Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Spinningowa

Brzana życia

(1/1)

maciekwwa:
17 sierpnia 2014 r. w samo południe płynąłem swoim Bugiem z Szumina do Kamieńczyka i trochę spiningowałem, woda mocno opadła i nie liczyłem na nic konkretnego.
Sprzęt delikatny: wędka shimano alivio 10-30g, żyła 0,24mm, kołowrotek spro passion fd 730, przypon wolframowy, przynęta- kopytko czarno żółte na 8g główce.
Spotykani po drodze wędkarze narzekali na "trzęsącą" się pogodę i silny wiatr. Generalnie popelina.
Ostry zakręt, silny nurt, piękna przykosa z wypłyceniem, małą plażą i głębią ponad 5m. Przyparkowałem kajaczkiem i nie wysiadając zacząłem rzucać. Łapałem z opadu rzucając tuż powyżej przykosy by nurt znosił na głębię gumę. I nagle jeb! Myślałem, że zaczep ale po chwili okazało się, że jednak ciągnie i to solidnie. Kajak zaczęło ściągać z piachu przy brzegu więc szybki skok na wodę do klatki (jeszcze krok, dwa i byłoby ze 2-3metry), na brzeg i się zaczęło. Myślałem, że to sum bo siła ryby była konkretna, od razu wiedziałem , że na wędce zaciąłem coś grubszego. Siłowalem delikatnie i spokojnie, ryba cały czas murowała, gdy tylko trochę ją odciągałem od dna znowu cisnęła w dół i w środek nurtu. Na szczęście nie było ani powalonych drzew ani głazów. Po kilku minutach powoli, powoli zacząłem odzyskiwać żyłkę. Gdy zobaczyłem ją na powierzchni zupełnie byłem zbity z tropu, wiedziałem, że nie sum więc może wielki boleń ale był za silny. Po kilku odbiciach zlądowałem rybę wyślizgiem na piasek plaży.
nie dość, że to moja pierwsza brzana w życiu, to miała 82cm, 5,5 kg i 39 cm w obwodzie.tucnak11:
Piekna sztuka.Tesz w Czechach spininguje Brzany,jest ich bardzo durzo do tych 70 cm,spiniguje je na smačky a male nimfy gumowedo 5 cm,niekiedy jak znajde jejch gniazdo tak 20 sztuk za godzine niejest problem.

carivan:

--- Cytat: tucnak11 w March 29, 2015, 17:33:37 PM ---
Piekna sztuka.Tesz w Czechach spininguje Brzany,jest ich bardzo durzo do tych 70 cm,spiniguje je na smačky a male nimfy gumowedo 5 cm,niekiedy jak znajde jejch gniazdo tak 20 sztuk za godzine niejest problem.

--- Koniec cytatu ---

 A wracają choć do wody czy na patelnię? Bo jak na patelnię to te 20 szt już jest jawnym kłusowaniem.

maciekwwa:
brzany szkoda na patelnię - piękny waleczny gatunek.
A poza tym to ryba trująca -okres ochronny w Polsce do końca czerwca ale w lipcu też może być jeszcze trująca.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej