Dzieci i młodzież > Ogólne

Przewożenie psów autem

(1/3) > >>

jankps:
Może ktoś z was spotkał się już z tego typu problematyką? Chodzi o przewożenie psa samochodem - dodam, że jest to zwykły, niewielki "dachowiec", ale poczciwy i całkiem mądry.
Czasami chciałoby się gdzieś z nim pojechać - pytanie w jaki sposób bezpiecznie go przewieźć? Dodam, że mam passata b5 kombi.

pablo35:
Nie polecam przewozić psa luzem. Pies może wprawdzie zachowywać się spokojnie ale ciągle jest to jednak zwierzę. Nie wiesz jak dokładnie się zachowa oraz czy coś takiego nie będzie niebezpieczne dla psa ale i dla uczestników jazdy. Jak nastepuje jakaś stłuczka taki pies może wpaść w panikę czy wypaść przez szybę. Jest to skrajna głupota. Najbezpieczniej będzie kupić transporter dla psa. Jest to duża wygoda. I dla Ciebie i dla psa bo znajduje się w spokojnym otoczeniu oraz nie stresuje się bodźcami zewnętrznymi.

jankps:
Ale widać czasami, że ludzie wożą psy w bagażnikach samochodowych - mówię tutaj o autach typu kombi.
Jeżeli chodzi o transporter, to polecasz jakiś konkretnie?

k_piotr:
raz kupiłem kombi od policjanta, a wcześniej miałem sedana - powiedział że w sedanie nie za bardzo można wozić psa w bagażniku ale jeśli chodzi o kombi to nie ma problemu - sam woził więc raczej wie co mówi.
Co do transporterów - zależy od wielkości psa - moje malamuty (55 i 45 kg) uwalą się i śpią, a transportery chyba musiałbym mieć na przyczepce i średnio te niedźwiedzie byłyby zadowolone z siedzenia w puszce

wb1119:
Ja widziałem smycze do przewozu psa, dodatkowe przypięcie do jakiegoś elementu w samochodzie. Myślę, że w sklepach gdzie mają rzeczy dla psów coś znajdziesz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej