Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Spinningowa

Boczny trok a atak szczupaka

(1/1)

sk8boa:
Witam wszystkich
Chciałem zapytać jak ustrzec się przed odcięciem przynęty przez szczupaka? Czy są jakieś racjonalne sposoby na to - tak, żeby jednak wszystko było delikatne, ale jednak chroniło przynętę przed odcięciem?
Przypon wolframowy chyba odpada, ale jak zachowywałby się przypon fluorokarbonowy - jaki miałby wpływ na działanie przynęty? Ile taki w ogóle kosztuje?

Bo dziś miałem atak szczupaka, lub nawet dwóch naraz. W każdym razie ryba była taka łapczywa, że odgryzła mi oprócz twisterka nawet ciężarek... :)

tomjas78:
MarcinWitam wszystkich
Chciałem zapytać jak ustrzec się przed odcięciem przynęty przez szczupaka? Czy są jakieś racjonalne sposoby na to - tak, żeby jednak wszystko było delikatne, ale jednak chroniło przynętę przed odcięciem?
Przypon wolframowy chyba odpada, ale jak zachowywałby się przypon fluorokarbonowy - jaki miałby wpływ na działanie przynęty? Ile taki w ogóle kosztuje?
Bo dziś miałem atak szczupaka, lub nawet dwóch naraz. W każdym razie ryba była taka łapczywa, że odgryzła mi oprócz twisterka nawet ciężarek... :) fluorokarbon sprawdzi się jedynie przy cięższych przynętach , ze względu na swoje właściwości . Plecionki też nie polecam bo jest za wiotka , no chyba , że łowisz bardzo agresywnie i na płynących wodach . Nie ma  chyba recepty na atak szczupaka na bocznym troku.

kusto232:
:tomjas78 [/quote]Przypon wolframowy  odpada, stalki i tp. wszystko co jest sztywne nie ma sensu tego stosowac do bocznego troku o ile ma sie zamiar wedkowac tylko okonia. Teraz jest taki okres ze szczupak atakoje wszystko a tym bardziej małe przynety (paprochy) sam tak wedkoje i czesto gesto szczupiec odgryzie mi przynete 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej