Dzieci i młodzież > Przepisy PZW

RAPR 2020 a połów z dzieckiem

(1/2) > >>

muszkarz83:
Witam,
mam pytanko odnośnie zmian w RAPR na 2020, a mianowicie zapisu odnośnie połowu ryb na metodę spinningową i muchową. Do tej pory można było łowić z dzieckiem do 14-go roku życia każdy na swą wędkę. Nie wykluczało wędkowania opiekuna na jedną wędkę. W nowym RAPR na 2020 zmieniony jest zapis pod opieką mogą łowić dwie osoby do 14 roku za wyjątkiem Wód Krainy Pstrąga i Lipienia. Metody spinning i muchowa dozwolona jest na jedną wędkę. Czy będzie można dalej łowić rybki z dzieckiem. Czy tylko wchodzi w grę jedna wędka na dwóch. Łowiska na których łowimy są w wykazie WKPiL. Proszę o pomoc.

arnie:
Moim zdaniem, nowy RAPR PZW likwiduje możliwość wędkowania opiekuna na 1 wędkę jeżeli ma pod opieką osobę niezrzeszoną w wieku do 14 lat wędkująca metodą spinningową.

W ust. 6 napisano, że osoba niezrzeszona do lat 14 wędkuje w ramach uprawnień opiekuna, a że opiekun ma uprawnienia przy spinningu do 1 wędki to tym samym pozbawia się możliwości wędkowania.

Cytowany ust. 7 jest tylko rozwinięciem ust. 5 i 6, a nie dotyczy wód Krainy Pstrąga i Lipienia bo tam jest z góry narzucona tylko 1 wędka dla każdej metody. Tym samym na WKPiL po udostępnieniu 1 wędki nawet spławikowej opiekun traci możliwość wędkowania.

Rozwiązaniem jest zrzeszyć dziecko w PZW. Wtedy powędkujecie oboje na spinning.

muszkarz83:
Dzięki za odpowiedź, też to tak rozumie tylko nie rozumie po co takie obostrzenia, powinno się wspierać przyszłych miłośników wędkarstwa, a tu tylko wyciąganie kasy.

wb1119:
Opiekun powinien obserwować i szkolić przyszłego wędkarza, a nie zajmować się łowieniem. Oczywiście nie mówię tego do Ciebie ale są takie fakty.

baba_jaga:

--- Cytat: muszkarz83 w October 15, 2019, 19:36:49 PM ---
Dzięki za odpowiedź, też to tak rozumie tylko nie rozumie po co takie obostrzenia, powinno się wspierać przyszłych miłośników wędkarstwa, a tu tylko wyciąganie kasy.

--- Koniec cytatu ---

Ździwiony?Bo ja nie!Toż to chodzi o kasę(czytaj haracz)na rzecz  stowarzyszenia o szumnej nazwie PZW.Nie zauważyłeś że ktoś doradził Ci zrzeszenie dziecka w tej organizacji?Dawniej współmałżonkowi posiadającego kartę wędkarską wolno było łowić z małżonkiem,członkiem PZW.Trzeba było zlikwidować ten zapis aby wydoić współmałżonka z kasy.Słupki statystyk liczebności członków  PZW skoczą w górę a i kaski przybędzie.
Od nowego roku czekają członków PZW  kolejne zmiany w RAPR.NASUWA SIĘ JEDEN WNIOSEK:
SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej