Nasze PZW > Składki i opłaty

Wody polskie

(1/1)

tadzej:
Informacja Polskiego Związku Wędkarskiego w sprawie propozycji przedstawionych na konferencji prasowej przez przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie
Aktualności | 2022-01-30 | Publikujący: Zarząd Główny PZW
Wydrukuj

21 stycznia 2022 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marka Gróbarczyka - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Przemysława Dacy – Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Janusza Wrony – Dyrektora nowo powstałego Departamentu Rybactwa w PGW WP.

Na konferencji poinformowano o wprowadzeniu jednolitej „opłaty krajowej” w wysokości 250 złotych za zezwolenia wędkarskie, które umożliwią uprawianie amatorskiego połowu ryb na 27 obwodach rybackich będących w jurysdykcji i udostępnianych wędkarzom przez PGW WP na terenie RZGW w Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie i w Poznaniu. Zezwolenie "Nasze Łowiska" (wody.gov.pl) Nie obejmuje ona zezwoleń na wędkowanie na wodach będących w użytkowaniu PZW i innych podmiotów.

W Polsce mamy obecnie nieco ponad 2.200 obwodów rybackich zlokalizowanych na powierzchniowych śródlądowych wodach płynących, które zostały oddane w użytkowanie różnym podmiotom na podstawie umów zawartych ze Skarbem Państwa.

1.138 obwodów to wody użytkowane przez Polski Związek Wędkarski.


Nasz Związek użytkuje i udostępnia wędkarzom łącznie 219,5 tys. ha wód, które są zarybiane 33 gatunkami ryb o łącznej wartości 40 mln 453 tys. zł. W Polskim Związku Wędkarskim produkcja materiału zarybieniowego prowadzona jest przez 21 okręgów PZW i GR PZW w Suwałkach, w 49 ośrodkach zarybieniowych. 


Polski Związek Wędkarski przeznacza na ochronę wód ponad 13,3 mln zł rocznie ze składek członkowskich.


Wody Polskiego Związku Wędkarskiego są chronione przez 360 powiatowych jednostek Społecznej Straży Rybackiej, powołanych na wniosek Zarządów Okręgów. W SSR działa ponad 8 tys. członków PZW, tworzących około 1.000 grup terenowych przy Kołach PZW.

 

W związku z licznymi zapytaniami i wątpliwościami wędkarzy informujemy, że w roku 2022 uprawianie amatorskiego połowu ryb na wodach udostępnionych przez Polski Związek Wędkarski odbywa się na dotychczasowych zasadach na podstawie odpowiednich zezwoleń wydawanych przez Okręgi PZW.

 

 

Rzecznik prasowy ZG PZW

marecki1970:
ja sie zastanawiam czy jest sens oplacania skladki za 2022,mieszkam w zgorzelcu wiec na dzien dobry 250 bodajrze,jezdze czesto do rodziny w zachodniopomorskim,nastepne 90(tak bylo za 2021) do tego 140 za lowisko dzierzawione przez inskie gospodarstwo rybackie,co daje prawie 500 zlotych,za co ja sie pytam????pojade na komercje,zaplace 50 dyszek,polapie do bolu,ryby i tak wypuszczam i bede happy jak maly dzieciak,staczy na 10 takich wypadow...pomijam juz ze od 2 tygodni mamy 2022 a na mapce z porozumieniami z innymi okregami jest biala plama,pusto....czyzby moj sen sie spelnil,place w zgorzelcu i lapie wszedzie w calej polsce za free???

mariuszsr:
U mnie Bielsko-Biała niema nigdzie porozumień, wszędzię dopłaty.

zander57:
 :-\smiechu warte KIEDY POLSKIE WODY PRZEJMĄ CALE PZW  np.OKREG GDANSK LĘBORK
pzw to PUSTE RZEKI I JEZIORA
JEZIORA zarybjaja ale czym/// bo ryby nie ma.. np. jezioro lubowidz czy krępkowice
RZEKA ŁEBA CZY REDA i  słupia
GDZIE LIPIEŃ  PSTRĄG TECZOWY NIE pisze juz o potokowym czy zrodlanym..masakra to sa studnie TERAZ ..np. na rzece łebie były 20LAT TEMU
piekne lipienie kardynały po 2kg .potoki  BRAŁY na blachy wyklepane na kowadle . zrywałes połowe ryb  takie ryby były
teraz mamy taki sprzet zebym miał to 20-30lat wstecz to by była zabawa
PZW TO NIE GOSPODARZ .NIEMa ryby jażi leszczy szczupaków pstrągów lipieni troci łososia na rzece
jezioro łebskie przypomina sciek kiedys trzymałem sandacza na wędce przez 30min i tyle go widziałem
 jeszcze dzis pamietam jakie to były emocje dzis przez miesiac złapałem moze 2 sandacze TO MOWI
O GOSPODARCE PZW I ODŁOWACH RYBAKOW
do diabła z nimi niech znikną za mojego jeszcze zycia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej