Dzieci i młodzież > Przepisy PZW

Wędkowanie z dzieckiem.

<< < (3/5) > >>

osamark:
test czy mogę odpowiadać, 

hydro:
"
Witaj,Osoba o pseudonimie http://www.pzw.org.pl/users/osamark dodał(a) odpowiedź do tematuTytuł: http://www.pzw.org.pl/home/forum/dodaj_odpowiedz/10/2926Treść odpowiedzi: Panie Antoni.
Piękna nadinterpretacja prawa polskiego. Zarzuca Pan wielu użytkownikom nieznajomość prawa,
ale to jak Pan pokazuje jego nieznajomość (lub celowe jego naginanie dla zatarcia łamania go przez PZW) jest żenujące!
Po pierwsze zacytujmy art. 7 ust 2a ustawy o rybactwie śródlądowym:
„2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany
przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki
uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające
z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim,
uwzględniającej w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i
technikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadza
ć warunek prowadzenia
rejestru amatorskiego połowu ryb, a przypadku wprowadzenia tego warunku,
określać sposób prowadzenia tego rejestru.”
Jak widać uprawniony do rybactwa może określić warunki uprawiania
amatorskiego połowu ryb, ale dotyczy to tylko obwodów rybackich. "tym zezwoleniem jest zazwyczaj opłata za wędkowanie lub dodatkowy dokumet uprawniajacy. Mam takie na dwa jeziora. Jednak ważne są z kartą wędkarską jako dokumentem uprawniającym do połowu - analogicznie działa to jak prawo jazdy. Głupie porównanie, bo powinno być karta rowerowa, którą państwo zniosło i powstała masa uprawnionych bez zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Wynika z tego, że nie musisz płacić PZW za łowienie w łowiskach komercyjnych. Chcąc łowić z wodach należąych do np. RGZW wystarczy potwierdzenie przelewu i karta wędkarska. Obok mnie jest j. Lusowskie i tu otrzymuje się dodatkowe pozwolenie razem z rejestrem połowu. Do tego wymagane jest zdać ten rejestr na koniec sezonu.

antoni:
Kolego Krzysztofie, RAPR obowiązuje na wszystkich wodach uzytkowanych przez PZW, bo jako ich uzytkownik mamy prawo takie zasady określać i ich wymagać. Na innych wodach niech się o to martwią ich użytkownicy. To nas nie dotyczy, oczywiście pod warunkiem, że te ich regulacje nie są odmienne od przepisów zawartych w ustawie o rybactwie sródlądowym, bo przepisy PZW są zgodne z przepisami ustawy.

osamark:
Panie Antoni !
Wprowadza Pan użytkowników forum w błąd!
 Przepisy PZW nie są zgodne z przepisami ustaw i rozporządzeń państwa polskiego.
RAPR (Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb opracowany przez PZW) w wielu punktach zmienia te przepisy, a wiele punktów tego regulaminu nie ma odzwierciedlenia w ustawodawstwie polskim!
Praktyka ta czyni RAPR "dziwnym" tworem i PZW narusza prawo zmuszając przestrzegania tego regulaminu stawiając go wyżej niż akty prawne państwa polskiego.
RAPR jedynie na wodach płynących w obwodach rybackich na które PZW posiada umowy z RZGW ma podstawy prawne: art. 7 ust. 2a w ramach jak mówi ten ustęp: 

 wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim. (a i tu wydaje się iż wiele punktów RAPR nie wynika z tych potrzeb)
Nie ma podstaw prawnych aby RAPR obowiązywał na pozostałych wodach użytkowanych przez PZW (jeszcze jest możliwość na wodach obrębów hodowlanych), nie ma takich możliwości przewidzianych w przepisach państwa polskiego.
Jeśli są proszę o jasne przedstawienie tych przepisów:
1. dla wód PZW dzierżawionych od jednostek samorządu państwa polskiego
2. dla pozostałych wód użytkowanych przez PZW
Ustawa o rybactwie śródlądowym a zwłaszcza rozporządzenie ministra gdzie zapisane są przepisy dotyczące  amatorskiego połowy ryb nie rozróżnia własności wód śródlądowych !
A ponieważ umowa dzierżawy nie przenosi własności, PZW na wodach z punktu 1 chyba nie jest nawet UPRAWNIONYM DO RYBACTWA.
RAPR jest tylko regulaminem stowarzyszenia jakim jest PZW i nie ma statusu aktu prawnego (w prawniczym rozumieniu) może obowiązywać tylko w sytuacjach prawnie przewidzianych i sam nie może naruszać i zmieniać aktów prawnych państwa polskiego. (karać za naruszenie RAPR może tylko sąd koleżeński PZW). 
I jeszcze jedno.
Kiedy PZW przestanie łamać prawo przy przeprowadzaniu egzaminów na karty wędkarskie. Mimo licznych uwag i apeli nadal to czyni. Jak można poważnie traktować organizację, która wymaga przestrzegania prawa a sama łamie je świadomie i bez żadnego wstydu.
Jakiś koszmar ! 
Prawo jest jedno i wszyscy muszą go przestrzegać. 
Panie Antoni RAPR jest regulaminem i tylko regulaminem PZW. Z mocy prawa nie może obowiązywać na wszystkich wodach państwa polskiego użytkowanymi przez PZW bo przepisy tego państwa na to niepozwalają.  Faktycznie powinien obowiązywać członków PZW, ale tylko wtedy gdy nie jest sprzeczny z prawem polskim. RAPR w wielu punktach jest, więc nawet członkowie PZW tych punktów nie muszą przestrzegać. Ot taki bubloRAPR prawny.

zenfr:
Nie mam zamiaru nikogo pouczac,bo każdy czytać umie.Zasady wędkowania określają:Konstytucja, Ustawa o rybactwie śródlądowym i Prawo wodne, uchwalone przez sejm i podpisane przez prezydenta. Wystarczy przeczytać.Komentarze Rybanaga blogspot com .Wrota okoliczności wędkarskich "Prawo prawnie". Wcale nie trzeba płacić haraczu dla PZW, aby wędkować legalnie.Miłej lektury.  Prawo trzeba przestrzegać.Dlaczego jakiś RAPR  jest ważniejszy od ustaw .????

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej