Wody > Regulamin amatorskiego połowu ryb

łowienie bez legitymacji ?

(1/1)

mati997:
Witam, słyszałem, iż dawniejszymi czasy bywało że istniała możliwość wędkowania nie będąc członkiem PZW. Wystarczało wykupienie w jakiegoś czasowego pozwolenia i można było łowić. Czy taka możliwość nadal istnieje, a jeśli nie to czy tylko posiadanie legitymacjii uprawnia do połowu ?

namyslow:
Nie potrzebna jest legitymacja. Można wykupić zezwolenia na różne okresy w zależności od okręgu. Potrzebna jest jednak karta wędkarska chyba, że jest się cudzoziemcem lub nie ukończyło 14 lat wtedy można wędkować bez karty.
PS. Najlepiej skontaktować się z najbliższym kołem względem miejsca zamieszkania.

Pozdrawiam i połamania kija.

antoni:
Nie do końca jest tak, jak twierdzi Cezary. Bo mozna łowić bez ligitymacji czlonkowskiej PZW, co oznacza nic innego, jak potwierdzenie przynależności do jednego z kół PZW, a tym samym do całego Zwiazku, ale już zezwolenie na połów, przynajmniej na wodach administrowanych przez PZW, wykupuje się jak dla osoby nie zrzeszonej. Karty wędkarskie muszą posiadać wszyscy, którzy chcą wędkować na wodach administrowanych przez osoby prawne, poza cudzoziemcami, osobami do lat 14. Oznacza to, iz na wodach użytkowanych przez osoby fizyczne nie trzeba posiadać karty wędkarskiej, ale i tak większośc z takich prywatnych właścicieli wód domaga się okazywania karty wedkarskiej, bo ma wówczas pewnośc, że wędkarz zna przynajmniej podstawy prawa rybackiego, a ponadto wielu z nich uznaje przepisy Regulaminu Amatorskiego Polowu Ryb PZW jako obowiązujące również na ich wodach.

tomjas78:
Panie Antoni jak już Panu napisałem w temacie "Limity połowu" zresztą bez odzewu, ustawy i regulaminy mają dużo nieścisłości. Młodzi wędkarze mają czasami problemy z interpretacją i zrozumieniem obowiązującego prawa. Czas na zmiany , ku lepszemu oczywiście. Pozdrawiam.

arnie:
- rzecznik prasowy ZG PZW Antoni KustuszKarty wędkarskie muszą posiadać wszyscy, którzy chcą wędkować na wodach administrowanych przez osoby prawne...
Tak, jeżeli wody te stanowią obwód rybacki. Jeżeli firma posiada stawek na swoim gruncie to może na nim robić co zechce i nie wymagać kart wędkarskich.

Nie wiem jak sprawa dokładnie wygląda w stosunku do osób fizycznych, ale myślę, że analogicznie - jeżeli osoba fizyczna wygrywa przetarg na jezioro stanowiące obwód rybacki, a więc dzierżawi jezioro od Skarbu państwa to również musi wymagać karty wędkarskiej od wędkarzy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej