanie w kółko "ja jestem super, bo amator, a zawodnicy be" jest już tak nudne i pozbawione sensu, że wcale się nie dziwię rzecznikowi. Chociaż, w tym momencie muszę uciąć ewentualne podejrzenia, obrona rzecznika pzw, jest ostatnią rzeczą jaka jest moim celem ;)

czaplasiwa

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: March 15, 2013, 12:17:47 PM »
Niekoniecznie. Sprawa dotyczy i tak pieniędzy. Kapitanat Sportowy , zawodnicy  , organizatorzy zawodów wszyscy walczą o pozyskanie KASY.  Pieniądze są również i moje jak także wielu innych kolegów wędkarzy - amatorów hobbystów. Zdecydowanie wolałbym je przeznaczyć / bez mrugnięcia okiem / na ochronę wód niż zawody dla kilku z kolegów.

jarekk

• Sr. Member
  • Jarek Krempa
« Odpowiedź #8 dnia: March 15, 2013, 16:40:10 PM »
czaplasiwaNiekoniecznie. Sprawa dotyczy i tak pieniędzy. Kapitanat Sportowy , zawodnicy  , organizatorzy zawodów wszyscy walczą o pozyskanie KASY.  Pieniądze są również i moje jak także wielu innych kolegów wędkarzy - amatorów hobbystów. Zdecydowanie wolałbym je przeznaczyć / bez mrugnięcia okiem / na ochronę wód niż zawody dla kilku z kolegów.

aleksander_domanski

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: March 16, 2013, 14:05:35 PM »
Sport powinien być oparty na klubach sportowych a nie na koła PZW.
Czas pójść  droga prawną  wyznaczoną przez Ustawę o sporcie czyli oparcie wyczynu wędkarskiego na klubie sportowym działającym jako osoba prawna.
Art. 3. 1.Działalność sportowa jest prowadzona w szczególności w formie klubu sportowego.
2.Klub sportowy działa jako osoba prawna.
Tu jest wskazana droga  jak założyć klub sportowy http://www.e-sochaczew.pl/powiat/index.php?pokaz=kontent&idKontent=184&sub=15
Koledzy sportowcy zakładajcie kluby sportowe. A o kasę to  do samorządu. Tam trzeba  kierować wnioski o dofinansowanie działalności sportowej .

aleksander_domanski

• Hero Member

wyspa106

• Opiekunowie prezentacji
  • Jr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: March 16, 2013, 22:11:51 PM »
Panie Domański kluby będa wystawiały drużyny na mistrzostwa polski i płaciły za starty ze swojej kasy, a pieniądze które zostaną okręgach będą podzielone na premie i podwyżki wypłat dyrektorów i reszty bandy w okręgach. Pozostaje pogratulawać takiego pomysłu może pan jesteś też działaczem jakiegos okręgu?

czaplasiwa

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: March 17, 2013, 20:32:27 PM »
A dlaczego mają jeździć i startować za moje, przpraszam nasze pieniądze? Kiedy będą musieli dołożyć np. 50% z własnej kieszeni wtedy się okarze ilu jest naprawdę prawdziwych sportowców.

aleksander_domanski

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: March 18, 2013, 00:47:31 AM »
Szanowny Panie Józefie Wyspiański.
 Proszę wysłuchać debaty
http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/73384/60/reportaz__miedzynarodowe_zawody_rzutowe__targi_rybomania_2013__w
 Tam Rzecznik prasowego  Antoni  Kustusz stwierdził ,albo PZW działamy na dotychczasowych zasadach, czyli stowarzyszenie osób fizycznych jako związek sportowy, albo niech MSiT wskaże drogę jak PZW ma pozbyć się  statutu bycia polskim związkiem sportowym .
Ja, w dopuszczenie osób fizycznych do dotacji  na sport wyczynowy,bez przetargowych,nie widzę szansy.  PZW może stracić statut związku sportowego, a nawet....... , tu polecam uważne wysłuchanie słów rzecznika. Tak więc niema wyjścia i trzeba oddzielić sport wyczynowy od stowarzyszenia osób fizycznych.  Jak to rozwiązać ,by zachować uprawnienia związku sportowego ?
Na bazie PZW ,wydzielonej komórki, oraz innych organizacji sportu wędkarskiego ,klubu sportowego ,powinien powstać związek sportowy z statutem dostosowanym do ustawy .
To jest moje zdanie które to przedstawiam w dyskusji  a Pan to tak komentuje.
„Panie Domański kluby będa wystawiały drużyny na mistrzostwa polski i płaciły za starty ze swojej kasy, a pieniądze które zostaną okręgach będą podzielone na premie i podwyżki wypłat dyrektorów i reszty bandy w okręgach. Pozostaje pogratulawać takiego pomysłu może pan jesteś też działaczem jakiegos okręgu?” 
Nie  jestem ,ale zdaje sobie sprawę ,że tu zaglądają również działacze ,a rzecznik jest codziennie .
Ja jestem zwolennikiem wędkarstwa ,bez rywalizacji, co nie przeszkadza mi próbować przedstawić , tu na forum, jak ja to widzę .
Powtórzę jeszcze raz ,skoro ustawodawca dał  szansę uprawiania amatorskiego połowu ryb i uznał też wędkarstwo za sport ,to trzeba to wykorzystać. Według opinii PZW w obecnej formie porcie.Szanowny Panie Józefie Wyspiański.
 Proszę wysłuchać debaty
http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/73384/60/reportaz__miedzynarodowe_zawody_rzutowe__targi_rybomania_2013__w
 Tam Rzecznik prasowego  Antoni  Kustusz stwierdził ,albo PZW działamy na dotychczasowych zasadach, czyli stowarzyszenie osób fizycznych jako związek sportowy, albo niech MSiT wskaże drogę jak PZW ma pozbyć się  statutu bycia polskim związkiem sportowym .
Ja w dopuszczenie osób fizycznych do dotacji  na sport wyczynowy(bez przetargowych ),nie widzę szansy , tak wiec  PZW może stracić statut związku sportowego, a nawet....... , tu polecam uważne wysłuchanie słów rzecznika. Tak więc niema wyjścia i trzeba oddzielić sport wyczynowy od stowarzyszenia osób fizycznych.  Jak to rozwiązać ,by zachować uprawnienia związku sportowego ?
Na bazie PZW oraz innych organizacji sportu wędkarskiego ,klubu sportowego ,powinien powstać związek sportowy z statutem dostosowanym do ustawy .
To jest moje zdanie które to przedstawiam w dyskusji  a Pan to tak komentuje.
„Panie Domański kluby będa wystawiały drużyny na mistrzostwa polski i płaciły za starty ze swojej kasy, a pieniądze które zostaną okręgach będą podzielone na premie i podwyżki wypłat dyrektorów i reszty bandy w okręgach. Pozostaje pogratulawać takiego pomysłu może pan jesteś też działaczem jakiegos okręgu?” 
Nie  jestem ,ale zdaje sobie sprawę ,że tu zaglądają również działacze ,a rzecznik jest codziennie .
Ja jestem zwolennikiem wędkarstwa ,bez rywalizacji, co nie przeszkadza mi próbować przedstawić , tu na forum, jak ja to widzę .
Powtórzę jeszcze raz ,skoro ustawodawca dał  szansę uprawiania amatorskiego połowu ryb i uznał też wędkarstwo za sport ,to trzeba to wykorzystać. Według opinii  PZW razem się nie da , to dwie różne ustawy i jak rozwiązać problem zapisów ustawy o sporcie.

Jaki jest Pana sposób rozwiązania problemu?
O jakich to pieniądzach klubu sportowego Pan mówi które to” zostaną okręgach będą podzielone na premie i podwyżki wypłat dyrektorów i reszty bandy w okręgach”
Jak będzie wszystko   zgodne z ustawą o sporcie to kluby będą posiadał osobowość prawną . Same będą gromadziły środki na sport ,a i będą miały możność dofinansowania z samorządu .

Jaki jest Pana sposób rozwiązania problemu. ?
O jakich to pieniądzach klubu sportowego Pan mówi które to” zostaną okręgach będą podzielone na premie i podwyżki wypłat dyrektorów i reszty bandy w okręgach”
Jak będzie wszystko   zgodne z ustawą o sporcie to kluby będą posiadał osobowość prawną . Same będą gromadziły środki na sport ,a i będą miały możność dofinansowania z samorządu .

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: March 19, 2013, 09:28:40 AM »
Koledzy nie zapominajcie, że Wy sobie opowiadacie jak będzie lub, jak może być, a życie wygląda inaczej. Jest jak jest. Cokolwiek więc nie postanowić to trzeba liczyć się z faktami. PZW zrobił wszystko, by uporządkować kierowanie sportem kwalifikowanym w Związku, ale twórcy ustawy o sporcie nie uznali tej pracy i postanowili za Związek ustanowić nowe prawa i zasady dzialania, ich zdaniem lepsze, mniej pezetpenowskie itd. Okazało się, że nic nie dzieje się za pstryknięciem palcami, a życie samorządnych, dobrowolnych stowarzyszeń ma swoje reguły i terminy, które trzeba szanować i przestrzegać. Bo trzeba wybrać co jest ważniejsze, czy talmudyczna wierność ustalonym odgórnie zasadom, czy wierność zasadom, które legły u podstaw utworzenia stowarzyszenia i woli jego członków. PZW znalazł się w takim właśnie momencie i miejscu. Trwa kampania wyborcza przed XXX KZD, na którym delegaci wypowiedzą się co do zasadniczych kierunków dalszej działalności Związku, więc poczekajmy, nie palmy zniczy, nie kombinujmy jakiś formalnych zrywów. Napisanie statutu jakiego organizacyjnego tworu to sprawa jednej nocy. Mamy zresztą już takie projekty do dyspozycji. Tylko co dalej? Oto jest pytanie. Na podjęcie jakiś zasadniczych, kierunkowych działań musimy mieć zgodę KZD i poczekajmy.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.