Dzieci i młodzież > Przepisy PZW

Odwołanie zarządu i prezesa

(1/2) > >>

xderwold:
Mamy strzaszny problem z działalnością zarządu naszego koła i  prezesa. Bez posiedzenia zarządu ustalane są tarliska na zbiorniku spuszczana woda (m.in w trakcie tarła szczupaka, w ubiegłym roku wsypano wapno i sól co wyniszczyło całkowicie roślinność denną i błotniarkę) co sprzyja kłusownictwu, w tym roku mimo zapiów w planie na rok 2010 nie zorganizowano zawodów dla członków koła i z okazji dnia dziecka. Większość członków jest za odwołaniem prezesa i zarządu ale nie wiemy czy jest to mozliwe. Z góry dziękuję za odpowiedź.

arnie:
są dwie drogi do odwołania zarządu: pierwsza to zawiadomienie o naruszeniu Statutu przez zarząd do Rzecznika Okręgowego, druga to podczas walnego zgromadzenia.

xderwold:
arniesą dwie drogi do odwołania zarządu: pierwsza to zawiadomienie o naruszeniu Statutu przez zarząd do Rzecznika Okręgowego, druga to podczas walnego zgromadzenia. 
Dzięki bo sytuacja jest chora i wymaga szybkiej reakcji

slawomir66:
Zgodnie ze statutem PZW § 53 pkt. 6 ppkt. 4
"Zarząd Koła zwołuje nadzwyczajne walne zgromadzenie członków koła : wniosek 1/3 członków lub delegatów koła". Tak więc zbierz 1/3 członków, wystosujcie pismo z podpisami o zwołanie takiego zgromadzenia i można prezesa odwołać. Wskazane jest powiadomić również okręg o takich zamiarach i do dzieła.

tomasz_p:
To jak wam tak dobrze idzie, to odwołajcie jeszcze ZG i prezesa :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej