Nasze PZW > Składki i opłaty

Na co idą składki?

<< < (2/2)

staryjanek58:
Pewnie za mało księgowa odłożyła na konta jako "zysk", bo przecież musi być jakaś gwarancja dla płac etatowych pracowników biur i diet działaczy. Spytajcie jakie "oszczędności" wygospodarowała ona waszym kosztem. W okręgu Biała Podlaska leży na kontach ok.1 mln złotych od wielu lat , a składki są nadal co jakiś czas "regulowane". W innych okręgach jest tak samo, bo zawsze można powiedzieć, że zamierza się w najbliższym czasie prowadzić znaczne inwestycje. Tylko uważajcie,bo ci co oto  pytają  szybko stają się  "wrogami PZW" i zajmują się nimi Sądy Koleżeńskie . Aby zamknąć usta innym z tego środowiska po prostu likwiduje się koło wędkarskie do którego należą.Tak już się dzieje w Okręgu Biała Podlaska.

kolejarz_stargard:

--- Cytat: wb1119 w October 04, 2014, 21:25:49 PM ---
Jaki jest powód, żeby podnieść składke członkowska na 2015 rok o 7 zł, bo że za mało jest do tej pory na sport i młodzież, nie bardzo chce mi się wierzyć. Chyba za dużo sportowców weszło w skład ZG

--- Koniec cytatu ---


Troszkę przesady z tym 50%dla kół. Okręgi dzielą jak chcą. Przykład-Okręg Szczecin-koła otrzymują 30% i nie ma opcji negocjacji z zarządem Okręgu. Odpowiedź Prezesa okręgu na pytanie dlaczego brzmiała cyt. "bo nie". Jak koła mają oferować swoim członkom możliwości wspierania sportu, rekreacji, pomocy zawodnikom reprezentującym koło skoro Okręg zbiera całą pulę mimo że ich podstawowym wpływem jest składka okręgowa? Trochę dziwny to podział. ZG 10% (rozbudowana struktura zarządu reprezentacje, zawody na szczeblu ogólnopolskim, reprezentacja-10% ROZUMIEM!!! .
Ale 60% Okręg tego nie rozumiem-mniejsza struktura zarządu, mniejsza ilość zawodów na szczeblu okręgu, organizacja zawodów okręgowych scedowana koła - NIE ROZUMIEM!!!
Koła-największa ilość zawodów, bezpośrednia opieka nad członkami, praca u podstaw, poszukiwanie sponsorów by się utrzymać, szkółki dla dzieci, imprezy integracyjne, pozyskiwanie nowych członków!!!
Zrozumiałbym: 10% ZG, 20-30% Okręg 60-70% Koła. Wtedy ludzie chcieliby należeć do PZW bo koła mogłyby oferować znacznie lepsze warunki dla uprawiania tej pasji a nie zasilanie konta innych.

szydlos:
Witajcie ,post z 2014r ale nie chciałem tworzyć nowego.Jak sytuacja ze składkami wygląda na dzień dzisiejszy,czy coś się zmieniło? Interesuje mnie konkretnie jak rozpisywana jest składka członkowska (w tym roku 100zł) głównie w Okręgu Mazowieckim PZW i ile z niej otrzymuje Koło będące w tym okręgu?Za każdą odpowiedz , sugestię z góry dziękuję

wb1119:
szydlos, wejdź na stronę okręgu mazowieckiego, masz tam ocenę kół. Na razie jest to wstępna, koła mogą się odwołać od przyznanych punktów. Na koniec lutego będzie podana już właściwa. Koła mogą otrzymać do 60 pkt. ale najwyższy odpis jest 50 pkt. czyli 50%. Ile koło otrzymało pkt. /do wysokości 50/ tyle ma % odpisu od składki członkowskiej. A jeżeli chcesz wiedzieć za co te punkty, to wejdź w zakładkę "do pobrania" i w dziale organizacyjnym masz tabelkę wraz z wyjaśnieniami do oceny kół.

szydlos:
Dziękuję kolego wb1119 za odpowiedz.Pozdrawiam 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej