Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Spinningowa

Przynęty na okonia

(1/2) > >>

hetmanwitold:
Jakie przynęty polecili by koledzy na okonia? Próbowałem wielu, ale szczerze mówiąc, to słabo wychodzi.

maksm:
Ja stosuje małe woblery

k_piotr:
twistery

a najlepszą przynętą jest czerwony robal - niech ktoś powie że nie  ;)

klusownikdodzis:
"czerwony robal" owszem, ale taki z obornika, na "gnojne" rosówki wszystko bierze, poza tym bardzo mała`błystka obrotowa z czerwonym chwościkiem i nie dużą karbowaną blaszką. A  najlepiej to na żywca na"siejkę" czyli na małą rybkę ... bardzo małą :). 

citi:
Ilość okoni w wodzie spadła :( Czasami spiningując łowię więcej szczupaków niż okoni.

Błystki: Meppss rozmiar 2-3 black fury z żółtymi lub czerwonymi kropkami (pewniak) ewentualnie comet w niebieskie kropki- kolor łopatek w zależności od pogody i przejrzystości wody. Srebrne przy zachmurzeniu lub mętnej wodzie, ciemniejsze (złote, miedziane) przy wodzie przejrzystej w słoneczny dzień. Może są drogie ale pracują nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu przynęty. Z tańszych marek jeszcze niezłe były DAM z łopatką w czerwone paski.

Na spławik głównie łowię jako przyłów- najwięcej na czerwone robaki. 1-3 robaki wydają się idealne. Nie polecam tej metody bo okoni ostatnio jest mało a często okonie zanim widać branie głęboko połykają haczyk i trudno je odhaczyć by przeżyły. W zbiornikach gdzie jest ich dużo i nie da się łowić na robaki bo okonie atakują polecam duży pęk robaków lub rosówkę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej