Sport > Sport kwalifikowany

Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

<< < (9/10) > >>

:
Moim zdaniem mamy wyodrębnioną 100 zawodników (80+20) którzy mają prawo i powinni wystartować w rozgrywkach GPx Polski 2018. Nie rozdzielam czy w indywidualnych rozgrywkach czy teamowych, decyzja należy do nich. Dobrze by było, wraz z nowymi władzami PZW pójść do przodu, zreformować sport. W moim odczuciu zmiany są konieczne ( z tym nawet oponenci się zgadzają, mają tylko zastrzeżenia co do okresu przejściowego). Szkoda zmarnować ten 2018 rok gdy są odpowiednie osoby które mogą stworzyć podstawy obu lig, wyciągnąć wnioski itd. W przeciwnym razie rozpiszemy eliminacje, w 2019 będzie liga,  zanim dojdziemy do właściwej drogi minie 3-4 lata - dla mnie to czarny scenariusz.
Ciekaw jestem jak sobie Koledzy wyobrażacie eliminacje, które miały by odbyć się w 2017 do lig które nie istnieją? To dopiero byłby hałas i roszczenia gdyby ligi nie powstały. Zdecydowanie łatwiej jest uprawnionej 100 zawodników zagwarantować przepisami start w GPx 2018.
Pozdrawiam

wodzu68:
Witam.
Migmaryt nasunął mi pewien pomysł,być może dobry.
Wśród uprawnionej do startu w Gpx 100 rozegrać np.6 zawodów,3 teamowych i 3 brzegowych.
Należałoby wtedy wprowadzić odrębną klasyfikację.
Pozdrawiam.

wodzu68:
Witam.
Uzupełniając mój poprzedni wpis chciałbym dodać,że w lidze brzegowej miałaby prawo startu wyłącznie100 uprawniona do Gpx 2018r. W lidze teamowej teamy z pierwszej 100 uprawnionej do startu w Gpx2018 plus zawodnicy uzupełniający składy(teamy) Jest tylko pytanie,czy jeden zawodnik może występować w obu ligach?Zakładam że tak,to resztę pozostawiam Osobom tworzącym

Pozdrawiam.

Sebastian Mazur:
Szanowni koledzy !!!

Na dzień dzisiejszy mamy i to trzeba szanować (dotyczy łowienia z brzegu):

1. Projekt regulaminu który  jest napisany tak aby funkcjonował w organizacji zawodów na
    różnych charakterach wód PZW.
2. 100 zawodników uprawnionych do startów w GPP w spinningu w 2018 (80+20)
3. okręgi PZW które mogą zorganizować zawody ligi brzegowej dla nie więcej jak 60 osób
4. czas  do końca stycznia aby zgłaszać się do zawodów (i tu można wstawić listę chętnych  na teamy i brzeg)
I teraz można zrobić tak.
Jak już zostanie zamknięta lista zgłoszonych zawodników decydujących się uczestniczyć w zawodach  z brzegu zarówno w zawodach GPP jak i eliminacji do GPP 2019 wówczas dopasowane zostaną  zawody GPP tak aby każdy z uprawnionych i zgłoszonych mógł wystartować. Na chwilę obecną nie wiemy czy będzie to więcej czy mniej nić 60 osób. Więc nie róbmy problemu. Jest rozwiązanie które pozwoli nam na start w GPP 2018 w przypadku zapisania się nawet 100 uprawnionych osób(choć przypuszczamy ,że będzie dużo mniej). Dołożymy jedne zawody i  wystartujemy w 3 z 4 zawodów GPP. Jeżeli będzie duże zainteresowanie eliminacjami to odbędą się  oddzielne zawody(zgodnie z nowym regulaminem). Natomiast nie możemy robić eliminacji do ligi brzegowej dla wszystkich bo zapominamy o tych co nabyli już  prawo startu z eliminacji,zapominamy o aktualnej kadrze  z klasyfikacji 2-letniej i szykowanej reprezentacji na MŚw w Bośni. A najważniejsze,że nie budujemy czegoś całkowicie nowego . Przecież startujemy z brzegu i łódki już od wielu lat. Chodzi tylko o zmianę ułatwiającą wybór kadry, usprawnienie startów na łodzi i  o to aby znów zwiększyć ilość zawodów brzegowych z naciskiem na pstrągi. Kiedyś przecież w jednym sezonie była i rzeka Odra i Wisła lub Warta były Goczałkowice, Dunajec z brzegu a w ostatnich  latach jest tylko  rzeka San.

:
Witam.
1.Skoro jest już lista uprawnionych do startu w GPx Polski w 2018r.  kolejnym krokiem, moim zdaniem, powinno być zebranie od tej setki zawodników deklaracji w której kategorii (brzegowej czy teamowej) chcieli by startować w pierwszej kolejności. Decyzją drugą było by czy chcą startować w obu kategoriach. Informacyjnie można w deklaracji zadać pytanie czy są za zmianami w ogóle - demokracja, a po drugie władze związku uwzględnią wolę większości. Termin 3-4 tygodni jest jak najbardziej realny by zebrać deklaracje.
2. Wiemy, że organizację zawodów już się planuje, okręgi jednak czekają na decyzję odnośnie terminów GPx by dopasować swój kalendarz. Najrozsądniejszym rozwiązaniem,(który podsunął mi wodzu 68- dziękuję),  jest ustalenie harmonogramu na poziomie 3 zawodów z brzegu (włącznie z Indywidualnymi Mistrzostwami Polski - przed mistrzostwami w BiH) oraz 3 zawodów z łodzi parami ( włącznie z Teamowymi Mistrzostwami Polski - przed mistrzostwami w UK). Klasyfikacje oczywiście oddzielne dla zwycięzcy GPx brzegowego i teamowego.
3. Kadra narodowa -  musiała by także dokonać wyboru w której kategorii chcą reprezentować kraj.  Jeżeli były by wakaty należało by je uzupełnić ze zwycięzców MP i GPx poszczególnych kategorii.
4. Eliminacje na 2019r. - odrębne zawody dla spinningu z brzegu (min 3 tury) i osobno dla teamów (min 3 tury). Opcjonalnie można zawodników, pretendentów do ligi, dołączyć do zawodników GPx na jednych zawodach ( San spokojnie pomieści 60 Gpx i 40-50 zawodników z eliminacji, na Dadaju czy Zegrzu dodatkowych 20 - 30 łódek też nie będzie problemem). Najlepszych 20 zawodników lub 10 teamów wchodzi do GPx 2019.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej