Sport > Zasady organizacji sportu wędkarskiego

zawody o mistrza koła

(1/3) > >>

rheinlander:
Witam,
chciałbym klegów wędkarzy zapytać o przepisy dotyczące organizowania zawodów o mistrza koła tj. czy zarząd koła może wprowadzić uchwałą zarządzenie, że np. udział w takich zawodach mogą brać tylko i wyłącznie członkowie którzy opłacili licencję uprawniającą do połowu na zbiorniku licencyjnym należacym do tego koła?. Pytam bo zarząd naszego koła chce takie zarządzenie wprowadzić. Nadmienie, że nasze koło dysponuje zbiornikiem licencyjnym na którym wolno wędkować tylko po opłaceniu licencji. Nie ukrywam, że ja nie opłacam licencji bo cały rok nie łowię na tym zbiorniku ale chciałbym uczstniczyć w tych zawodach. Aha ja w kole opłacam tylko ogólnokrajową składkę członkowską PZW natomiast do koła nie wnosze żadnych opłat.     

antoni:
Kto administruje łowiskiem ten może w ramach obowiązującego tam regulaminu ustalać zasady korzystania z tego łowiska. Co do zawodów, to jak wszędzie organizator zawodów może ustalać reguły wg których będą one rozgrywane.

stezyca22:
Panie Antoni,
Co wspólnego z postawionymi pytaniami ma Pański wywód? Zgodnie z zapisami "Zasad organizacji sportów wędkarskich": "Prawo startu w zawodach o mistrzostwo koła i klubu we wszystkich dyscyplinach mają wszyscy członkowie koła i klubu" (2.2.1) oraz "Za udział w zawodach o mistrzostwo koła, klubu mogą być pobierane opłaty startowe od zawodników". W związku z powyższym, należy stwierdzić, że uchwała ZK ograniczająca, ze względu na cokolwiek, możliwość uczestniczenia członkowi koła w zawodach o mistrzostwo koła jest nieprawna. Jeżeli organizator zamierzał zorganizować zawody na łowisku komercyjnym (licencyjnym), to w ramach pobranego startowego, na okres trwania rywalizacji, powinien wykupić wędkarzom zezwolenia na połów w takim akwenie. Niestety, nagminnym w PZW jest podejmowanie nieprawnych uchwał i decyzji przez zarządy kół i okręgów.

sum766:
Czy zawody o Mistrzostwo Koła muszą się odbyć w dwóch turach ?

sidek1:

--- Cytat: sum766 w April 08, 2014, 06:28:45 AM ---
Czy zawody o Mistrzostwo Koła muszą się odbyć w dwóch turach ?

--- Koniec cytatu ---


[...]
III.1 REGULAMIN ZAWODÓW W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM
3.4.
Zawody mistrzowskie powinny być rozgrywane minimum w dwóch turach (dopuszcza się również możliwość wyłaniania mistrza z cyklu rozgrywanych zawodów), z możliwością przeprowadzenia zawodów z podziałem na sektory i podsektory.
...
W kołach, klubach i okręgach dopuszcza się rozgrywanie dwóch tur zawodów mistrzowskich jednego dnia.
...
[...]

Jak mówi regulamin powinny, a więc nie muszą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej